Відхилення посилань | Покрокова інструкція Disavow Links Tool - Академія SEO (СЕО)

 1. Крайня інстанція - Disavow Links Tool або Як виконати відхилення посилань в Google Абсолютно будь-який...
 2. А як же Яндекс?

Крайня інстанція - Disavow Links Tool або Як виконати відхилення посилань в Google

Абсолютно будь-який веб-майстер може виявитися в ситуації, коли позиції його сайту страждають від негативного впливу неякісних зовнішніх посилань. При цьому, щоб реабілітувати веб-ресурс в очах пошукових систем, зазвичай досить виконати відхилення зворотних посилань, що має на увазі їх фізичне видалення з сайтів-донорів.

На жаль, зробити це вдається не завжди і кілька неподдающихся видалення посилань можуть стати серйозною проблемою. Принаймні так було до 2012 року, поки не з'явився специнструмент для відхилення посилань в Google - Disavow Links Tool.

Його поява стала для багатьох приємною несподіванкою і було сприйнято, як подарунок від пошукача, який обіцяв полегшити вирішення проблем з наведенням ладу в посилальної масі просуваються сайтів і виведення їх з-під Пінгвіна.

Що потрібно знати перед використанням Disavow Links Tool для відхилення посилань Гуглом

 1. Відхилення зворотних посилань за допомогою Disavow Links Tool не призначене для їх фізичного видалення з сайтів-донорів. Результатом роботи цього інструменту стає лише запобігання врахування впливу поганих посилань на ранжування цільового веб-ресурсу. У списку зовнішніх посилань, доступному в Search Console, вони все одно будуть продовжувати відображатися.
 2. Google рекомендує застосовувати Disavow Links Tool для відхилення зворотних посилань тільки в крайніх випадках, коли позбутися їх впливу ніякими іншими способами не вдається.
 3. Виконувати відхилення посилань Гуглом потрібно тільки будучи впевненим у тому, що вони дійсно погано впливають на позиції Вашого веб-сайту. Тобто:
  a) Якщо Ви отримували листи від Google з повідомленнями про виявлення неприродних посилань;
  b) Якщо Ви можете пов'язати падіння позицій свого сайту з виробленими раніше діями із закупівлі посилань.
  Google попереджає, що невміле поводження з Disavow Links Tool в більшості випадків може нашкодити просуванню сайту в пошуку.
 4. Після виконання процедури відхилення зворотних посилань, відправляти запити в Google-підтримку про перегляд сайту не потрібно. Пошукові алгоритми автоматично знімуть пессімізірующіе санкції після обробки відправлених в Disavow Links Tool посилань (якщо в складеному Вами списку будуть ті, які дійсно є причиною погіршення позицій).
 5. Відправлені запити на відхилення зворотних посилань обробляються не відразу. На це і подальшу переіндексацію потрібно як мінімум кілька тижнів.

Покроковий алгоритм роботи з Disavow Links Tool

 1. Вибір посилань, відхилення яких потрібно. Для цього потрібно вивантажити з Search Console список всіх зовнішніх посилань цільового веб-сайту (в .csv або Google Таблиці), пройшовши по шляху «Пошуковий трафік / Посилання на ваш сайт / Додатково / Завантажити більше посилань для прикладу».

  Важливо виконати цю дію для всіх існуючих дзеркал Вашого сайту (з www і без, з доступом по http і по https), щоб скласти максимально охоплює зовнішню кількість посилань список.
 2. Аналіз отриманого списку посилань. Можна виконати його, перевіряючи кожен сайт-донор за допомогою спеціалізованих сервісів на зразок pr-cy.ru (Особливо звертаємо увагу на факт перебування під фільтрами і показники авторитетності).
  Також можна звернутися за допомогою до Яндекс.Вебмайстер, в якому список зовнішніх посилань відображається із зазначенням тИЦ донорів (чим нижче тИЦ, тим підозріліше).
  Варіант для великих проектів, бюджет просування яких включає статтю непередбачених витрат - замовити платний аудит сайту (Повний або з ухилом на перевірку якості посилальної маси).
  Перш, ніж переходити до наступного кроку потрібно спробувати видалити неякісні посилання стандартними способами (про наявні на увазі способи читаємо в статті « Як видалити погані (спамние) посилання на Ваш сайт »).
 3. Посилання, які видалити фізично з донорів не вийшло, необхідно зберегти в файлі потрібного формату для подальшого завантаження в Disavow Links Tool.
  Скориставшись стандартним Блокнотом або безкоштовно завантаживши Notepad ++, створюємо звичайний текстовий файл (.txt) з кодуванням UTF-8 або 7-bit ASCII. У ньому перераховуємо всі посилання, відхилення Гуглом яких потрібно.
  Також є можливість вказівки доменів, для яких будуть ігноруватися всі сторінки, що посилаються на Ваш сайт. Для цього потрібно вказати їх за допомогою команди «domain:» (кожен з нового рядка).
  Для підвищення ймовірності того, що відхилення посилань Гуглом буде виконано, можна додати коментарі, що пояснюють причину звернення до Disavow Links Tool. Кожен коментар пишемо з нового рядка, що починається з символу «#» (решітка). Приклад оформлення файлу для відхилення зворотних посилань:

 4. Для того, щоб скористатися Disavow Links Tool, потрібно перейти за адресою: https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main, вибрати потрібний сайт і натиснути «Відхилення посилань».
  На наступній сторінці буде відображено попередження про обережне використання даного інструментом і знову кнопка «Відхилення посилань», після натискання на яку Вам буде запропоновано вибрати для завантаження файл, в якому Ви попередньо зберегли список посилань для відхилення Гуглом.

  Може трапитися ситуація, коли Ви після відправки файлу виявите, що забули включити в нього деякі посилання. При цьому якщо завантажити новий файл, попередній буде замінений. Тому в такому випадку, потрібно відправляти доповнену версію попереднього файлу, а не новий з декількома посиланнями, про які раніше забули.
 5. Далі - залишається тільки чекати. Якщо Ви правильно визначся з посиланнями, які призводять до заниження позицій Вашого сайту, через кілька тижнів після відправки запиту їх негативний вплив буде усунуто.

А як же Яндекс?

У другого за популярністю пошукового гіганта, яким є Яндекс, інструменти допомагають з відхиленням зворотних посилань, відсутні.

І незважаючи на те, що Яндекс у відповідь на листи з проханням провести вибіркове відхилення посилань поганої якості найчастіше відповідає, що турбуватися нема про що і що вони ніяк не впливають на позиції, негативний вплив все ж є.

Його алгоритм Минусинськ невпинно працює над зниженням позицій веб-сайтів, викритих у використанні SEO-посилань. При цьому, щоб вийти з-під фільтра, Яндекс рекомендує позбутися таких посилань. І отже, якщо якісь із них Ви ніяк видалити не можете, це Ваші проблеми - від Яндекса допомоги у відхиленні зворотних посилань не дочекаєшся.

Щиро сподіваємося, що посилальна маса Вашого сайту завжди буде складатися тільки з якісних посилань і часто звертатися до інструменту Disavow Links Tool Вам не доведеться. Якщо такий досвід все ж трапиться, прохання поділитися своїм досвідом в коментарях під статтею.

А як же Яндекс?
А як же Яндекс?