Вимоги до копірайтер для складання текстів, орієнтованих на низькочастотні запити

 1. 5 вимог копірайтер для створення гарного тексту
 2. Поради власникам сайтів

При просуванні сайту гостро постає проблема створення текстів, будь то інтернет-магазин, сайт студії або контентний проект. Адже текст на сайті розміщується не для заповнення порожніх областей сторінок, а для комунікації з відвідувачем. У зв'язку з цим, він призначений для вирішення конкретних завдань: інформувати, закликати до дії, підтримати репутацію і так далі, в залежності від цілей проекту або певної сторінки.

Однак, так як текст читають не тільки відвідувачі, але і пошукові роботи, бажано, щоб він був настільки оптимальним, щоб пошуковики також залишилися задоволені і рекомендували сторінку з цим текстом своїм користувачам по ряду релевантних запитів. Як створити ці тексти самому або скласти якісь вимоги (у вигляді технічного завдання) копирайтерам, щоб пошуковики залишилися задоволені? Нижче наведено кілька порад по текстам для тематичних проектів, які стають популярними в пошуку і відвідуваними саме завдяки довгому низькочастотному хвосту .

5 вимог копірайтер для створення гарного тексту

1. Якість. Відсутність спаму, грамотний структурований текст

Текст повинен бути максимально природним і не містити спам у вигляді частого повторення або виділення ключових слів. Під природністю розуміється написання тексту для кінцевого користувача. Текст сильно впливає на конверсію, а сучасні алгоритми пошукових систем дуже чутливі до будь-якого роду переоптімізаціі , Тому, в тематичних проектах природний текст завжди виграє.

Також текст повинен бути грамотним в плані відсутності помилок. Перед публікацією статті або новини можна дати почитати її іншій людині (редактору), він може побачити в тексті те, що не помітили ви і зменшити кількість помилок.

На якість тексту також впливає його структурованість. Відсутність структури призводить до онучі , А наявність структури полегшує читання і збільшує конверсію. Пошуковики також велика перевага дають структурованим текстів (в даному випадку під цим розуміється використання заголовків, списків, зображень, таблиць і інших елементів форматування).

У заголовках H1-H6 не варто повторювати одні й ті ж ключові слова (навіть з різними разбавочнимі термінами), це може привести до переспаму і зниження цінності сторінки. Головна ключова фраза може зустрічатися один раз в одному заголовку, інші краще залишити лаконічними, зручними для читання.

2. Унікальність та оригінальність

Текст повинен бути унікальним, тобто ніде не зустрічатися в мережі Текст повинен бути унікальним, тобто ніде не зустрічатися в мережі. Невеликий рерайт окремих пропозицій не робить текст унікальним, пишіть його з нуля або проводите глибокий рерайт, висловлюючи думки автора оригінального тексту своїми словами і доповнюючи своїми думками. Якщо текст вашої сторінки не пропонує нічого унікального, чого немає на інших сайтах мережі, то скоріше за все, ви будете далеко від топа. З іншого боку, унікальні і оригінальні тексти дуже швидко потрапляють в індекс і краще ранжуються.

за думку Яндекса , Оригінальний текст має розмір від 2000 знаків.

3. Різноманітність тексту

Текст повинен містити якомога більше різноманітних слів, бажано пов'язаних з темою статті. При цьому, можна використовувати:

 • Синоніми та абревіатури.
  Використовуйте синоніми, якщо вони існують у ключових слів.
 • Латинські назви та транслітерація.
  Можна розбавляти текст латинськими назвами.
 • Словоформи і похідні терміни.
  Використовуйте не тільки прямі входження, але і словоформи.

Різноманітність привносить унікальність і дає можливість не переспаміть текст прямими входженнями ключових слів.

4. Доступність тексту. підписані зображення

Підписуйте зображення. Якщо в статті використовуються фотографії, їх краще підписувати (для зображень є спеціальний атрибут ALT). Описувати їх природним чином, без спаму і включення просуваються слів. Різноманітність альтів приверне додатковий низькочастотний трафік з пошукових систем, в тому числі і з пошуку по зображеннях.

Незважаючи на те, що пошукові системи вже можуть індексувати Flash, PDF, DOC і інші типи документів, тематичні проекти повинні містити текст в прямому вигляді.

5. Релевантність. Відповідність очікуванням користувача пошуку

Якщо текст спрямований на аудиторію з конкретного регіону, то використовуйте терміни цього регіону і його мова. Одна стаття може залучити трафік за багатьма ключовими фразами, багато хто з них не прийдуть вам в голову, тому, оптимізуючи текст, використовуйте середньочастотні запити. Низькочастотний хвіст сформується завдяки наявності СЧ-запитів і багатого розмаїття тексту і присутності в ньому синонімів і рідкісних тематичних слів.

Поради власникам сайтів

У продовження розмови про текстах, хотілося б також дати поради самим власникам тематичних проектів, дотримання яких може підвищити ефективність роботи хороших текстів.

довіра

Наявність реклами на сайтах, особливо комерційної тематики, сильно знижує довіру, як користувачів, так і пошукових систем. Також довіру знижують нетематичні посилання на інші ресурси. Тому прибирайте рекламу і сапо-посилання, вони не дадуть вам рухатися вище в результатах пошуку.

На довіру впливає також періодичність оновлення контентного розділу. Це говорить про життя і розвитку ресурсу, і постійному появі актуальної інформації.

Популярність за допомогою SMO

Використовуйте оптимізацію під соціальні медіа або SMO (якраз для тематичних проектів), розміщуючи кнопки від Facebook і Twitter, дозвольте людям легко ділитися записами зі своїми друзями.

свіжість контенту

Використовуйте трендові слова (фрази), що говорять про свіжість змісту тексту (наприклад, "інавгурація Путіна" або "ubuntu 12.04", "Дуров про день перемоги", в залежності від тематики сайту). Трояндова слова будуть говорити про свіжості контенту і цінність його для користувачів зросте. для пошуку трендів в своїй ніші необхідно самому постійно моніторити новини та події.

Текстова анотація

Перший абзац тексту після заголовка (введення), бажано, повинен містити обнародувано нами слова. При цьому, не обов'язково їх використовувати в прямій формі. Вказавши акцент на початку на потрібні фрази, можна не так активно вказувати його в іншій частині тексту.

Якщо ви створюєте тексти або замовляєте їх у копірайтерів, поділіться своїм баченням і пунктами! Чому ви прямуєте в процесі написання статті, огляду, новини або репортажу?

Як створити ці тексти самому або скласти якісь вимоги (у вигляді технічного завдання) копирайтерам, щоб пошуковики залишилися задоволені?
Чому ви прямуєте в процесі написання статті, огляду, новини або репортажу?