«ВКонтакте» блокує хештеги суїцидальних флешмобів c китами. Але не зовсім

«ВКонтакте» блокує хештеги суїцидальних флешмобів c китами. Але не зовсім

Соцмережа «ВКонтакте» блокує сторінки користувачів і пости з хештегом # СінійКіт, # ТіхійДом, # ЯвІгре, що вказують нібито на участь дітей у суїцидальних флешмобах. Насправді блокування не можна назвати повною: самі паблік з хештегом в назвах продовжують функціонувати.

Журналіст Єгор Максимов 15 лютого поскаржився у своєму твіттері, що адміністрація «ВКонтакте» заблокувала його сторінку за використання хештега # СінійКіт. Цей і хештеги # ТіхійДом, # ЯвІгре на початку лютого знову стали дуже популярні в соцмережах : Нібито з їх допомогою так звані куратори отримують сигнал від підлітків і в особистому листуванні дають їм завдання, що ведуть до самогубства.

Читайте на Medialeaks: Ключові сцени «Месників: Фінал» злили в соцмережі. Там мегаспойлери, і всім фанам пора віддалятися з інтернету

казахстанський сайт Kaz.day повідомляв про блокування сторінок і постів з суїцидальними хештегом ще минулого тижня. Але насправді блокування не можна назвати повною: через пошук по цим хештегом можна знайти новини груп і пости на особистих сторінках. А ось самі групи продовжують працювати, аудіо та відеозаписи з хештегом теж не заблоковані.

У травні 2016 року «Нова газета» опублікувала розслідування про мережу груп у «ВКонтакте», де дітей готують до самогубств за допомогою «мотивуючих» постів і серії завдань, які вони повинні виконати, щоб перейти до наступного етапу. Стаття викликала велику хвилю критики професійного співтовариства: журналісти і блогери висловили побоювання, що паніка приведе до посилення законодавства, яке регулює інтернет .

У листопаді Слідчий комітет затримав адміністратора «груп смерті» Філіпа Будейкіна і пред'явив офіційне звинувачення за статтею «Доведення до самогубства». Слідчі з'ясували, що 15 неповнолітніх, які перебувають в групах, вчинили суїцид і ще п'ятеро не встигли це зробити.

Перед арештом Філіп дав інтерв'ю, в якому зізнався, що підштовхував підлітків до самогубства, і заявив, що «Вони вмирали щасливими» .

А в кінці року блогери звернули увагу на інструкцію для батьків від організації «Порятунок дітей від кіберзлочинів», в якій вказані нібито ознаки того, що дитина знаходиться в небезпеці під впливом соцмереж: вірші Бродського і Єсеніна і картинки, які критикують школу або «налаштовують на атеїзм» .