Внутрішня оптимізація сайту - основні складові

  1. Що таке внутрішня оптимізація
  2. Елементи (складові частини) внутрішньої оптимізації

Привіт, шановні читачі блогу MonetaVInternete.ru ! Нарешті я повернувся до теми просування сайту. На цей раз ми поговоримо про такий аспект, як внутрішня оптимізація. Цю частину просування я виділив в окрему рубрику, тому що внутрішня оптимізація включає в себе досить багато положень, не розібравшись в яких ви можете втратити позиції в пошуковій видачі.

внутрішня оптимізація

Спочатку ми розберемо поняття внутрішньої оптимізації, потім я детально опишу кожен її елемент. Природно, ці складові я опишу в відповідних окремих статтях з теми пошукової оптимізації - SEO .

Що таке внутрішня оптимізація

[Adsense]
Внутрішня оптимізація - всі дії з сайтом, спрямовані на підвищення позицій у видачі. Дії саме всередині самого сайту, без впливу з боку. За допомогою внутрішньої оптимізації можна істотно піднятися у видачі, але діяти потрібно грамотно.

Раніше значення внутрішня оптимізація практично не мала, а в топ потрапити можна було лише за рахунок зворотних посилань ( продаж посилань з сайту ). Тому раніше і була така плутанина з видачею, коли вводиш один запит а потрапляєш або на сайт з іншою тематикою або на неякісний сайт. Згодом пошукові системи модернізувалися і ситуація кардинально змінилася. Тепер за рахунок зворотних посилань ви все одно можете потрапити в топ і досить швидко, але втриматися там на довгий час вже навряд чи. Скажу навіть більше, не докладаючи зусиль до внутрішньої оптимізації взагалі, весь ваш бюджет, витрачений на посилання, буде витрачено даремно. Лише за рахунок внутрісайтових операцій можна піднятися в топ по середньочастотним запитам.

Ще однією особливістю внутрішньої оптимізації є те, що її якість обмежується лише вашими силами та знаннями. Також всі здійснювані дії будуть абсолютно безкоштовні. Ви, звичайно, можете звернутися в спеціальну компанію, які надають послуги з оптимізації, але перше - це обійдеться вам в копієчку, а друге - це не цікаво.

Елементи (складові частини) внутрішньої оптимізації

[Adsense]
Ну що ж, перейдемо до складових внутрішньої оптимізації. Фактично, всі дії будуть спрямовані на зміну контенту. Але все одно, ці елементи можна розділити на дві підгрупи: дії безпосередньо з контентом і дії пов'язані з ним опосередковано. А тепер по пунктах і по порядку.

  1. Однією з найважливіших частин Внутрішньої оптимізації є складання так званого семантичного ядра. Семантичне ядро - це щось на зразок списку всіх ключових слів вашого ресурсу. Точніше не тільки слів, але і всіх їх морфологічних форм (слово в різних відмінках наприклад), а також словосполучень - більшість людей вважають за краще вводити в рядок пошуку кілька слів, що стоять в різних формах. Складанням семантичного ядра варто зайнятися з самого початку існування вашого сайту. Орієнтуючись на цей список, ви будете вказувати правильні анкор посилань , Провідних на ваш сайт. Тобто грамотно складене семантичне ядро ​​принести користь як у внутрішній, так і у зовнішньої оптимізації .
  2. Наступним пунктом є досить-таки схожа з попередньою тема - ключові слова. Адже саме вони і складають семантичне ядро. Що ж варто врахувати в цьому елементі? Це сам вибір ключових слів, їх щільність, розміщення і кількість на сторінці. Якщо коротко, то щільність не повинна перевищувати 7% на 100 знаків, розташовувати їх потрібно якомога далі один від одного (розподілити їх по всьому тексту). Також великим плюсом буде наявність ключових слів в заголовку документа, його адресу ( налаштовуємо ЧПУ ) І анкорах посилань, що ведуть на цей документ.
  3. Третій пункт - оформлення контенту. Під цим пунктом я маю на увазі виділення тексту з ключовими словами в теги <strong>, <b>, <em> і <i>, написання заголовків з ключовими словами в тегах <h1>, <h2>, і <h3>, а також занесення цих слів в головний тег документа - <title>. При вставці зображень також потрібно вписувати ключові слова в атрибут title і бажано в атрибут alt. Про те, що таке HTML-теги і атрибути ви можете прочитати в наведеній статті. Багато праці заповнення тегів не складе, а внесок у внутрішню оптимізацію все-таки несе, тому не лінуйтеся.
  4. Тепер про контент. Перше і найголовніше - він повинен бути унікальним. При дублюванні контенту пошуковики можуть внести ваш сайт в «аутсайдери» пошукової видачі, внаслідок чого трафіку у вас не буде взагалі. Також вміст вашого сайту повинна бути інформативною, тобто нести інформацію, і читаним, а не автоматично генерованим (пошукові системи розпізнають такий текст легко). Що стосується обсягу, тут питання спірне. Одні кажуть, що пошукові системи не люблять багато читати, тому обсяг повинен бути до 1500 слів (не символ!). Інші кажуть, що, наприклад, той же Яндекс любить тексти довгою в 3000 тисячі слів. Особисто я дотримуюся другого варіанту. Також не забуваємо якомога частіше оновлювати і доповнювати вміст сайту.
  5. Наступний пункт це так звані мета теги - теги, не видимі простим оком, але доступні пошуковим системам. Вони зберігаються в тегах <head> </ head> і несуть інформацію тільки для пошукових систем. Основні мета теги, які ви повинні заповнити на кожній сторінці - keywords і description. Перший відповідає за ключові слова в статті, другий за короткий опис, яке пошукова система може взяти в якості сниппета. Заповнити ці теги можна за допомогою плагінів (наприклад, All in One SEO Pack).
  6. Ще одним моментом непрямої внутрішньої оптимізації є правильно складання файлів Robots.txt і Sitemap.xml. Перший відповідає за індексацію (а точніше дозволяє її) вашого сайту, а другий створює так звану карту сайту. Грамотно складені такі файли забезпечать краще ставлення пошукових систем до вашого ресурсу. Також бажано наявність основних ключових слів в доменному імені . Так, дотримуватися цей пункт може не вийти, але все-таки спробуйте
  7. Дуже важливим пунктом є грамотна перелінковка сторінок вашого сайту. Внутрішня перелінковка - це все посилання зі сторінок вашого сайту на сторінки вашого ж сайту. А що вона, власне, дає? Перше - приріст таких показників як Тиц і PageRank . Відсоток переданого ваги не великий, але краще хоч щось, ніж нічого. Другий плюс - ви зможете зберегти у себе на сайті користувача. Адже він, побачивши посилання на цікавий для матеріал, швидше за все перейде до нього і залишиться на сайті більше часу. Чим більше люди залишаються у вас на сайті, тим краще ставлення пошукових систем (це так звані поведінкові чинники )
  8. І останнім по порядку але не останнім за значенням є дизайн вашого сайту. Він також повинен бути унікальним, а ось його вміст ( HTML-код ) Не повинен «заважати» пошуковикам. Здійснювати верстку сайтів слід за допомогою тегів <div>. Верстка на основі тегів <div> називається блокової і використовується в переважній кількості сайтів, істотно впливає позитивне ставлення пошукових систем.

[Adsense]
І в завершенні цього інформаційного документа скажу, що не варто також забувати про зручності для відвідувачів (адже оптимізація і проводиться для залучення відвідувачів). Зробіть зручну навігацію по сайту, читабельний вигляд сторінок, зрозуміле меню. Ваше завдання - не втратити жодного прийшов на ваш проект людини. Є така штука, як% відмов - це% людей, які побували на вашому сайті менше 15 секунд. Дізнатися цей відсоток ви можете встановивши у себе на сайт лічильники і аналізатори відвідуваності (Наприклад, Яндекс.Метрика) .Зайдя в один з таких сервісів, ви можете проаналізувати ті запити, за якими у вас максимальний% відмов і виправити ситуацію. Також не варто забувати про новинних RSS стрічках (Розсилках), завдяки яким користувачі зможуть повернутися на ваш сайт при появі нового матеріалу, якщо вони підписалися на розсилки, звичайно.

От і все . основні частини внутрішньої оптимізації сайту. У наступних статтях я докладніше розпишу більшість (якщо не кожен) з них. Приємного проведення часу на сторінках блогу MonetaVInternete.ru!

Що ж варто врахувати в цьому елементі?
А що вона, власне, дає?