Вплив коментарів на сайті на пошукове просування

  1. унікальний контент
  2. Поліпшення поведінкових факторів
  3. Додатково просування по низькочастотних запитах
  4. оновлення контенту
  5. Розширений пошуковий сниппет
SEO

Можливість коментування для статейних сайтів або інтернет-магазинів переоцінити важко. Це додатковий спосіб оперативної комунікації з вашою цільовою аудиторією, це можливість підвищити лояльність, це джерело нових ідей і основа для маркетингових досліджень. Але крім такої «соціальної» функції, коментарі та відгуки мають значення для технічного аспекту існування вашого сайту, а саме для пошукового просування. Розглянемо п'ять причин, чому для СЕО так важливі коментарі.

унікальний контент

Коли мова йде про інтернет магазині, то дуже важко домогтися унікальності контенту, особливо якщо все характеристики товару укладаються в типову табличку з параметром і числом, його характеризує. Ще гірше, коли в каталозі є кілька споріднених товарів, що відрізняються лише однією-двома характеристиками, наприклад, кольором. В цьому випадку відгук буде просто рятівним колом, бо іншого способу додавання унікальності сторінці просто немає, тому що навіть опис товару часто не піддається якісно рерайту.

Поліпшення поведінкових факторів

Рідкісний відвідувач, який бажає зробити покупку, буде ігнорувати відгуки та рекомендації. Наявність таких затримує його на сайті, внаслідок чого падає і показник відмов. Якщо відгуків достатню кількість і вони інформативні, то йому, ймовірно, не знадобиться переходити на інші ресурси в пошуках тієї ж інформації. Якщо такий перехід стався, то повернути відвідувача буде проблематично, так що приділіть увагу і оформлення відгуків: до можливості опису в довільній формі додайте кілька пунктів (зручність, дизайн, надійність і т.д.), де можна проставити бали - це робить структуру коментаря більш привабливою і викликає більше довіри.

Додатково просування по низькочастотних запитах

Для величезної кількості ніш це працює спосіб залучити додатковий трафік. Крім того, недорогий і дієвий. Кожен відгук може містити кілька НЧ-ключів, за якими ви не маєте можливості просунутися іншим способом, і яких може не бути в вордстат. Уявіть, який ефект може бути досягнутий, коли таких відгуків десятки.

оновлення контенту

Важливий для пошукових роботів момент - це те, як часто сайт оновлюється. Якщо ви проведете експеримент з наповненням сайту відгуками, після чого робити це припиніть, то побачите, що за рахунок відбувається на сайті активності він може швидко просунутися по низькочастотних запитах. Але якщо регулярна поява нових текстів припиняється, то позиції ризикують відкотитися назад. Тому має значення регулярне оновлення контенту, і вам дуже пощастить, якщо цим будуть зайняті відвідувачі вашого сайту, а не тільки ви.

Розширений пошуковий сниппет

Можливість коментування та виставлення оцінок позитивно позначається на пошуковій видачі. завдяки використанню мікророзмітки , В сніпеті видачі може з'явитися рейтинг товару або статті, що привертає увагу і виділяє серед сайтів-конкурентів. Також там може бути показана частина коментарю, яка зацікавить людини, і він перейде саме на ваш сайт.

Як бачимо, якщо на сайті є можливість впровадити систему відгуків, то це обов'язково варто зробити, і з точки зору пошукового просування абсолютно не має значення, позитивні вони чи негативні. А їх вплив на конверсію і зовсім піднімають коментарі в ранг одних з головних інструментів в конкурентній боротьбі на просторах інтернету.