WebAIM: доступність веб-сайтів і SEO

  1. Доступність і магія SEO
  2. SEO та доступність вирівнювання
  3. HTML5, доступність та SEO
  4. Вміст поза екраном
  5. SEO + Доступність = Виграй!

Яка цінність пошуку вмісту, якщо досвід користувача та доступність цього вмісту є поганим?

Чи має значення, наскільки доступним є вміст, якщо його ніхто ніколи не знайде?

Доступність веб-сайтів та пошукова оптимізація (SEO) - це питання отримання відповідного вмісту для користувачів. Доступний вміст та оптимізований для пошукових систем вміст є машиночитаними. Пошукові системи та допоміжні технології (наприклад, програми для читання з екрану) дуже схожі. Багато в чому пошукові системи глухі, сліпі, використовують тільки клавіатуру і мають обмежені технічні можливості. Обидва вони покладаються на структуру вмісту, семантику та функціональність для представлення вмісту користувачам або визначення релевантності вмісту.

Доступність і магія SEO

SEO завжди мав елемент того, що я називаю "магією вуду". Вона передбачає передбачення або виведення алгоритмів, які може використовувати пошукова система для визначення релевантності певного вмісту, а потім реалізації стратегій змісту, які найкраще використовують ці передбачувані алгоритми. На щастя, веб-доступність має більш прості рекомендації - хоча достатню кількість магії вуду все ще потрібна, щоб вміст фактично працював правильно в браузерах та допоміжних технологіях. Іноді рекомендації SEO-експертів та експертів з доступності були розбіжними; реалізація тактики для SEO була б шкідливою для доступності, або навпаки.

Протягом 10 років, коли я працював у сфері веб-доступності, я бачив, що SEO та доступність більш узгоджено Протягом 10 років, коли я працював у сфері веб-доступності, я бачив, що SEO та доступність більш узгоджено. Наразі існує значне перекриття цих двох полів. Цікаво, що SEO втратила більшу частину своїх «чорних капелюшок» і еволюціонувала, щоб вирівнятися з доступністю, яка дуже мало змінилася. Це, на мою думку, дає певні підтвердження довготривалим принципам доступності та їхню мету зробити Інтернет кращим місцем для всіх.

Наповнення ключових слів - використання ключових слів у частині сторінки, які зазвичай не будуть помічені більшістю користувачів (наприклад, значення альтернативного тексту або атрибутів заголовка), але які будуть ідентифіковані пошуковими системами - це хороший приклад SEO. Цей «прихований» вміст часто не є - він може бути прочитаним або доступним для користувачів з обмеженими можливостями, що призводить до плутанини та поганої доступності. На щастя, пошукові системи прогресували і зараз покарають таку тактику. SEO, як і доступність, тепер виступає за правильні, описові альтернативні текстові та довідкові атрибути назви, які чітко описують відповідний зміст. Вони використовуються пошуковими системами для визначення вмісту зображень.

SEO та доступність вирівнювання

Перелік методів доступності та SEO, які тісно узгоджуються, включають:

Звичайно, вміст є королем , як у доступності, так і в SEO.

HTML5, доступність та SEO

HTML5 надає таку вдосконалену семантику, яка збільшить доступність і точність пошукової системи: HTML5 надає таку вдосконалену семантику, яка збільшить доступність і точність пошукової системи:

  • <figure> і <figcaption> для зв'язування зображень і описового тексту.
  • <nav>, <header>, <footer>, <article> і <aside> для кращого визначення значних областей сторінок. ARIA забезпечує навіть розширені функціональні можливості тут (особливо в особливо відсутній ідентифікації основного вмісту сторінки).
  • <details> та <summary> для асоціації відповідного вмісту.
  • Пов'язані елементи <track> з <audio> і <video>.
  • Мікроформати, RDFa, мікроелементи, <time> і багато подібних функцій можуть надавати корисні метадані та функціональні можливості.

Я вважаю, що HTML5 ще більше приведе SEO та веб-доступність до вирівнювання.

Вміст поза екраном

Захисники SEO часто мають занепокоєння щодо техніки доступності використання CSS для приховування контенту поза екраном. Цей прийом дозволяє користувачеві зчитувача екрану представити корисний контент. Це, звичайно, має використовуватися економно і тільки в тих випадках, коли вміст має сенс візуально, але додатковий вміст може знадобитися для користувачів, які не можуть бачити візуальну презентацію. В той час, як ключове слово закладені в прихований контент колись був частиною "магії вуду" SEO, тепер це verboten. Пошукові системи можуть нанести суворі рейтингові покарання на сторінках, які використовують обманну або шкідливу тактику.

Незважаючи на ці побоювання, будьте впевнені, що правильне використання вмісту поза екраном не вплине на рейтинг пошукових систем. Ми отримали від Google підтвердження (неофіційне, звичайно), що така практика є цілком прийнятною, якщо вони не є оманливими або шкідливими . Можливо, найсильнішим свідченням, що це вірно, є те, що перше посилання на Google.com Домашня сторінка прихована за допомогою техніку поза екраном WebAIM завжди виступав.

SEO + Доступність = Виграй!

Існує багато доказів, які свідчать про те, що доступність не тільки підтримує високі рейтинги пошукових систем, але й Google дійсно може скористатися сторінками, які мають сильну реалізацію доступності. Це, звичайно, важко довести. Я знаю, що сайт WebAIM, який ми намагалися зберегти високодоступним, напевно був дуже прихильний у пошукових системах для термінів, пов'язаних з доступністю, незважаючи на впровадження дуже небагатьох технологій SEO.

Хороша доступність та гарна пошукова оптимізація - чудова комбінація для авторів вмісту та кінцевих користувачів.

Яка цінність пошуку вмісту, якщо досвід користувача та доступність цього вмісту є поганим?
Чи має значення, наскільки доступним є вміст, якщо його ніхто ніколи не знайде?