Windows 10 буде займати менше місця за рахунок оптимізації і стиснення

Обсяги накопичувачів продовжують рости, але в Microsoft не збираються бездумно використовувати ці обсяги, і   планують зменшити розмір Windows 10   на диску за рахунок оптимізації двох параметрів

Обсяги накопичувачів продовжують рости, але в Microsoft не збираються бездумно використовувати ці обсяги, і планують зменшити розмір Windows 10 на диску за рахунок оптимізації двох параметрів.

Близько 1.5 ГБ для 32-бітової версії Windows 10, і близько 2.6 ГБ для 64-бітної редакції будуть звільнені після компресії системних файлів.

Оскільки WIndows 10 буде використовуватися на величезній кількості пристроїв, починаючи з відносно повільних телефонів, і закінчуючи геймерським десктопами, система буде автоматично оцінювати такі показники як кількість встановленої пам'яті і швидкість процесора для прийняття рішення про можливість використання стислих системних файлів. Якщо ресурси пристрою дозволятимуть це, то стиснення має використовуватися.

Ще кілька Гігабайт буде вивільнено в Windows 10 за рахунок відмови від системного розділу, використовуваного для скидання системи в початковий стан. Windows 10 буде підтримувати factory reset, проте використовує для цього новий механізм і не вимагає наявності прихованого розділу з вихідними файлами. Це дозволяє економити від 4 до 12 ГБ на деяких системах.

Скидання налаштувань подібним чином не працюватиме на смартфонах, тому для них така економія місця не актуальна, а ось в планшетах новий механізм відновлення можливий, так що при використанні Windows 10 на таких пристроях буде доступно більше внутрішньої пам'яті.

Економія місця на диску при використанні Windows 10 буде сильно варіюватися, але в ідеальних умовах, при використанні 64-бітової редакції на відносно потужному пристрої (не обов'язково щоб це був топовий комп'ютер), може досягати майже 15 ГБ.