Windows 10 Mobile

 1. установка
 2. первинна настройка
 3. список додатків
 4. «Шторка»
 5. активні повідомлення
 6. налаштування
 7. підключення пристроїв
 8. Continuum
 9. звук
 10. клавіатура
 11. Режим використання однією рукою
 12. Windows Hello
 13. Пошта і календар
 14. фотографії
 15. Microsoft Edge
 16. повідомлення
 17. Xbox
 18. магазин додатків
 19. запис голосу

У січні ми тестували Lumia 950 і лаяли мобільну Windows 10. Недавно Microsoft випустила фінальну версію ОС - подивимося, чи змінилася вона за минулий час.

установка

Власники Lumia можуть вручну встановити Windows 10 Mobile. Самі смартфони не оновляться. Дивно, немає ніякого повідомлення про нову версію операційної системи - зате немає і насильного поновлення, як в «настільною» версії ОС.

Оновлення Windows 10 Mobile доступно для смартфонів Lumia 1520, 930, 640, 640XL, 730, 735, 830, 532, 535, 540, 635 (1 ГБ), 636 (1 ГБ), 638 (1 ГБ), 430, 435.

Щоб оновити смартфон, встановіть програму Upgrade Advisor . Воно перевірить сумісність нової Windows 10 зі смартфоном, після чого запропонує її встановити - погоджуйтеся, заходите в налаштування (пункт «Оновлення») і встановлюйте.

первинна настройка

Процес оновлення безболісний: ви не будете проходити етап первинної настройки. Телефон перенесе всі дані і додатки з попередньої прошивки.

Але я рекомендую все-таки скинути смартфон після установки Windows 10 Mobile - так він краще працює. До того ж, всі налаштування і додатки можна відновити з «хмарної» резервної копії операційної системи.

Найпомітніше зміна в Windows 10 Mobile - новий робочий стіл. Ви можете встановити фонове зображення, задати колір «плиток», або зробити їх прозорими. Доступний і старий варіант оформлення з шпалерами «всередині» плиток.

Доступний і старий варіант оформлення з шпалерами «всередині» плиток

W10M помітно відрізняється від WP8.1 навіть при виборі «старого» оформлення

Розділові лінії між елементами інтерфейсу стали тонше, змінилися іконки всіх стандартних додатків, а відстань між плитками зменшилася.

список додатків

Додавати плитки на головний екран тепер зручніше - свіжовстановленому додатки розташовуються у верхній частині списку.

Після першого запуску програма займе своє законне місце (в алфавітному порядку).

«Шторка»

У перемикачах швидких налаштувань з'явилася кнопка переходу в розширений режим їх відображення. Це економить час - не потрібно копатися в настройках, щоб активувати якусь функцію смартфона.

Повідомлення тепер групуються разом:

 • для видалення одного повідомлення, смахніте його вправо;
 • для видалення всіх повідомлень, смахніте назва програми;
 • для швидкого очищення «шторки» натисніть кнопку «Очистити все».

активні повідомлення

Тепер ви можете відповідати на повідомлення прямо з повідомлень. Як в iOS 9 і Android N. Якщо потягнути роздільник вниз, повідомлення розгорнеться повністю і відобразить рядок введення тексту. Не встигли? Відкривайте шторку і тисніть стрілку на повідомленні.

Підтримку активних повідомлень отримують все більше додатків: WhatsApp, TweetIt !, Tweetium, Colibri і навіть 6tin - клієнт для сервісу знайомств Tinder.

, Tweetium, Colibri і навіть 6tin - клієнт для сервісу знайомств Tinder

Крім рядки відповіді з'являються і інші варіанти дій - відключення будильника, «ретвіт» або «лайк»; все залежить від фантазії розробника.

налаштування

Microsoft нарешті привела в порядок меню налаштувань. Немає тієї бездумної мішанини, яка була раніше.

Немає тієї бездумної мішанини, яка була раніше

Скріншот зліва - як було, два скріншота справа - як стало

Тепер не потрібно шукати щось в нескінченному списку пунктів: вони розсортовані по розділах, а зверху розташувалася рядок пошуку для швидкої навігації.

підключення пристроїв

Windows 10 вважає всі пристрої комп'ютерами, і смартфони - не виняток. Без диспетчера пристроїв тепер не обійтися.

Чи не кожен смартфон підтримує режим Continuum, але до кожного можна підключити мишу.

Continuum

Continuum трансформує смартфон в повноцінний комп'ютер: через спеціальну док-станцію до нього можна підключити монітор і клавіатуру, а смартфон запустить «настільну» версію ОС.

Зараз це гарний рекламний слоган - в режимі Continuum працюють тільки нові програми: браузер, офісний пакет Microsoft, перегляд фотографій і фільмів. А ось чи підтримує Continuum потрібне вам додаток, з'ясовувати доведеться досвідченим шляхом.

Ця ситуація нагадує Windows RT - ARM-архітектура процесора, той же «справжній» робочий стіл, «плиткові» програми і відсутність підтримки Win32. Ми знаємо, чим закінчилася ця історія.

звук

Регулювати гучність тепер зручніше. Роздільні рівні з'явилися ще в Windows Phone 8.1, але гучність змінювалася тільки при запущеному додатку.

Тепер же достатньо натиснути стрілочку і стають доступними обидва регулятора гучності (дзвінки і мультимедіа).

клавіатура

Клавіатура завжди була сильною стороною мобільного Windows, але Microsoft зробила її ще краще.

Набридло намагатися потрапити пальцем в потрібну частину слова? Набридло чекати появи лупи, щоб виправити опечатку? Поставте палець на яскраву крапку в клавіатурі і посуньте її в потрібну сторону!

Поставте палець на яскраву крапку в клавіатурі і посуньте її в потрібну сторону

При наборі тексту тягнутися до краю екрану більше не потрібно - утримання пробілу розблокує клавіатуру і дозволить перемістити її в іншу частину екрана. Або змінити розмір.

Режим використання однією рукою

Це своєрідний аналог «Reachability» в пристроях Apple - утримання кнопки «Пуск» спускає екран вниз.

Власники великих смартфонів оцінять нововведення: укупі зі зміною розміру клавіатури дана функція спрощує використання великих смартфонів.

Windows Hello

Ми вже розповідали про сканер райдужної оболонки ока в огляді Lumia 950.

Windows Hello - загальна назва біометричної ідентифікації власника: її можуть проводити сканери відбитка пальця і ​​райдужної оболонки ока або будь-які інші інтерфейси. Windows Hello виступає посередником між ними і операційною системою.

Інтерфейс Modern UI поступився місцем Microsoft Design Language 2.0. Зовнішній вигляд всіх стандартних елементів інтерфейсу змінився: лінії стали тонше, шрифт - дрібніше, а в додатках з'явилося звична для власників Android-смартфонів «шторка» зліва екрану.

Зовнішній вигляд всіх стандартних елементів інтерфейсу змінився: лінії стали тонше, шрифт - дрібніше, а в додатках з'явилося звична для власників Android-смартфонів «шторка» зліва екрану

Microsoft активно просуває розробку універсальних програм, а тому всі стандартні програми для смартфонів схожі на «настільні» версії (з поправкою на оптимізацію під розмір дисплея). Ми не будемо описувати кожне оновлене додаток - назвемо лише ті, які обзавелися новими можливостями.

Пошта і календар

Пошта і календар тепер повторюють Outlook для iOS і Android. Через системної інтеграції в Windows Phone 8 / 8.1 їх не можна оновити окремо від ОС, в Windows 10 Mobile така можливість з'явилася.

Найсильніше змінилося поштове додаток - в ньому з'явилися підтримка жестів і розумна інтеграція з календарем. Можна налаштувати дії для «свайпа» за листом вправо і вліво - за замовчуванням він привласнює мітки листа або видаляє його.

Календар змінився тільки зовні: з'явилися нові варіанти відображення місяця.

фотографії

Галерея зберігає не тільки зображення зі смартфона, але і фотографії в хмарному сховищі OneDrive. Щоб уникнути плутанини пункт «приховувати дублікати» включений за замовчуванням.

Плитка на робочому столі, як і раніше, в випадковому порядку відображає вміст альбому «Вибране» (або якусь одну фотографію). Є і третій варіант відображення - замість всієї колекції фотографій, на «плитку» потрапляють тільки нові знімки.

Microsoft Edge

Було б дивно очікувати радикальних змін в браузері. Їх тут і немає - лише пара нових функцій.

Перша - «Список для читання», аналог сервісу Pocket: додаєте посилання, щоб не забути, і читаєте потім.

Перша - «Список для читання», аналог сервісу Pocket: додаєте посилання, щоб не забути, і читаєте потім

Друга - режим читання. Якщо в адресному рядку горить білий значок книжки, то браузер може форматувати сторінку в більш зручний для читання вигляд. Він відсіче рекламу та інші зайві елементи, залишить тільки текст і картинки.

Він відсіче рекламу та інші зайві елементи, залишить тільки текст і картинки

Працює даний режим не з усіма сторінками - наприклад, наш сайт він перетворити не може.

повідомлення

Повідомлення тепер підтримують Skype. Це вже не перша спроба Microsoft зробити свій аналог iMessage - в Windows Phone 8 користувач вибирав, як відправляти повідомлення (через SMS або через MSN Messenger).

База користувачів Skype більше: ви не гадаєте, чи є у співрозмовника смартфон на Windows - повідомлення з Skype фарбуються в блакитний колір.

Xbox

Новий додаток об'єднало в собі старий хаб «Ігор» і Xbox One Smartglass - програму для дистанційного керування новітньої приставкою Microsoft.

Головний екран це соціальна стрічка, як на приставці або комп'ютері. У ній відображаються останні дії друзів - нові досягнення, записані відео і зняті скріншоти. Тут же присутній і рядок поновлення статусу, як в який-небудь соціальної мережі.

Тут же присутній і рядок поновлення статусу, як в який-небудь соціальної мережі

Нову гру для приставки можна купити в «Магазині»; завантаження і установка почнуться відразу після завершення покупки. Єдина нереалізована функція «настільною» версії клієнта - трансляція зображення з Xbox One.

магазин додатків

Оновлений магазин додатків повністю копіює настільну версію.

Головний екран став більш інформативним - зручно відстежувати прогрес установки декількох програм одночасно. Пошук і раніше працює погано.

запис голосу

Диктофон. Раніше його не було, а тепер він встановлений за замовчуванням в усі W10M-сумісні смартфони.

Microsoft повністю оновила зовнішній вигляд ОС і «вбила» всі особливості Windows Phone 8.1, при цьому чужі системі елементи інтерфейсу працюють не так, як повинні. Шторку-меню в додатках не можна витягнути пальцем від краю екрана - доводиться натискати на іконку в лівому верхньому кутку. Це не зручно.

Швидкодію Windows 10 Mobile значно покращився за 4 останні місяці: потрап зараз Lumia 950 до нас на тест, результат був би іншим.

Залишається головне питання: чи варто взагалі користуватися мобільним Windows? Частка ринку впала до 1 відсотка; Microsoft визнала, що мобільний напрямок не є пріоритетним в цьому році; ключові програми покидають магазин додатків .

Microsoft обіцяє великі зміни через 3 роки. Зараз же компанія підтримує ОС на штучному життєзабезпеченні.

Не встигли?
Набридло намагатися потрапити пальцем в потрібну частину слова?
Набридло чекати появи лупи, щоб виправити опечатку?
Залишається головне питання: чи варто взагалі користуватися мобільним Windows?