WordPress і Яндекс карти

 1. Навіщо на WordPress сайті потрібна карта?
 2. Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:
 3. Плагін OI Yandex Maps - як користуватися, настройка, мітки

Крім вказівки адреси вашої компанії та часу роботи, створіть карту на сайті і вкажіть клієнтам, як краще до вас проїхати. Це допоможе заощадити час і швидше відшукати вашу фірму. Для сайтів, створених на WordPress карту можна вставити двома способами: за допомогою конструктора Яндекса або з використанням спеціального плагіна.

Для сайтів, створених на WordPress карту можна вставити двома способами: за допомогою конструктора Яндекса або з використанням спеціального плагіна

Навіщо на WordPress сайті потрібна карта?

Вкажіть схематичне розташування вашої компанії на місцевості і додайте цю інформацію на корпоративний сайт. Карта дозволить потенційним клієнтам зорієнтуватися серед відомих міських об'єктів і швидше знайти вас. Додаткові аргументи на користь того, навіщо на сайті потрібна карта:

 • Графічна інформація легше сприймається на відміну від текстового написання адреси, яке складно запам'ятати.
 • Майбутні клієнти будуть вдячні вам за схему в'їзду, яка дозволить зорієнтуватися з паркуванням.
 • Клієнти, які добираються громадським транспортом, зможуть простежити шлях від найближчої зупинки.

Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:

Як створити і додати на сайт Яндекс карту без плагіна

Щоб створити карту без плагіна для сайту WordPress, зайдіть в конструктор Яндекса за адресою: https://yandex.ru/map-constructor/ .

Для використання сервісу у вас повинен бути адресу електронної пошти в Яндексі.

 1. У конструкторі задайте адресу організації в спеціальній рядку і натисніть кнопку «Знайти».
 2. Маркер вкаже будівлю на карті за заданою адресою. Клацніть на маркері, щоб з'явилася форма для його настройки. Розмістіть опис об'єкта в відведеному полі, вкажіть тип і колір маркера. При необхідності виберіть для нього іконку зі списку і натисніть кнопку «Готово».
 3. Підтвердіть створення мапи, натиснувши на кнопку «Зберегти і продовжити».

Підтвердіть створення мапи, натиснувши на кнопку «Зберегти і продовжити»

На наступному кроці створення карти виберіть, в якому вигляді ви будете її розміщувати на сайті. Пропонується 3 варіанти: інтерактивна з можливістю зміни масштабу, статична у вигляді картинки або друкована у вигляді викачуваного файлу. Задайте розмір видимої області в пікселях або перетягуючи маркери на рамці виділеної ділянки. При виборі інтерактивної або статичної версії карти використовуйте кнопку «Отримати код карти» і скопіюйте показаний текст для подальшої вставки в код сторінки. Якщо обрана друкована версія, буде запропоновано зберегти її на Яндекс.Діск.

Діск

Щоб додати карту на сайт, перейдіть в адмінку WordPress, виберіть потрібну сторінку або створіть спеціальну сторінку для схеми проїзду. У редакторі WordPress перейдіть в текстовий режим (1) редагування коду. Вставте скопійований код в потрібне місце на сторінці (2) і опублікуйте її.

Вставте скопійований код в потрібне місце на сторінці (2) і опублікуйте її

Ось так виглядає створена нами в сервісі Яндекс інтерактивна карта після вбудовування її коду на сторінку сайту.

Ось так виглядає створена нами в сервісі Яндекс інтерактивна карта після вбудовування її коду на сторінку сайту

Плагін OI Yandex Maps - як користуватися, настройка, мітки

Для створення і додавання карти на сайт можна скористатися спеціальним плагіном Oi Yandex.Maps for WordPress. У чому перевага використання плагіна в цьому випадку:

 • Для визначення місця розташування можна вказати географічну широту і довготу замість адреси.
 • Передбачена можливість більш гнучкого налаштування інформації, яка відображається при наведенні на маркер.
 • У редакторі WordPress можна використовувати візуальний режим для вставки карти.
 • API завантажується не разом з усім сайтом, а тільки якщо відкрита сторінка з картою.

В адмінці WordPress зайдіть в меню «Додатки» і виберіть пункт «Додати новий». У рядку пошуку введіть назву плагіна Oi Yandex.Maps, встановіть і увімкніть її.

Після активації плагіна в меню «Налаштування» з'явиться пункт «Яндекс.Карти». Перейдіть в нього, щоб налаштувати параметри відображення області і мітки на ній. Задайте розміри відображуваного на сторінці ділянки і виберіть його масштаб. Збережіть зміни в налаштуваннях, щоб застосувати їх до створюваної карті.

В адмін-панелі WordPress перейдіть на сторінку сайту, де буде розташовуватися карта. Виберіть в редакторі візуальне оформлення тексту (1). Зверніть увагу, що над панелями інструментів з'явилася кнопка «Яндекс карта» (2). Після вставки карти плагін додасть в код сторінки відповідну інформацію (3).

При натисканні на кнопку «Яндекс карта» спливає вікно для налаштування параметрів. Наберіть адресу організації в потрібному полі, плагін автоматично виставить геопозиційному координати цього об'єкту. При необхідності можна задати широту і довготу місцевості, якщо невідомий точну адресу.

За наведення на мітку буде висвітлюватися підказка, текст якої ви можете вказати у відповідному полі. При натисканні на маркер показується балон, в якому дозволяється задати заголовок, підвал і опис об'єкта, розташованого за вказаною адресою. Розмір і масштаб карти можна залишити заданим за замовчуванням або перевизначити в цьому вікні.

Розмір і масштаб карти можна залишити заданим за замовчуванням або перевизначити в цьому вікні

Для вставки карти в код сторінки натисніть кнопку «Insert map». Плагін дозволяє розташувати на одній ділянці скільки завгодно міток, використовуйте для цього кнопку «Insert placemark». Ось так виглядає на сторінці сайту карта, створена плагіном Oi Yandex.Maps for WordPress.

Maps for WordPress

Навіщо на WordPress сайті потрібна карта?
Навіщо на WordPress сайті потрібна карта?