World of Tanks 1.0 без лагів: як підвищити FPS і продуктивність в WoT. докладна інструкція

 1. Мінімальні та максимальні графічні настройки World of Tanks 1.0
 2. Основні настройки графіки World of Tanks 1.0
 3. - Якість графіки
 4. - Дозвіл 3D рендера і дозвіл екрана
 5. - Вертикальна синхронізація і потрійна буферизація
 6. - Кут огляд (FoV)
 7. - Частота оновлення монітора і повноекранний режим
 8. Розширені настройки графіки World of Tanks 1.0
 9. - Графіка
 10. - Якість освітлення і якість тіней
 11. - Постобработка і якість розмиття в русі
 12. - Якість води і якість ландшафту
 13. - Тесселяція ландшафту і тесселяция ландшафту в снайперський режимі
 14. - Деталізація рослинності і кількість трави
 15. - Прозорість листя і трава в снайперський режимі
 16. - Якість додаткових ефектів і додаткові ефекти в снайперський режимі
 17. - Покращена фізика руйнувань
 18. - Ефекти з під гусениць і сліди гусениць
 19. - Згладжування
 20. - Деталізація об'єктів і дальність промальовування
 21. - Якість текстур
 22. Загальні рекомендації по збільшенню продуктивності World of Tanks 1.0

World of Tanks - це цілком непогано оптимізована гра, однак, у гравців, як правило, абсолютно різношерсті системи з різною потужністю і продуктивністю. І далеко не завжди «танкісти» мають потужні комп'ютери і ноутбуки, здатні без проблем «потягнути» гру на високих і максимальних графічних налаштуваннях. Тому, хоч в бою і вирішує майстерність, але в найвідповідальніший момент fps може просісти, а матч програний. І питання про те, як підвищити продуктивність в WoT буде стояти особливо гостро. Ми уздовж і поперек вивчили всі графічні настройки в клієнті гри і готові поділитися інструкцією по підвищенню продуктивності недавно оновленої до версії 1.0 World of Tanks (яка, до речі, отримала новий графічний движок) навіть на відверто слабких системах.

Tanks

Мінімальні та максимальні графічні настройки World of Tanks 1.0

World of Tanks

має дуже широкий спектр графічних налаштувань, щоб задовольнити максимум можливих ігрових конфігурацій. Але в той же час, WoT досить вимоглива до заліза гра, адже на максимальних налаштуваннях графіки системні вимоги далеко не помірні, і буде потрібно досить потужний комп'ютер для комфортної гри на максимальних графічних налаштуваннях, особливо з встановленим паком HD-текстур.
Різниця між мінімальними і максимальними графічними настройками:

Як видно з скріншотів, відмінності просто колосальні. На максимальних налаштуваннях у рази краще деталізація текстур, якість картинки і чіткість зображення, а всі об'єкти отримують додаткові деталі. Загалом, Ви і самі прекрасно бачите різницю між мінімальною і максимальною графікою.

Основні настройки графіки World of Tanks 1.0

Тепер пройдемося по основним параметрам, які безпосередньо чи опосередковано впливають на продуктивність гри.


- Якість графіки

Вплив на продуктивність: критичне
«Якість графіки» - це основний параметр, який впливає на загальну якість картинки в World of Tanks. Залежно від того, яка настройка тут виставлена ​​залежатимуть інші параметри. На перших етапах налаштування ми б порадили не чіпати цей параметр, а виставити рекомендовані настройки, натиснувши на відповідну кнопку, яка знаходиться поруч з якістю графіки. При виставленні рекомендованих налаштувань гра в фоновому режимі проведе кілька тестів відеокарти і процесора і автоматично виставить один з профілів. Від нього ми і будемо відштовхуватися і надалі знаходити баланс між продуктивністю і якістю картинки.

- Дозвіл 3D рендера і дозвіл екрана

Вплив на продуктивність: висока
«Дозвіл 3D рендера» дозволяє змінювати дозвіл графіки без зміни дозволу екрану. При зменшенні значення цього параметра досить сильно зростає fps і продуктивність гри, але в той же час відбувається значне погіршення деталізації і якості картинки. Ми б порекомендували змінювати цей параметр в режимі реального часу сполучення клавіш RShift (правий Shift) і «+» для його збільшення, і RShift (правий Shift) і «-» для його зменшення. Так Ви будете бачити зміни fps в реальному часі, і в подальшому зможете виставляти дозвіл 3D рендера на комфортний для Вас рівень. З релізом глобального оновлення 1.0 з'явилася можливість виставити динамічна зміна дозволу 3D рендера тобто гра автоматично буде підлаштовувати цей параметр від конфігурації Вашої системи, що буде навіть краще, ніж коригування цього параметра вручну.

«Дозвіл екрану» також є одним з найважливіших параметрів, які впливають на продуктивність гри. Однак з ним все гранично просто. Цей параметр варто виставляти в відповідно до Вашого екрану. Якщо у Вас дозвіл 1920x1080 (FullHD), то в World of Tanks варто поставити саме його. Для підвищення продуктивності можна трохи знизити дозвіл в грі, виставивши, наприклад 1280x720 (HD), але в такому випадку варто очікувати «замилювання» зображення. Тому знижувати цей параметр варто тільки в крайніх випадках, коли зміна інших налаштувань не допомагає.

- Вертикальна синхронізація і потрійна буферизація

Вплив на продуктивність: низька
Параметр «вертикальна синхронізація» обмежує частоту кадрів відповідно до частоти розгортки Вашого монітора тобто якщо у Вашого монітора частота оновлення складає 60 Гц і в параметрі "частота оновлення монітора" виставлені ці 60 Гц, то при включенні вертикальної синхронізації, частота кадрів у грі не буде перевищувати 60 fps. «Потрійна буферизація» в свою чергу, вирівнює частоту кадрів до деяких комфортних стандартів - 30, 45 і 60 fps, дозволяючи уникнути появи артефактів на зображенні в World of Tanks. Рекомендуємо включити обидва параметри.

- Кут огляд (FoV)

Вплив на продуктивність: немає
«Кут огляду (FoV)» - параметр, який змінює кут огляду камери гравця в World of Tanks. Безпосередньо він ніяк не впливає на продуктивність, однак, може вплинути на неї опосередковано. Справа в тому, що виставивши кут огляду на максимальне значення 120 ° на екран монітора буде потрапляти більше ігрових об'єктів, які вимагають обробки з боку процесора і відеокарти, тому в теорії, зменшивши кут огляду можна домогтися підвищення продуктивності гри, проте, на практиці ми не помітили ніякого впливу цього параметра на fps.

- Частота оновлення монітора і повноекранний режим

Вплив на продуктивність: немає
Параметр «частота оновлення монітора» автоматично виставляється грою відповідно до частоти розгортки вашого монітора. Ніяке вплив на fps і продуктивність в грі цей параметр не робить. Повноекранний режим також не впливає на продуктивність гри, однак, є думка, що все-таки краще грати в World of Tanks саме в цьому режимі тому якщо гра буде запущена у вікні, то комп'ютера доведеться обробляти додатково робочий стіл, що підвищить навантаження на систему, а в повноекранному режимі можна виграти кілька fps. Однак ніяких доказів цієї теорії ми не знайшли і різниці в продуктивності між цими режимами ми не помітили.

Інші параметри, такі як: монітор, режим колірної сліпоти, корекція кольору і гамма, які знаходяться у вікні «Екран» в настройках графіки ніяк не впливають на продуктивність World of Tanks.

Розширені настройки графіки World of Tanks 1.0

Перейдемо до розширених налаштувань графіки WoT, де користувачеві дають можливість вручну виставляти додаткові графічні параметри.

- Графіка

Вплив на продуктивність: критичне
Вибір між стандартною і поліпшеною графікою максимально впливає на продуктивність і кількість fps в World of Tanks. Перемикання на стандартну графіку відключає більшість розширених налаштувань, які сильно впливають на деталізацію і продуктивність гри. На відносно слабких системах рекомендуємо виставляти цей параметр на стандартний.

- Якість освітлення і якість тіней

Вплив на продуктивність: середня-висока
«Якість освітлення» - параметр, що впливає на динамічні ефекти на зразок сонячних променів, поглибленого затінення, оптичних ефектів а також на гаму зображення. Достеменно невідомо, яка саме технологія освітлення використовується в WoT, але якщо у Вас відеокарта 9 або 10 покоління, то якість освітлення буде не сильно впливати на загальну продуктивність гри, а якщо ж графічний адаптер потужний, але відносно старий, наприклад, який-небудь GeForce GTX 780, то тут не варто виставляти значення на «ультра».
Параметр «якість тіней» впливає на динамічну отрисовку тіней від об'єктів (танк, дерево, будівлю і т.д.) і досить сильно впливає на продуктивність World of Tanks, адже тіні - це досить ресурсномісткий ефект практично в будь-якій грі. Щоб отримати надбавку заповітних 10-15 fps рекомендуємо позбутися цього параметра, звільнивши пристойну частину відеопам'яті GPU.

- Постобработка і якість розмиття в русі

Вплив на продуктивність: низька
Параметр «постобработка» додає і покращує різні додаткові кінематографічні ефекти, наприклад, затінення по краях об'єктів, ефект гарячого повітря від підбитих танків і т.д. «Якість розмиття в русі» - це опціональна додаткова функція, яка додає розмиття по краях під час руху танка. Для онлайнової гри навряд чи ці ефекти будуть корисні - скоріше вони будуть відволікати гравця від дійсно важливих ігрових цілей, тому на відносно слабких відкритих рекомендуємо відключити обидва параметри.

- Якість води і якість ландшафту

Вплив на продуктивність: середня-висока
«Якість води» - параметр, який додає відображення об'єктів від води, а також додає ефекти хвиль і вібрації води при русі танка в ній. «Якість ландшафту» - це дальність промальовування і якості деталізації землі. Якість ландшафту досить сильно навантажує процесор і відеокарту, а при його відключенні або виставлення на низьку настройку, в грі пропадають ландшафтні об'єкти, які насправді є, але їх буде просто не видно. Цей параметр важливий з боку геймплея, адже ворог може сховатися якраз за яким-небудь невеликим пагорбом і Ви його будете бачити, але вистріливши у ворожий танк, снаряд просто потрапить не в нього, а в цей «невидимий пагорб». Тому не рекомендується знижувати цей параметр до найнижчого, краще виставити хоча б середнє значення.

- Тесселяція ландшафту і тесселяция ландшафту в снайперський режимі

Вплив на продуктивність: низька
«Тесселяція ландшафту» і «тесселяция ландшафт в снайперський режимі» - відносно нові графічні параметри, які прибули в глобальному оновленні 1.0. Вони відповідають за динамічну промальовування якості ландшафту в режимі реального часу в звичайному режимі і в снайперський режимі під час прицілювання. На продуктивність World of Tanks впливають не сильно, але на відносно слабких комп'ютерах, рекомендуємо їх відключити.

- Деталізація рослинності і кількість трави

Вплив на продуктивність: середня.

Дані графічні настройки, як видно з назви, відповідають за кількість і деталізацію трави і рослинності. Взагалі, рекомендується включати обидва параметри. Однак, якщо не вистачає відеопам'яті у графічного адаптера або різко просідає fps при появі рослинності, дерев, листя і трави краще їх відключити для збільшення продуктивності гри.

- Прозорість листя і трава в снайперський режимі

Вплив на продуктивність: низька.

«Прозорість листя» і «трава в снайперський режимі» - менш значущі параметри для продуктивності, які відповідають за промальовування листя на ближніх відстанях і в снайперський режимі під час прицілювання відповідно. Оскільки вони не сильно впливають на кількість кадрів, то рекомендується їх включити, але, як і в випадку з налаштуваннями деталізації рослинності і кількістю трави, на відносно слабких системах краще нехтувати цими параметрами на догоду невеликого збільшення продуктивності.

- Якість додаткових ефектів і додаткові ефекти в снайперський режимі

Вплив на продуктивність: низька-середнє
Обидва параметра впливають на якість різних додаткових ефектів, наприклад, вогню і диму в звичайному режимі на близькій відстані і в снайперський режимі під час прицілювання відповідно. Для вивільнення додаткової пам'яті відеокарти і невеликого підвищення продуктивності краще їх відключити.

- Покращена фізика руйнувань

Вплив на продуктивність: висока
Включення параметра «поліпшена фізика руйнувань» досить сильно навантажує процесор тому грі доводиться постійно до нього звертатися при обробці фізики при руйнувань об'єктів (танки, будівлі і т.д.). Для слабких процесорів, зрозуміло, не рекомендується включати цей параметр.

- Ефекти з під гусениць і сліди гусениць

Вплив на продуктивність: низька
Параметри «ефекти з під гусениць» і «сліди гусениць» відповідають за наявність відображення слідів від гусениць і насиченні ефектами розкидати землі, грунту, бризками води і іншими ефектами під час їзди танка. На fps і продуктивність обидва параметри впливають не сильно, але при їх відключенні можна домогтися вивільнення відеопам'яті і її подальшого перерозподілу на загальну якість деталізації.

- Згладжування

Вплив на продуктивність: середня
Параметр «згладжування» робить більш гладкими краю об'єктів і прибирає різні «зазубреності» з них. Як правило, згладжування досить «ненажерлива» до ресурсів комп'ютера графічна настройка, але в World of Tanks вона не так критично впливає на продуктивність, тому навіть на відносно слабких ПК можна виставити мінімальний або навіть середній показник, але якщо fps тримається в районі нижче 30 кадрів , то найкращим рішенням для підвищення продуктивності буде відключення згладжування.

- Деталізація об'єктів і дальність промальовування

Вплив на продуктивність: середня
«Діяльність промальовування» і «деталізація об'єктів» - відносно нові графічні характеристики, які з'явилися в глобальному оновленні World of Tanks 1.0. Вони відповідають за деталізацію і дальність промальовування всіх об'єктів в грі, в тому числі і тих, які знаходяться на великій від гравця відстані. При цьому, дані параметри досить вимогливі до ресурсів і пам'яті відеокарти, тому на слабких комп'ютерах однозначно варто їх відключити, але якщо дозволяє конфігурація ПК, то можна виставити значення хоча б на середні настройки, щоб отримати більш якісні і деталізовані об'єкти.

- Якість текстур

Вплив на продуктивність: висока
«Якість текстур» - це, напевно, найголовніший параметр, який досить сильно впливає на продуктивність, а також на якість і деталізацію зображення в World of Tanks, включаючи всі тривимірні об'єкти в грі. Чим вище якість текстур - тим чіткіше і детальніше виглядає картинка. Цей параметр безпосередньо залежить від об'єму вбудованої відеопам'яті графічного адаптера.
Чим вище обсяг - тим менше пам'яті буде задіяно в обробці текстур. Якщо пам'яті недостатньо для цього значення, то будуть просадки в fps, тому при виставленні якості текстур рекомендуємо відштовхуватися від усереднених значень 30, 45 і 60 кадрів в секунду. Якщо, наприклад, на середньому значенні помічені різкі скачки fps, то краще поставити цей параметр на мінімум.

Загальні рекомендації по збільшенню продуктивності World of Tanks 1.0

Після релізу глобального оновлення 1.0 для танкового симулятора World of Tanks, гра перейшла на новий графічний движок, тому старі і нові настройки не зіставляються один з одним. Мінімальні і низькі графічні настройки працюють зі стандартною графікою, а середні, високі, максимальні та ультра - вже з поліпшеною. Також варто враховувати, що стандартний SD-клієнт WoT пропонує той же набір попередніх графіки, що і HD-клієнт, за виключення текстур високої роздільної здатності, для яких потрібно відеокарта з великим об'ємом пам'яті. У будь-якому випадку, і для потужних ігрових систем і для відносно слабких комп'ютерів рекомендується регулярно оновлювати драйвери для відеокарт незалежно від виробника. Наприклад, в останніх (на момент написання статті) драйвери для графічних адаптерів Nvidia - 391.01 була додана (і покращена) підтримка нових ігор, включаючи оновлену до версії 1.0 World of Tanks.

Драйвера для відеокарт Nvidia | AMD

Драйвера для відеокарт  Nvidia  |  AMD

Як ми говорили раніше, до детальної налаштування графіки варто вдаватися після виставлення рекомендованих значень.Тільки після того як гра сама проведе тестування Вашої системи і виставить певний графічний пресет, варто займатися ручним зміною параметрів для того, щоб домогтися балансу оптимальної роботи з прийнятною якістю деталізації картинки.