З чого почати просування сайту

 1. Просування сайту самостійно. З чого почати В нашої базі знань міститься практично вся інформація,...
 2. Покрокова інструкція, з чого почати просування сайту
 3. Ось тепер можна і почати просування сайту

Просування сайту самостійно. З чого почати

В нашої базі знань міститься практично вся інформація, яка необхідна, щоб виконати просування сайту самостійно, але з чого почати цей процес зрозуміло далеко не всім.

Тому ми вирішили в загальних рисах розповісти про первісні етапах роботи з сайтом, який потребує SEO - з чого почати і на чому зосередити свою увагу, щоб не витрачати час і ресурси як попало.

З чого почати SEO-оптимізацію

Для початку рекомендуємо усвідомити, що не варто братися за все відразу. Тобто не намагайтеся просувати відразу 3-4 сайту, отримуючи посередні результати. Зосередьтеся на одному веб-проект. Доведіть його до досконалості. Виведіть його в ТОП. Почніть на ньому заробляти. Потім і тільки потім беріться за розкручування інших веб-сайтів, застосовуючи вже отриманий досвід.

Також рекомендуємо спочатку визначитися з найбільш актуальними категоріями, які потребують просуванні насамперед. Це дасть можливість змусити ці позиції якомога швидше почати приносити вам прибуток. Найзручніше скласти список пріоритетності по кожній дії (які сторінки оптимізувати спочатку, які тексти писати в першу чергу і т.д.). У будь-якому випадку без заздалегідь заготовленого плану дій не обійтися.

Покрокова інструкція, з чого почати просування сайту

 1. Перше в просуванні сайту, з чого почати доведеться в будь-якому випадку - визначитися з тематикою, в якій ви хочете «захопити» ТОП пошукової видачі. Якщо сайт є хоч в якому-небудь вигляді, то ви вже приблизно знаєте, в якій ніші передбачається його розкрутка. Якщо ж створення веб-ресурсу ще не почалося або в процесі, саме час обрати його тематичну спрямованість. Зазвичай все залежить від послуг, які ви збираєтеся надавати, товарів, які будете продавати і т.п.
 2. Друге не менш важливе дію - провести детальний аудит конкурентів.

  Хто є вашими конкурентами? Що потрібно зробити, щоб стати краще їх?
  Це потрібно для того, щоб ви розуміли, скільки грошей і сил вам буде потрібно для того, щоб ваш сайт виявився на топові позиції. До речі, не бійтеся запозичувати цікаві моменти з веб-сайтів конкурентів, якщо вони привернули вашу увагу. І за цим же принципом намагайтеся уникати використання того, що вам у них не сподобалося.
 3. Вибір назви домену і доменної зони. Дуже відповідальний момент, бо дуже багато власників сайтів в результаті шкодують, про те що зробили вибір не замислюючись, наскільки це важливо.
  Можна робити, як і більшість - вибирати ім'я домену, що повторює назву послуги, або збігається з головним ключевиком. Але ми рекомендуємо вибирати доменне ім'я, яке буде повторювати назву вашого бренду. Або ж, якщо бренду ще немає, домен повинен допомогти його сформувати.

  Доменну зону вибирати радимо в залежності від орієнтування вашого бізнесу (міжнародні, національні, регіональні, тематичні та т. д.).
 4. Купівля старих доменів. Деякі замислюються про те, щоб придбати вже давно існуючий домен. Так, іноді це може зіграти на руку при просуванні сайту. Але варто врахувати і ймовірність того, що старий домен цілком міг неодноразово потрапляти під пошукові санкції. А значить він вже занесений пошуковими системами в «чорний список». Тому краще розкручувати новий, але зате свій домен з незаплямованою репутацією.
 5. Перш ніж наповнювати сайт контентом, потрібно почати шукати пошукові запити , За якими ви будете просувати сайт в своїй ніші. Тобто сформувати семантичне ядро. Найпростіший варіант - використовувати безкоштовний сервіс Яндекс.Вордстат .

 6. Зібрані ключові структурируем у вигляді таблиці, розділяючи їх в різні категорії, статті і т. Д. Тобто потрібно виконати кластеризацию пошукових запитів.
 7. Починаючи працювати над створенням контенту, важливо не поспішати, оскільки 99% людей в результаті переробляють все заново. Все тому що потрібен якісний контент (Експертний, тематичність, унікальний, оптимізований), а не щоб його було просто багато.
 8. Також не забуваємо про комплекс заходів під назвою « Внутрішня SEO-оптимізація сайту »- з чого почати підкаже однойменний розділ в нашій Базі знань. Якщо в двох словах, то потрібно зробити вміст веб-сайту ідеальним, причому не тільки для користувачів, але і для пошукових систем.
 9. При розробці сайту важливо врахувати наступні моменти:
  - вибір движка важливий, але на розкрутку впливає слабо;
  - швидкість завантаження і відповіді сервера повинна бути максимально можливо швидкої;
  - на сайті потрібні хлібні крихти , Які допоможуть відвідувачам в орієнтуванні;
  - повинна бути можливість вручну змінювати мета-теги для кожної сторінки веб-ресурсу;
  - сайт повинен бути адаптивним - коректно відображатися в різних браузерах, на різних екранах, в різних операційних системах і т.д .;
  - файли robots.txt і карти сайту (sitemap.xml) повинні бути в наявності і правильно налаштовані.
 10. Зовнішня оптимізація сайту має на увазі створення бази посилань з інших веб-ресурсів на ваші сторінки. Для того щоб контрольний профіль виглядав природно в очах пошукових систем потрібні різні види посилань: платні / безкоштовні, вічні / тимчасові, анкорний / безанкорние / змішані посилання (рекомендований співвідношення останніх 10% / 30% / 60%).
 11. Щоб охопити всі способи просування в пошукових системах, знадобиться проводити роботу з соціальними факторами . Це означає, що потрібно:
  - зареєструватися в популярних соцмережах;
  - створити групи / паблік / спільноти, присвячені просувається веб-ресурсу;
  - розмістити на сторінках сайту кнопки репоста / лайків і віджети спільнот;
  - проявляти активність в соц. мережах.

 12. Ще один момент, який впливає на просування сайту - поведінкові чинники. В першу чергу це залучення уваги користувача в пошуковій видачі (дескріпшн, розмітка). Якщо пошуковик помітить, що на ваш сайт частіше клацають у видачі, він підніме його вище. Ще важливо, чи знайшов чоловік потрібну інформацію, зробивши перехід на ваш ресурс, або повернувся в пошуковик і продовжив пошук.
  Також враховується поведінка відвідувачів всередині сайту (проведений час, кількість переглядів сторінок, глибина переглядів, відсоток відмов і т.д.). Робота над поліпшенням поведінкових факторів проводиться на основі аналізу статистики попередніх дій відвідувачів.

Ось тепер можна і почати просування сайту

Приблизно таку низку дій доведеться виконати кожному, хто збирається проводити просування сайту самостійно - з чого почати в загальних рисах ми розповіли.

Більш детально дізнатися, з чого почати просування сайту, підкажуть окремі статті в нашому блозі, посилання на які ви могли виявити по ходу читання в кожному з перерахованих вище пунктів.

Хто є вашими конкурентами?
Що потрібно зробити, щоб стати краще їх?