З чого почати SEO-просування сайту

 1. Як правильно визначити цілі?
 2. Складання семантичного ядра
 3. Аналіз сайтів-конкурентів за відібраними запитам
 4. аудит сайту
 5. Оптимізація всередині сайту
 6. Приміщення сайту в бази пошукових систем
 7. висновок

Для просування будь-якого сайту необхідна окрема стратегія, згідно з якою буде відбуватися оптимізація ресурсу і підвищення його рейтингу в пошукових системах. Найчастіше новачки хапаються відразу за сто завдань, не розуміючи, з чого потрібно почати просування сайту.

Існує безліч алгоритмів, але не можна гарантувати, що будь-якої з них буде ефективний для конкретного ресурсу. Розкрутку можна здійснювати за різними сценаріями, але варто знати основні закономірності і правила світу SEO.

Як правильно визначити цілі?

Будь-яка SEO-оптимізація спрямована на задоволення запитів пошукових систем, а для власника сайту - це метод, завдяки якому можна отримати прибуток з просувається проекту. Щоб результат просування задовольнив на всі 100%, необхідно точно визначити його мету:

 • досягнення топових позицій в пошукових системах по частотним запитам користувачів;
 • зростання трафіку, тобто кількості відвідувачів;
 • залучення потенційних клієнтів і розширення цільової аудиторії;
 • створення конкуренції лідерам по ключових запитах;
 • заробіток на рекламі шляхом зростання коефіцієнта конверсії;
 • просто занесення сайту в базу пошукової системи і інші пункти.

План по просуванню повністю залежить від поставленої перед SEO-фахівцями завдання. Результати також будуть аналізуватися особливими способами, щоб наочно продемонструвати ефективність виконаної роботи.

В основному у замовників є бажання розмістити свій сайт в основних пошукових системах і зайняти високі позиції, обігнавши при цьому головних конкурентів.

Складання семантичного ядра

Користувачі вводять певні ключові слова для знаходження в мережі необхідних їм тематичних сайтів.

Семантичне ядро - це сукупність запитів, які найбільше підходять конкретній ресурсу.

Насамперед, відбувається відбір і угруповання ключових слів, які будуть доречні для залучення відвідувачів на сайт. Особливу увагу варто приділити аналізу можливої ​​цільової аудиторії, яка має свої інтереси і завдання. При аналізі потенційних відвідувачів, враховується також їх вік, стать, місце проживання. Якщо на хвилину опинитися на місці користувача, то можна швидко зорієнтуватися в найзручніших і частотних запитах.

Наприклад, якщо просувний сайт присвячений якомусь московському суші-бару, в якому виконують страви на замовлення з доставкою, в такому випадку основний запит швидше за все буде «доставка суші в Москві».

Для просування будь-якого сайту необхідна окрема стратегія, згідно з якою буде відбуватися оптимізація ресурсу і підвищення його рейтингу в пошукових системах

Результати пошуку в Google за запитом «доставка суші в москві»

При зборі ключових фраз важливо дотримуватися їх стилістику. У цьому питанні допоможе підбір слів від Яндекс . При введенні ключових слів можна побачити схожі запити, якими користуються відвідувачі: «доставка суші москва», «доставка суші москва сайти», «суші москва офіційний сайт доставка» та інші.

Підбір ключових слів від Яндекс.

У лівій колонці можна відібрати самі високочастотні запити (ВЧ), а також визначитися зі середньочастотними (СЧ) і низькочастотними (НЧ). Справа відображаються асоціативні запити, які допомагають розширити семантичне ядро. Стилістику Яндекса вдало доповнить подібний ресурс на Рамблер , Де можна буде остаточно переконатися в правильності вибірки.

Існує подібний рекламний сервіс - Google AdWords . Завдяки цій програмі можна легко керувати рекламними компаніями, бюджетом, налаштуваннями націлення та іншим.

Завдяки цій програмі можна легко керувати рекламними компаніями, бюджетом, налаштуваннями націлення та іншим

В Google AdWords є безкоштовний планувальник ключових слів, за допомогою якого можна підібрати ключові слова і вирази для природного просування в пошуку, а також групувати їх в близькі за змістом.

Запити поділяються на окремі групи, в кожній з який орієнтиром служить ВЧ (в даному випадку - доставка суші):

доставка суші в москві
доставка суші москва відгуки
суші москва доставка 24
суші москва безкоштовна доставка.

Аналіз сайтів-конкурентів за відібраними запитам

Коли семантичне ядро ​​визначено, слід звернути увагу на основних конкурентів. Аналіз ринку часто змушує вносити корективи в уже існуючий план просування, так як в ньому могли бути не враховані нововведення, які вже активно використовуються конкурентами.

Ключові фрази необхідно перевіряти, починаючи з високочастотних. При введенні кожного з ключів потрібно перевірити наявність контекстної реклами, а також, які сайти займають лідируючі позиції.

На перших порах SEO-новачки роблять аналіз конкурентів інтуїтивно, з часом додаючи нові методи більш професійного аналізу. Рівень оптимізації сайту може дати ясну картину того, як проводилося просування. Наприклад, можна визначити перелік ключових слів, наявність додаткових інструментів, проаналізувати роботи конкурента з посиланнями.

На першому етапі ми рекомендує вивчати слова, які вони використовували для просування. Це допоможе вдосконалити і максимально розширити семантичне ядро, отже, залучити більше цільового трафіку.

У мережі багато сервісів, що дозволяють визначити успішність рекламних кампаній сайтів-конкурентів. Наприклад, побачити список їх ключових слів, і прийняти рішення як розвивати свій сайт.

аудит сайту

Після детального розбору сайтів-конкурентів наступний етап просування - це аудит, який просувається. Процедура вивчення основного ресурсу охоплює безліч аспектів:

 • визначення достоїнств сайту;
 • виявлення недоліків;
 • складання карти сайту;
 • перевірка унікальності тайтлів;
 • перевірка працездатності посилань та інше.

Аудит допомагає підвищити віддачу від сайту, тому він був розділений на окремі категорії для опрацювання кожного аспекту сайту ретельніше. Аудит архітектури та текстової оптимізації, а також ретельний аналіз сторонніх оптимізаторів призначений для підбору та опрацювання ключових слів. Технічний і пошукової аудит виконується для виявлення причин, які не дають сайту просунутися в топ. Також проводиться аудит з посиланнями, щоб виявити джерела впливу на ранжування сайту.

Аудит допомагає виявити причини, чому відвідувачі не затримуються на сайті, шляхом аналізу юзабіліті, і невідповідність комерційним стандартам виконується за допомогою аудиту комерційних факторів.

Для виконання такої роботи SEO-фахівці використовують різні програми, які здатні частково виконати аудит ресурсу, і виявити плюси і мінуси.

Даний етап роботи також включає в себе перевірку якості індексації сайту пошуковими системами, наявність фільтрів і посилань зі сторонніх сайтів. Під час підготовчих робіт конкретних дій не робиться, але без неї неможливо зробити якісну розкрутку сайту. Замовники можуть не розуміти, в чому сенс такої роботи, але вона є фундаментом для успішного руху.

Оптимізація всередині сайту

Підготовка сайту до того, щоб його помічали пошукові системи, називається оптимізацією. Налагодження «порядку» всередині ресурсу складається з декількох пунктів:

1) соче тание сторінок і згрупованих ключових слів до них.

Просування передбачає розкрутку не тільки головної сторінки, але і вторинних. З усіх ключових фраз потрібно підібрати групу найбільш підходящих під існуючі сторінки, а при необхідності створити нові, які також будуть оптимізовані під семантичне ядро.

Більшість двигунів, які використовуються для створення сайтів, розподіляють навантаження з перевагою на головну сторінку, і далі за зменшенням залежно від кількості необхідних кліків, щоб туди потрапити.

Ієрархія тут працює таким чином: основні сторінки оптимізуються під високочастотні запити, второуровневие - під СЧ, і інші - під менш використовувані ключові фрази (такі як сторінки товарів).

2) Процес оптимізації контенту.

контент , Який розташовується на сторінках під оптимізацію, повинен містити ключові вирази з семантичного ядра, тобто за основу слід брати список слів, призначений тієї чи іншої сторінці. Проводиться аналіз наявного контенту, при необхідності виконується коригування з урахуванням ключових слів, або ж готується новий максимально оптимізований текст.

Особливу увагу необхідно приділити тайтла, щоб в нього входило основне ключове слово. Перевіряється наявність alt-атрибута у картинок і при необхідності вдосконалюється дизайн. Всі ці дії спрямовані на те, щоб, з одного боку, залучати аудиторію і мотивувати до здійснення покупок, оформлення замовлень, реєстрації на сайті та передплати, а з іншого - підлаштовувати сайт під індексацію пошуковими роботами.

3) Налагодження перелинковки всередині сайту і її співвіднесення з семантичним ядром.

Основні сторінки повинні мати перевагу, тому SEO-спеціаліст виконує перелинковку сайту. Він виявляє найбільш затребувані сторінки і наділяє їх максимальним навантаженням лінками.

На прикладі з замовленням суші можна встановити різницю між головними сторінками і другорядними. Наприклад, є кілька суші-барів: один розташований в центрі міста, а другий - віддалено. Бар в центрі буде користуватися великим попитом, тому він потребує частих поставок продуктів і великих вкладень. Пірілінковка сайту працює за такою ж схемою: чим ви більше уваги і сил приділите цьому на початковому етапі, тим ефективніше буде працювати все в сукупності.

Приміщення сайту в бази пошукових систем

Після внутрішньої оптимізації ресурсу, наступний крок - це його розміщення на загальний огляд. Необхідно пройти реєстрацію в пошукових системах, після чого сайт буде проіндексований і доступний для користувачів. відстежувати процес індексації можна в панелях Яндекс.Вебмайстер і Google.Webmaster Tools .

Webmaster Tools

панель Яндекс.Вебмайстер

Вебмайстер

Робоче поле Google.Webmaster Tools.

висновок

Будь-яке успішне SEO має починатися з аналізу призначеного для користувача попиту. Важливо розуміти, яким чином люди знаходять необхідні їм джерела інформації, які ключові вирази вводять в пошук для знаходження потрібного ресурсу.

Щоб підготувати сайт, який охопить всю цільову аудиторію, необхідно оптимізувати його під кожен з ключових запитів. На перший погляд може показати, що це не оптимізація, але насправді тільки таким чином можна вивести сайт в топ пошукових систем.

Коли специфіка пошуку вашого товару або послуги виявлена, можна починати підготовку семантичного ядра, яке повинно охоплювати всі запити. Далі здійснюється сортування слів за групами, кожна з яких буде служити для оптимізації одній зі сторінок сайту. Тайтли, теги, текст та інший контент сторінки повинен бути повністю оптимізований.

Щоб після індексації відстежувати динаміку зростання позицій і трафіку, Необхідно додати сайт в панелі Яндекс.Вебмастер і Google.Webmaster Tools, щоб після індексації відстежувати динаміку зростання позицій і трафіку.

Як правильно визначити цілі?
Як правильно визначити цілі?