Зміст нерухомості у Франції

 1. податки
 2. Реєстраційні збори на придбання нерухомості
 3. Податок на нерухомість
 4. Податок на проживання
 5. Податок на багатство
 6. Тривідсотковий податок у Франції
 7. Податок на підвищення вартості при перепродажі
 8. Податок на дохід від оренди
 9. Податок на спадкування
 10. Комунальні платежі
 11. Вартість проживання

Які податки повинні платити власники нерухомості у Франції? У яку суму обійдеться утримання апартаментів в резиденції класу «люкс»? Скільки коштує проїзд на транспорті, харчування в кафе і ресторанах, мобільний зв'язок? На ці та багато інших питань ви знайдете відповідь у цьому матеріалі. Оновлене 06 грудня 2016 року. Які податки повинні платити власники нерухомості у Франції

податки

З 9 лютого 1999 року, коли у Франції вступила в силу податкова конвенція, росіяни, які проживають на території цієї країни, можуть уникнути подвійного оподаткування при сплаті прибуткового, майнового податку і податку на прибуток. При цьому російські власники нерухомості у Франції повинні платити всі відповідні збори в країні перебування об'єкта.

Реєстраційні збори на придбання нерухомості

Всі покупці нерухомості у Франції стикаються з оплатою обов'язкових зборів (droits d'enregistrement) на придбання нерухомого майна. Ці збори є оплату за реєстрацію зміни власника. Вони виплачуються нотаріусу як представнику інтересів держави в день підписання договору купівлі-продажу. Розмір виплат залежить від року спорудження об'єкта. Збори за нове житло (до п'яти років) складуть приблизно 2-3% від його фактичної вартості. Об'єкти вторинного ринку обкладаються 6-7% збором.

Податок на нерухомість

Податок на нерухомість (Taxe foncière) - щорічний податок на володіння нерухомістю у Франції. Сума податку безпосередньо залежить від її площі і місцезнаходження. Встановлюється податковими органами відповідно до кадастру і розраховується від середньої орендної вартості, яка встановлюється державою для кожного конкретного регіону. Влада на основі статистики фіксують, скільки коштує оренда квадратного метра в тому чи іншому місті чи міському районі. У нерухомості, розташованої в престижних кварталах, більш висока орендна вартість, відповідно, і більш високий податок.

Податок на проживання

Податок на проживання (Taxe d'habitation) щорічно платять власники нерухомості у Франції або орендарі, які займають приміщення на 1 січня податкового року. Податком обкладається основне місце проживання. Якщо власник об'єкта у Франції не проживає в ньому постійно, а використовує будинок тільки в літній період, то величина цього податку фактично дорівнює податку з нерухомості. Величина збору залежить від доходу і складу родини.

Приблизний розрахунок суми щорічного податку на нерухомість і на проживання:

Апартаменти в Ніцці - 120 кв.м:

 • податок на нерухомість - € 1330
 • податок на проживання - € 1430

Апартаменти в Жуан-ле-Пен / Антіб - 80 кв.м

 • податок на нерухомість - € 1620
 • податок на проживання - € 2400

Вілла в Вільфранш-сюр-Мер - 250 кв.м

 • податок на нерухомість - € 5220
 • податок на проживання - € 8600

Вілла в Каннах - 350 кв.м

 • податок на нерухомість - € 4220
 • податок на проживання - € 5600

Вілла в Кап-д-Антіб - 200 кв.м

 • податок на нерухомість-€ 1900
 • податок на проживання - € 2230

Податок на багатство

Податок на багатство - це характерна особливість Франції. Сумнозвісний збір, який мав на увазі, що будь-який громадянин Франції, який заробляє від € 1 млн, повинен віддавати 75% свого доходу державі, був анонсований в 2012 році Франсуа Олландом.
Це нововведення тоді викликало багато шуму в суспільстві і неодноразово піддавалося суворій критиці видних політичних діячів країни і простих громадян. Податок став одним з найвищих в світі. Після того, як він вступив в силу, відтік іноземних інвестицій з Франції досяг небувалих розмірів. Французи також не хотіли миритися з новим законом. Всі пам'ятають скандальний переїзд Жерара Депардьє в Бельгію і його відмова від французького громадянства.
Податок на багатство (ISF - impôt sur la fortune) виплачується щороку тільки в тому випадку, якщо чиста вартість майна дорівнює або перевищує € 1,3 млн. Відзначимо, що розрахунок вартості податку починається від € 800 тис. Кредит та інші зобов'язання платника податків приймаються в розрахунок для оптимізації податку. Наприклад, при вартості вілли € ​​3 млн і кредиті в € 2 млн чиста вартість об'єкта становить менше € 1,3 млн, тому податок на багатство з власника не стягується.

Податковий розрахунок ISF на 2016 рік

Вартість нерухомості Оподатковуваний відсоток до € 800 тис. 0,00% € 0,8 - € 1,3 млн 0,50% € 1,3 - € 2,5 млн 0,70% € 2, 5 - € 5 млн 1,00% € 5 - € 10 млн 1,25% понад € 10 млн 1,50%

Тривідсотковий податок у Франції

Ті, хто живуть у Франції або за кордоном і придбали нерухомість у Франції на юридичну особу, повинні платити щорічний податок 3% (La taxe de 3%) від кадастрової вартості нерухомості.
Французькі юрособи або фірми, зареєстровані в країнах, які уклали податкову домовленість з Францією про надання інформації, що стосується особистості всіх акціонерів компанії, звільняються від сплати цього податку.

Податок на підвищення вартості при перепродажі

Приріст капіталу при продажу нерухомості оподатковується 19%, за вирахуванням з нього наступних витрат:

 • 7,5% від вартості об'єкта в якості оплати нотаріальних витрат,
 • 15% в якості витрат на ремонт *

* Якщо є конкретна сума реальних витрат, яку можна підтвердити рахунками, нерухомість оподатковується за вирахуванням цієї суми.

Для розрахунку цього податку існують знижки за тривалість володіння нерухомістю. Перші п'ять років знижок немає. Починаючи з шостого року володіння нерухомістю знижки наступні: з 6 по 21 рік - 6% на рік, за 22-й рік володіння - 4%. Після 22 років володіння нерухомістю податок на приріст вартості не стягується.
До основного податку 19% додаються додаткові соціальні збори в розмірі 15,5%, які також мають окрему знижку за тривалість володіння власністю. З 1 січня 2016 року нерезиденти, які мають соцзабезпечення в іншій європейській країні, звільняються від виплати соціальних зборів (15,5%).

Податок на дохід від оренди

Якщо річний дохід іноземця від оренди нерухомості у Франції не перевищує € 15 000, то для розрахунку податку з заявленої суми віднімається 30%. Якщо нерезидент заробляє на здачі майна в оренду більше € 15 000, з його доходу віднімаються реальні витрати (обслуговування, страховка, ремонт, банківські відсотки в разі кредиту та інші витрати). Сума, що залишилася обкладається податком 20%.

Податок на спадкування

Цей збір сплачують спадкоємці в разі смерті власника французької нерухомості. Власник об'єкта не може вільно призначити спадкоємця, однак розроблені механізми, які контролюють цей процес. За законами Франції, пережив чоловік може бути єдиним спадкоємцем, або наслідувати спільно з кровними родичами померлого. Для кровних родичів система успадкування базується на трьох принципах: черговості, ступенів споріднення і коліна.
Пережив чоловік звільнений від податку на спадкування. Податкова ставка для дітей та батьків розраховується за прогресивною шкалою від 5% до 45%, для братів і сестер від 35% до 45%, племінників і родичів до четвертого ступеня споріднення застосовується фіксована ставка 55%, а для третіх осіб, які не мають ступінь споріднення , - 60%. До застосування податкової ставки існує певна знижка для кожного конкретного спадкоємця.
Відзначимо, що оплата податку спадкоємцями буде проводитися в залежності від розпоряджень покупця щодо права успадкування, зроблених в момент придбання нерухомості.

Комунальні платежі

Комунальні платежі складаються з загальної та індивідуальної частин, і залежать від стану резиденції і її розташування.
Так, наприклад, на утримання трикімнатних апартаментів площею 80 кв.м, вартістю € 800 000, в резиденції класу «люкс» (консьєрж, охорона, басейн, тенісний корт), розташованої в 100 метрах від моря з виходом на приватний пляж, щомісячні витрати приблизно такі:

 • Витрати на домоуправління і утримання будинку: € 270
 • Холодна, гаряча вода (в залежності від споживання): € 40
 • Електрика (в залежності від споживання): € 120
 • Зміст лічильників, ліфта: € 20
 • Стаціонарний телефон і інтернет: € 30

В середньому, проживання в такій квартирі буде обходитися приблизно в € 530 на місяць.
З урахуванням річних податків, податку на проживання: € 1 400 і податку на нерухомість, всі витрати на утримання вищевказаної квартири складуть приблизно: € 9 200 на рік.

Вартість проживання

Крім витрат, що виникають при купівлі та утриманні житла, слід враховувати й інші витрати, зокрема на транспорт, харчування та мобільний зв'язок.
Транспорт. У Франції чудово розвинений залізничний транспорт. Швидше за все дістатися з одного міста в інший дозволяють високошвидкісні потяги TGV (Trains a Grande Vitesse). Також зручні поїзда RER (Reseau Express Regional), які пов'язані з системою паризького метро. Існує тип квитків, що дають право проїзду одночасно на метро, ​​поїздах RER і автобусах. Наприклад, в Парижі вартість квитка на десять поїздок складе € 11.
Базовий тариф за проїзд на таксі становить € 2 плюс від € 0,5 за кілометр в денний час і від € 1 в нічний, за багаж - € 1-2.
Зв'язок. Зона покриття мобільного зв'язку складає практично всю територію Франції. Вартість сім-карти французьких операторів становить приблизно € 30, хвилини розмови - від € 0,19.
Телефони-автомати поширені на всій території Франції, навіть в крихітних селах. Як правило, вони забезпечують і внутрішню, і міжнародний зв'язок. Оплата дзвінка проводиться картами різного номіналу (€ 10, € 25, € 50 і ін.).
Можливість виходу в інтернет надається в багатьох громадських місцях. Інтернет-кафе можна знайти у всіх аеропортах, на головних вулицях, поштових відділеннях, у багатьох готелях, ресторанах, магазинах і т.д.
Харчування. Розмір рахунку в кафе і ресторанах залежить від рівня закладу. У привокзальному кафе можна поїсти за € 20 на персону, а в шикарному ресторані - залишити € 1500. Чашка кави в кафе на Єлисейських полях коштує € 2. Якщо купувати продукти самостійно, слід орієнтуватися на наступні ціни: макаронні вироби і крупи - від € 0,5 за кг; сири і ковбаси - від € 6 за кг; овочі - € 1-3 за кг; м'ясо - € 7-25 за кг.

За допомогу в підготовці матеріалу дякуємо Олександра Мацулевич, компанія ServiceAzur.

Фото Flickr: mangMangW

Prian.Ru

Умови цитування матеріалів Prian.ru

У яку суму обійдеться утримання апартаментів в резиденції класу «люкс»?
Скільки коштує проїзд на транспорті, харчування в кафе і ресторанах, мобільний зв'язок?