Знайомство з Яндекс.Вебмайстер: корисні фішки і поради новачкам

 1. Як підключити
 2. Інструменти Яндекс.Вебмайстер
 3. Розділ «Зведення»
 4. Розділ «Діагностика»
 5. Розділ «Пошукові запити»
 6. Розділ «Індексування»
 7. Розділ «Посилання»
 8. Розділ «Інформація про сайт»
 9. Розділ «Турбо-станиці»
 10. Розділ «Інструменти»
 11. висновки

Яндекс.Вебмайстер дозволяє аналізувати інформацію про індексацію сайту пошуковою системою, його структуру, зовнішні / внутрішні посилання. Заманливо? У цьому пості я розповім про основні можливості цього сервісу, які допомагають у просуванні сайту.

Як підключити

Для початку вам необхідно зареєструвати пошту в Яндексі, після чого перейти в сервіс . Потім - додати сайт. Для цього натискаємо «+» в лівому верхньому кутку екрану. А потім переходимо до вказівкою адреси сайту: так неправильно - www.site.ru, https://www.site.ru. Правильно так, як на скрині:

Тепер необхідно підтвердити свої права на володіння сайтом. Зробити це можна трьома способами:

 1. Додати мета-тег в HTML-код головної сторінки.
 2. Розмістити у корені сайту згенерований системою файл.
 3. Додати запис в DNS.

До слова, найпростіший спосіб - перший:

Додаємо мета-тег, натискаємо кнопку «Перевірити» - підтвердження прав займе кілька секунд. Тепер для вашого сайту доступні всі можливості оновленої версії Яндекс.Вебмайстер.

У сайту може бути кілька власників. І кожен може використовувати всі функції Яндекс.Вебмайстер.

Зверніть увагу, що права на кожен піддомен сайту потрібно підтверджувати окремо. Наприклад, описану вище процедуру слід виконати і для site.ru, і для його піддоменів subdomain1.site.ru і subdomain2.site.ru.

Якщо необхідно підтвердити багато піддоменів, скористайтеся процедурою «Спрощеного підтвердження прав» . Для сайтів доменної зони com передбачено підтвердження за допомогою електронної пошти, зазначеної в контактних даних власника домену.

Інструменти Яндекс.Вебмайстер

Детальний опис всіх інструментів, додаткова інформація по функціям Вебмастера знаходиться в сервісі Яндекс.Допомога. Я розповім лише про основні розділи та нові можливості сервісу.

Розділ «Зведення»

Розділ містить коротку інформацію про помилки, обході сайту роботом, аналізі індексування сторінок сайту, його позицій в пошуку і технічного стану, статистикою по пошуковим запитам.

Розділ «Діагностика»

Розділ складається з двох підрозділів: «Діагностика сайту» і «Безпека порушення». Якщо Яндекс.Вебмайстер виявляє помилки на сайті, інформація про це з'являється в розділі. Перевірка сайту здійснюється щодня, і я рекомендую завжди звертати увагу на помилки типу: «фатальні» або «критичні».

В Яндекс.Вебмастере можна отримувати повідомлення про заражені сторінках. Щоб відразу дізнаватися про проблеми, налаштуйте пересилання цих повідомлень на робочу пошту.

Розділ «Пошукові запити»

Корисний інструмент, який включає в себе три підрозділи: «Історія запитів», «Останні запити», «Рекомендовані запити». У розділі - інформація про найбільш популярних запитах для сайту, на їхню показам і кліках в Яндексі.

Розділ «Індексування»

На сьогоднішній день розділ складається з дев'яти підрозділів: «Статистика обходу», «Сторінки в пошуку», «Структура сайту», «Перевірити статус URL», «Важливі сторінки», «Переобход сторінок», «Файли Sitemaр», «Переїзд сайту» , «Швидкість обходу».

Інструмент дозволяє детально проаналізувати індексацію сайту і виявити проблеми, які перешкоджають індексуванню того чи іншого розділу.

Інструмент дозволяє детально проаналізувати індексацію сайту і виявити проблеми, які перешкоджають індексуванню того чи іншого розділу

Щоб дізнатися, які розділи сайту і в якому обсязі вже проіндексовані, скористайтеся інструментом «Структура сайту», він знаходиться в розділі «Індексування».

Розділ «Посилання»

Відносно новий розділ, який дозволяє побачити приклади непрацюючих внутрішніх або зовнішніх посилань вашого сайту. Список прикладів посилань формується на основі даних робота Яндекса. Посилання може вважатися непрацюючої, якщо допущена помилка в адресі (URL) сторінки, URL сторінки змінився або сторінка не існує. Для одного сайту в інтерфейсі може відображатися до 10 000 внутрішніх непрацюючих посилань.

Розділ «Інформація про сайт»

Містить підрозділи: «Регіональність», «Оригінальні тексти», «Регістр імені сайту», «Товари і ціни», «Швидкі посилання».

У розділі - інформація про регіон, який визначений для сайту. Зміна регіону вступить в силу після перевірки та оновлення пошукової бази.

Пошуковій системі не має значення, які сайти індексувати - в домені .ru або .ua, на латиниці або кирилиці. Однак їй важливо знати географію сайту.

Порада: Якщо в списку регіонів немає вашого населеного пункту, не вибирайте занадто широкий регіон. Намагайтеся вибрати той, який ви охоплюєте. Інакше доведеться конкурувати в пошуку з усіма сайтами вказаного вами регіону.

За допомогою підрозділу «Оригінальні тексти» можна вказати текст, який вперше використовується на вашому сайті. Так Яндекс буде знати, що оригінальний текст вперше з'явився саме на вашому сайті, і спробує використовувати це в налаштуванні пошукових алгоритмів (сервіс не гарантує використання тексту в пошукових алгоритмах).

«Регістр імені сайту» дозволяє змінити написання адреси сайту в результатах пошуку, щоб зробити його більш зрозумілим і інформативним для користувачів.

Якщо у вас інтернет-магазин або представництво офлайн-магазину, в розділі «Товари та ціни» можете додати інформацію про магазин і надати дані про товари. Ці дані допоможуть поліпшити уявлення вашого сайту в результатах пошуку. Підготуйте дані про товари в спеціальному форматі YML, заповніть форму і вкажіть адресу YML-файлу.

Підрозділ «Швидкі посилання» дозволяє задати швидкі посилання, які роблять сниппет сайту більш інформативним і скорочують шлях користувачів до важливої ​​інформації.

Розділ «Турбо-станиці»

Зараз багато користувачів виходять в інтернет з мобільних пристроїв і важливо, щоб сайт був доступний на смартфонах і планшетах. Від цього залежить не тільки його відвідуваність, а й позиція в мобільному пошуку.

Як правило, на мобільних пристроях сайти завантажуються повільніше, ніж на десктопних. Технологія «Турбо-сторінки» дозволяє зберігати вміст сторінок на сервері Яндекса і завантажувати їх, не звертаючись до сервера, на якому розміщується сайт. Ця технологія для показу сайтів на мобільних пристроях.

Ця технологія для показу сайтів на мобільних пристроях

Розділ «Інструменти»

Дозволяє перевірити коректність роботи сайту, усунути неполадки або видалити з індексу непотрібні сторінки і включає в себе сім підрозділів:

 • «Аналіз robots.txt»;
 • «Аналіз файлів Sitemap»;
 • «Перевірка відповіді сервера»;
 • «Видалити URL»;
 • «Перевірка мобільних сторінок»;
 • «Валідатор XML-фідів»;
 • «Валідатор мікророзмітки».

txt»;  «Аналіз файлів Sitemap»;  «Перевірка відповіді сервера»;  «Видалити URL»;  «Перевірка мобільних сторінок»;  «Валідатор XML-фідів»;  «Валідатор мікророзмітки»

Залишаються два розділи загальних налаштувань, таких як «Повідомлення» та «Права доступу». «Найважливіші повідомлення» - це повідомлення про нові проблеми і оновленні пошукової бази.

І наостанок - розділ «Корисні сервіси», щоб швидко перейти в потрібний сервіс Яндекса.

Порада

1. Якщо на сайті видалено відразу багато сторінок, то робот буде виявляти їх поступово - у міру обходу. Щоб ці сторінки швидше зникли з пошуку, можна закрити їх для індексації у файлі robots.txt.

2. Щоб пошуковий робот обійшов всі сторінки сайту, використовуйте Sitemap (карту сайту). Ви можете завантажити її в цьому розділі або вказати посилання на неї у файлі robots.txt.

Використовуйте Веб-майстер на початковому етапі просування сайту, щоб в подальшому бачити помилки, виправляти і впливати на його індексацію. Діліться в коментарях своїми фішками і Лайфхак, відкриттями в роботі сервісу.

висновки

Щоб додати сайт в Яндекс.Вебмастер і використовувати всі можливості сервісу, потрібно:

 • перейти в сервіс і додати сайт.
 • зареєструвати пошту в Яндекс.
 • підтвердити права на володіння сайтом.

Основні розділи та нові можливості сервісу:

 1. Зведення. З здобуде коротку інформацію про помилки, обході сайту роботом, аналізі індексування сторінок сайту, його позицій в пошуку і технічного стану, статистикою по пошуковим запитам
 2. Діагностика. Тут відображаються помилки. Перевірка сайту здійснюється щодня, і терміново реагувати слід на «фатальні» і «критичні» помилки.
 3. Пошукові запити. Інформація про найбільш популярних запитах для сайту, на їхню показам і кліках в Яндексі.
 4. Індексування. Аналіз індексації сайту і виявлення проблем, які перешкоджають індексуванню того чи іншого розділу.
 5. Посилання. Приклади непрацюючих внутрішніх або зовнішніх посилань вашого сайту. Для одного сайту в інтерфейсі може відображатися до 10 000 внутрішніх непрацюючих посилань.
 6. Інформація про сайт. Інформація про регіон, який визначений для сайту, можливість і Редагувати написання адреси, щоб зробити його більш зрозумілим для користувачів. Сюди можна додати інформацію про магазин, дані про товари; задати швидкі посилання, які роблять сниппет більш інформативним.
 7. Турбо-сторінки. Технологія для показу сайтів на мобільних пристроях.
 8. Інструменти. Дозволяє перевірити коректність роботи сайту, усунути неполадки або видалити з індексу непотрібні сторінки.
 9. Відомості та Права доступу, Найважливіші повідомлення. Це повідомлення про нові проблеми і оновленні пошукової бази.
 10. Корисні сервіси. Швидке переміщення в сервісах Яндекса.

Заманливо?