Зовнішня оптимізація сайту

 1. Види оптимізації сайтів
 2. Що таке зовнішня SEO оптимізація?
 3. Способи зовнішньої оптимізації
 4. Чи можна без неї обійтися?

 1. Види оптимізації сайтів.
 2. Що таке зовнішня SEO оптимізація?
 3. Способи зовнішньої оптимізації.
 4. Чи можна без неї обійтися?

Види оптимізації сайтів

Історично з термінологією в російському SEO склалася велика плутанина. Ми будемо вважати оптимізацію сайтів частиною просування, а не його синонімом, як це часто роблять. Таким чином, якщо говорити про SEO просуванні, то воно складається з наступних частин:

 • Внутрішня оптимізація

  Внутрішня оптимізація. Найперше, що почали використовувати для ранжирування пошуковики. Так само як всі, що оптимізатори роблять з кодом і текстами розкручуваного сайту. Прописування заголовків і метатегов, написання статей, внутрішня перелінковка і все інше, що можна зробити через адмінку або ftp, називається внутрішньої SEO оптимізацією.
 • Зовнішня оптимізація. Саме вона є предметом цієї статті. До неї відноситься все, що можна проставити на сторонніх сайтах - перш за все посилання. А також всі, що враховується як посилання - наприклад, назви і опису в певних каталогах деякі пошукові системи теж розглядають як посилання. Чим більше посилань веде на ваш сайт, тим він більш авторитетний в очах пошукових систем і теоретично тим вище в результатах пошуку він буде видно.
 • Поведінковий фактор. Поведінка користувачів стало використовуватися пошуковими системами відносно недавно. Слід зазначити, що поведінкові фактори мають дуже велику вагу і відповідно за накрутку цих факторів можна піддатися найсильнішим, а, головне, найтривалішим репресіям - аж до одного року. Тому більшість оптимізаторів їх явно не накручують. Але працювати з ними можна і потрібно, та й самі пошукові системи до цього закликають.

Що таке зовнішня SEO оптимізація?

Як уже згадувалося, до неї відносяться розміщені на зовнішніх сайтах посилання і все, що розглядається пошуковими системами як посилання. Чим більше у ресурсу посилань, тим вище індекс цитованості, тим він авторитетніше і зазвичай такі сайти розташовуються в топі видачі. Так було раніше, так значною мірою залишається і зараз, хоча останнім часом вага посилальних чинників значно знизився.

Яндекс і Google оперують різними параметрами, котрі характеризують якість і кількість посилальної маси, що веде на сайт.

ЯНДЕКС

 1. За аналогією з науковими працями використовується так званий індекс цитування (ІЦ) - кількість сайтів, що посилаються на ресурс.
 2. Крім цього використовується модифікація ІЦ - тематичний індекс цитування (ТІЦ). Розраховується для всього сайту, а не для окремих сторінок. У ТИЦ враховується тематика сайту, що посилається. Чим більше тематики донора і акцептора збігається і чим більший ТИЦ у донора, тим більший ТИЦ передається акцептору. Числове значення ТИЦ можна подивитися в каталозі Яндекса.
 3. ВИЦ - зважений індекс цитування. Визначається для сторінки. Повний аналог PR Гугла. Раніше Яндекс показував значення ВІЦ, але потім став його приховувати.

GOOGLE

 1. PR - PageRank. Характеризує важливість сторінки. Чим з більшої кількості сторінок йдуть посилання на кінцеву сторінку і чим більше у них PR, тим більший PR буде у кінцевій сторінки. Pgerank можна розглядати як ймовірність переходу користувача інтернету на сторінку.

  Впровадження Гуглом в свій пошук алгоритму Pagerank свого часу було революційним і дозволило пошуковику зайняти домінуючі позиції на ринку.

  Раніше значення PR можна було подивитися, але останнім часом PR Гуглом не оновлюється.

Говорячи про вплив посилань в SEO, зазвичай його поділяють на статистичний вага (ВІЦ, PR) та ранжирування посилань - тест посилання, він же якір, він же анкор. Іншими словами пошукові системи враховують текст посилання. У першому наближенні тексти посилань, що ведуть на документ, можна вважати частиною цього документа.

Способи зовнішньої оптимізації

Існує безліч способів отримання зовнішніх посилань на ваш сайт. Також існує досить багато покарань, які накладають пошуковики за зловживання при використанні більшості способів. Правила, яких слід дотримуватися: підбір правильних донорів, плавний приріст, різні анкор.

 1. Природний приріст посилань. Це те, до чого нас постійно і наполегливо закликають Яндекс і Google. Зробіть хороший сайт і люди самі будуть ставити на нього посилання. Метод робочий, але співвідношення ціна / ефект дуже багатьох оптимізаторів не влаштовує. Проте способи отримання природних посилань існують і нехтувати ними не слід:

  • Корисна інформація. Якщо розміщувати на сайті дійсно корисний контент, який буде цікавий людям, то якісь природні посилання на ваш ресурс з'являться. Метод дуже трудомісткий, тому що зворотних посилань буде мало, а через деякий час злодії розтягнуть вашу інформацію по своїх сайтах, природно, без будь-якої згадки про вас. І оскільки "Закону про захист авторських прав у цифрову епоху" в РФ немає, то ви не зможете змусити, наприклад, Яндекс видалити з пошуку вкрадену у вас інформацію.
  • Цікаві новини. Приблизно те ж саме, що в попередньому випадку, але менш трудомістке. Ви публікуєте новина про вашу компанію і якщо редактори інших сайтів вважатимуть її цікавою, то вони може бути перепис її і поставлять посилання на ваш ресурс.
  • Акції, конкурси, знижки, бонуси. Ще один аналогічний метод. При достатній вигоді завсідники форумів і соціальних мереж дуже швидко створять відчутний приріст посилальної маси.
 2. Прогін по каталогах. Один з найстаріших методів підвищення цитованості, активно використовувався на зорі SEO. У вдосконаленому вигляді працює і зараз.

  Слід зазначити особливі цінні каталоги, розміщення в яких обов'язково: Dmoz і каталог Яндекса. Раніше до них ставився і каталог Mail, але деякий час назад він припинив реєстрацію нових ресурсів.

 3. Обмін посиланнями. Ще один древній метод, що свого часу був дуже популярним. Полягає в розсилці листів власникам обраних ресурсів з пропозицією обмінятися посиланнями. Або у себе на сторінці, якщо сайт досить відвідуємо, пишеться оголошення, що готові обмінятися лінками.

  Мінус цього методу полягає в тому, що посилання виходять взаємними або в кращому випадку кластерними. Пошуковики з деяких пір перестали враховувати подібні кластери в ранжируванні.

 4. Купівля посилань на біржах. Була ціла епоха SEO, заснована майже виключно на покупку посилань на біржах. Продаж посилань приносила солідний дохід при порівняно невеликих витратах.

  Біржі існували давно і як правило тягнули жалюгідне існування. Справа в тому, що у пошукових систем існує дуже простий і вкрай дієвий спосіб боротьби з біржами - відправляти під так званий непотістскій фільтр сайти, що торгує посиланнями. Фільтр полягає в неврахування посилань з таких ресурсів.

  Але потім з'явилася біржа Sape. Яндекс чомусь не став з нею як зазвичай боротися, а дав їй розростися в монстра.

  Деякий час назад Яндекс все ж вирішив застосувати до Sape радикальні заходи, які вилилися в неврахування так званих SEO-посилань, а також в репресії щодо продавців і покупців. Посилальна біржеторговля, до полегшення нормальних оптимізаторів, захиріла і тепер просуватися за допомогою бірж стало не тільки неефективно, але й небезпечно.

 5. Прогін по форумам і коментарів. Метод дуже старий, але до сих пір працює. Вся складність полягає у виборі незаспамленних і модерується форумів, і написання повідомлень, які виглядають природно. Тому що рекламні повідомлення зазвичай відразу видаляються модераторами. І звичайно ж не слід користуватися автоматичними сервісами прогону, тому що, як правило, всі ресурси в таких системах заспамлени і знаходяться під ковпаком у більшості пошукових систем.

 6. Розміщення статей. Один з небагатьох працюючих зараз способів нарощування зворотних лінків, за умови, що будуть правильно підібрані сайти-донори. Для підбору найчастіше використовуються спеціалізовані біржі або ж все робиться вручну. Подібне розміщення дуже трудомістким і витратно, але результат виходить цілком благопристойним. Все це швидше за все і обумовлює те, що пошукачі не дуже активно борються зі статтями.

 7. Прес-релізи. Солідний, респектабельний і досить ефективний спосіб. Релізи розміщуються на спеціальних сайтах або, що набагато краще, розсилаються на новинні портали і сайти ЗМІ. Все працює за умови, що редактори вважають за потрібне розміщувати у себе вашу інформацію.

 8. Посилання з соціальних мереж. Досить новий і щодо модний шлях придбання беклінків. Посилання купуються на біржах або проставляються вручну. Працює вже не так ефективно, як на самому початку.

 9. Створення сайтів-сателітів. Самий трудомісткий і витратний спосіб. Причому, якщо зробити все неправильно, все гроші і зусилля будуть викинуті на вітер. Полягає в тому, що створюється деяка кількість сайтів підтримки аналогічної тематики, з яких йдуть посилання на ваш основний ресурс. Метод при правильному підході працює дуже добре. Мінус - все ваші сателіти потраплять під фільтр аффіліатов, тобто по одному запиту два ваших сайту показані у видачі не будуть.

 10. Крауд-маркетинг. Отримання зворотних посилань з форумів, блогів, соціальних мереж і так далі. Основний момент - зробити так, щоб все здавалося максимально природним. Раніше цей метод називався "спамом форумів". Нова назва стало широко розкручуватися після заходу посилальних бірж.

  Якщо оптимізатор пропонує вам оптимізацію за допомогою крауд-маркетингу, то швидше за все ви нарвалися на SEО-шахрая.

Чи можна без неї обійтися?

Останнім часом пошукові системи декларативно заявляють про зниження ваги посилань при формуванні видачі. Але повністю відмовитися від посилань не може жоден пошуковик. Спочатку це визнав Goggle, а потім і Яндекс, який деякий час тому оголосив про повну відмову від обліку посилальної маси.

Так що без посилань не обійтися. Єдине питання - скільки їх потрібно? Якщо посилання природні, то чим більше, тим краще. В інших випадках все залежить від тематики та конкуренції. У найпершому наближенні для нового сайту можна орієнтуватися на кількість 100.

Що таке зовнішня SEO оптимізація?
Чи можна без неї обійтися?
Що таке зовнішня SEO оптимізація?
Чи можна без неї обійтися?
Єдине питання - скільки їх потрібно?