23 ради починаючим фахівцям з просування в соціальних мережах

  1. Facebook
  2. LinkedIn
  3. Twitter
  4. Instagram
  5. Вконтакте

Для кого-то соціальні мережі - не більше, ніж розвага, місце, де можна поспілкуватися, почитати цікаві і забавні пости і вбити пару годин свого часу. Але якщо ви хочете навчитися просувати свій бізнес в соціальних мережах - залишайтеся з нами і ми дамо вам кілька порад, які допоможуть вам ефективніше використовувати SMM-майданчика.

Facebook

Facebook

Чи не фокусується на продажах

Фейсбук постійно змінює алгоритм, який відповідає за ті новини, що будуть показуватися в новинній стрічці користувача. І причина частих змін полягає в тому, що дуже багато бізнесів намагаються просувати пости, які продають їх товар і послуги, і не приділяють увагу цікавим і інформативним постам. А так як Фейсбук насамперед прагне бути розважальної майданчиком, він і намагається пропускати якомога менше рекламних постів в новинні стрічки.

Видавайте свій найкращий контент

Виходячи з попереднього пункту очевидно, що раз рекламні пости не підходять, потрібно створювати цікавий і втягує контент, який приверне користувачів на вашу сторінку. Золоте правило Фейсбуку: кращий контент - це той контент, який корисний і цікавий вашим передплатникам. І ще - постити потрібно систематично, а не час від часу.

Залучайте працівників компанії

Лайки, репости, кліки та коментарі - це саме те, що визначає популярність того чи іншого поста. Чим більше залучено лайків, репоста і т.д., тим більше буде охоплення поста. Тому намагайтеся прищепити працівникам компанії звичку реагувати на пости в фейсбуці.

Спілкуйтеся з аудиторією

Якщо (нарешті) хтось залишив коментар під записом, насамперед постарайтеся відповісти цій людині від імені компанії. Це залучить аудиторію ще більше і допоможе створити довіру до бренду.

Визначте правильний час

Найчастіше людина сидить на Фейсбуці в неробочі години, тому намагайтеся підганяти пости під цей час. Спробуйте постити в різний час, а потім подивіться на аналітику - яку посаду отримав найбільшу кількість уваги і коли він був опублікований.

LinkedIn

LinkedIn

створіть групу

Користувачі цієї соцмережі досить безболісно приймають запрошення в групи, в той час, як підписати їх на сторінку компанії досить складно. Тому створіть групу, відповідну вашій тематиці, і запрошуйте туди ваших друзів. Підтримуйте постійну активність в групі і намагайтеся залучити до дискусії передплатників.

вітайте друзів

Привітавши одного з днем ​​народження, новою роботою або якимось ще досягненням, ви привернете до себе увагу, а значить ви привернете увагу і до своєї компанії, якщо у вашому профілі вказана потрібна інформація.

Додавайтеся в тематичні групи

Або в групи, де "тусується" ваша цільова аудиторія. Напишіть вбивчий контент для цієї групи, який би цікаво і якісно описав вашу компанію і змусив користувачів захотіти нею зацікавитися. Подайте цю інформацію так, щоб вона містила в собі посилання на Лендінгем або сторінку вашої компанії (але краще Лендінгем) і радійте потоку.

Не звертайте увагу на "серйозність" користувачів

Користувачі цієї соцмережі можуть виглядати дуже серйозними і зосередженими на роботі, але повірте, тематична кумедна картинка, жарт або елементарні котики, якщо вони опубліковані в тему, привернуть величезну кількість уваги.

Опрацюйте свій профіль

Ваш профіль - це теж досить сильний інструмент просування. Не бійтеся додавати візуальні елементи, пов'язані з вашою компанією (шапку, наприклад), додавати посилання на сторінки вашої компанії в інших соцмережах і так далі. Увага завжди буде приділятися насамперед вашій сторінці, а потім - компанії.

Twitter

Twitter

Зрозумійте, що Твіттер важливий

Багато хто сприймає Твіттер несерйозно, але ось вам інформація для довідки : 97% топ брендів використовують Твіттер; 37% користувачів швидше куплять товар тієї фірми, за якої вони слідують; 90% користувачів слідують за брендами, щоб отримати спецпропозиції і дізнатися про промо акціях. Тому підходите до питання серйозно. Зрозумійте свою цільову аудиторію і свої цілі на Твіттері, намагайтеся бути в ключі подій і вливатися в хвилі популярних тем.

На Твіттері теж можна спілкуватися

Використовуючи символ @ ви можете звернутися до людей або іншим компаніям. Використовуйте це для того, щоб створювати і підтримувати контакти. Імовірність того, що вас через твіти зі зверненням до кого-небудь зафоловив або помітять ті, кого ви навіть і не думали досягти, дуже велика.

Чи не розслабляйтеся

Те, що ви досягли більше, ніж планували, не означає, що ви можете спочивати на лаврах. Продовжуйте шукати людей, які могли б зафоловив ваш аккаунт, і контактувати з ними. Переконайтеся в тому, що ваші твіти цікаві, цінні для користувачів, і що ними захочуть поділитися. Продумуйте текст, який ви вмістите в свої 140 символів. Він повинен бути сильним. І не бійтеся іноді закликати ваших фоловерів поділитися вашим твітів.

Попрацюйте над профілем

Так само, як і ваші твіти, ваш профіль повинен так чи інакше направляти користувачів до вашої компанії. Подбайте про те, щоб в профілі був лінк на вашу компанію. Також продумайте шапку профілю, вона також може бути досить сильним інструментом.

використовуйте хештеги

Серйозно, не повторюйте помилки інших, використовуйте хештеги, щоб просунути ваш аккаунт. Хештеги - наріжний камінь Твіттера, тому не потрібно нехтувати ними. Слідкуйте за популярними хештегом і намагайтеся впроваджувати їх у свій твіт.

Instagram

Instagram

І знову хештеги

Як і в Твіттері, Інстаграм добре працює з хештегом. Візьмемо, наприклад, зимову акцію Nike в Інстаграме: запустивши в середині листопада хештег #chooseyourwinter, їм вдалося домогтися дикої популярності для своєї компанії. Невеликі бренди можуть включатися в існуючі популярні хештеги або піти більш важким шляхом і постаратися завірусіть свій власний.

Працюйте з партнерами

Хоч просування за допомогою партнерів можна застосувати в кожній соцмережі, в Інстаграме цей метод - один з найдієвіших. Тому не соромтеся звернутися до вже існуючих партнерів із проханням про допомогу. Або ж знайдіть кандидата в партнери на самому Інстаграме. Пам'ятайте, що сьогодні бренди, особливо невеликі, досить охоче погоджуються на партнерство в соціальних мережах, так як просунути себе хочеться кожному.

Знайдіть красу в свій бренд

Знайдіть, що фотографувати про ваш бренд. Може у вас в офісі є класне місце для відпочинку - фотографуйте, як співробітники відпочивають там. Викладайте фотографії тусовок (адекватні фотографії, звичайно ж), показуйте життя вашої компанії. В цілому, завжди можна знайти, що показати.

Вивчіть всі, що вам може запропонувати Інстаграм

Починаючи з фільтрів і закінчуючи спеціальними пропозиціями і інструментами для бізнесу. Користуйтеся тими інструментами, який Інстаграм пропонує для розвитку бренду.

Пам'ятайте, що Інстаграм - молодий, популярний і швидко розвивається, тому він може допомогти вам у розвитку компанії.

Спілкуйтеся з іншими на Інстаграме

Комунікація - ключ до всього. Тому намагайтеся взаємодіяти з вашими передплатниками і з тими, кого ви хочете зробити фанами вашого бренду. Лайкать і коментуйте інших, якщо ви хочете, щоб в ваш контент залучалися - поринете в контент інших.

Вконтакте

Вконтакте

Співпрацюйте з іншими групами

Знайдіть групи і паблік, які знаходяться в рамках вашої теми, і постарайтеся зав'язати стосунки з їх власниками. Так ви зможете просувати групу або паблік один одного, отримуючи взаємну вигоду від вашої співпраці.

гостьові пости

Обмінюйтеся постами з іншими групами і паблік, пишіть гостьові пости для них, і нехай вони пишуть такі ж пости для вас. Так ви не тільки створите більше якісного і цікавого контенту, але і допоможете один одному в просуванні.

Закликайте передплатників до активності

Влаштовуйте опитування, робіть пости на якусь певну тему, закликаючи передплатників висловити свою думку на цю тему в коментарях, пропонуйте передплатникам взяти участь у створенні контенту. В цілому, робіть все для того, щоб передплатники не тільки ставили лайки на ваших записах, а й брали участь у розвитку вашої групи або паблік.

Читайте також:

Найкорисніші ресурси з просування вашого бренду в соціальних мережах

9 професійних порад про створення відмінного цифрового контенту