3 безкоштовних утиліти для маркетингу і SEO-просування - Блог - Лінкбілдер

 1. 1. Кластеризація семантичного ядра
 2. 2. Калькулятор заголовків
 3. 3. Утиліта для швидкого збору семантики

Стаття надіслана керівником сервісу Seoquick. Якщо у вас є цікавий проект і ви хочете розповісти про нього нашим читачам, то пишіть на пошту [email protected] А тепер передаємо слово Анатолію.

Найчастіше молоді сеошникі і маркетологи витрачають багато часу на рутинну роботу. Це підбір і кластеризація ключових фраз, а також написання мета інформації під ці ключі.

Не завжди такі витрати часу і сил виправдані. При цьому існують ряд платних сервісів, які допомагають автоматизувати дані процеси. Але сьогодні ми поговоримо про інструменти, які дозволять це зробити безкоштовно.

У цій статті я розповім про 3 основні утиліти, які дозволять автоматизувати монотонну роботу.

1. Кластеризація семантичного ядра

Ті, хто розбивав по групах в ручну величезні списки ключів добре знають, на скільки монотонна ця робота. Цей процес забирає кілька годин, а іноді навіть днів. При ручному розбивці допускається величезна кількість помилок. В інтернеті безліч платних сервісів, які роблять таку угруповання. Але ціна за це дійсно кусається, від $ 500 Ви заплатите за розбивку і фільтрацію 100К ключів. При цьому така робота займе кілька днів.

Кластерізатор Seoquick дає можливість безкоштовно і швидко виконати ті завдання, на вирішення яких в інших випадках може піти багато коштів і багато часу. Ця утиліта дозволяє розбивати по кластерам (групам) і об'єднувати з дотриманням частот зібрані на сторонніх сервісах ключові фрази, редагуючи одночасно до 10 000 рядків. Крім цього, програма дає можливість:

 • чистити дублі і схиляти фрази;
 • зберігати і в подальшому завантажувати для кластеризації обрані проекти;
 • працювати з гео- і продають типами ключів;
 • в ручному режимі налаштовувати процес розбивки по кластерам.

Онлайн-сервіс буде корисний багатьом маркетологам і SEO-фахівцям, і може бути використаний:

 • при аналізі трафіку кластерів обраних ключових слів;
 • при очищенні надмірного пулу запитів;
 • при складанні грамотного ТЗ для написання статті копирайтерами;
 • для поділу на групи ключових фраз;
 • для створення семантичного ядра.

Давайте більш детально розглянемо роботу цієї утиліти. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс сервісу дозволяє правильно заповнити всі необхідні поля для початку кластеризації.

Для зручності ключові фрази можна завантажити однойменною кнопкою, використовуючи файл, створений сторонніми системами або скопіювати їх безпосередньо. Як уже згадувалося, система може обробити до 10 000 рядків, при цьому підтримується вставка списків ключів безпосередньо з таблиць або Wordstat, в останньому випадку утиліта прибере непотрібні рядки автоматично. Тепер давайте докладніше зупинимося на тому, яке поле для чого призначене.

 1. У це поле слід вписувати тільки ті складові слова, які не рекомендується розділяти по групах. До таких фраз відносяться нерозривні поєднання слів, бренди, найменування продукції, які слід при заповненні вносити через кому. Наприклад: iPhone 6, Ford Fiesta ST і так далі.
 2. Тут необхідно прописувати ті фрази, від яких слід позбутися в кінцевому варіанті. Вводити їх необхідно використовуючи кому, що вставляється після кожного слова. Крім цього, вирази, що прописують в точній відповідності, виділяються з використанням знака оклику. Це буде виглядати так:! Безкоштовно,! Скачати.
 3. Сюди необхідно вписувати словоформи, які в кінцевому результаті не стануть враховуватися системою. Це можуть бути: деякі прислівники, будь-якого типу і відмінка займенника, частки та інші частини мови, безглуздо виглядають в запитах.
 4. У це поле вносяться вибрані словоформи, які ви хочете побачити в підсумковій видачі. Це необхідно тоді, коли семантика, взята зі сторонніх сервісів, рясніє непотрібними вам словами.
 5. Тут після натискання кнопки (+) вписуються з проставлянням після кожного слова коми синоніми, які необхідно зібрати в один кластер. Наприклад: дешево, недорого.

Крім цього, в утиліті є можливість вибрати, необхідну частотність, що дозволить групувати кластери, виходячи з кількості ключів.

 • Для високочастотних (ВЧ) запитів кластери будуть формуватися по 2 фразам. Це зручно при створенні контексту і підходить для створення невеликих груп.
 • У разі вибору среднечастотних (СЧ) запитів система згрупує кластери по 3 словам. Такий варіант підійде при зборі СЯ, створенні текстового контенту для невеликого блогу.
 • При кластеризації по вузькоспеціалізованим низькочастотних (НЧ) фразам пошук буде проводитися по чотирьох збігів.
 • Особливо варто виділити мікрочастотние (МЧ) ключі. Вони відносяться до складних трафіковий фразам, які застосовні для створення НЧ довгою семантики, використовуваної для просування веб-майданчиків з високою відвідуваністю.

Не забудьте зазначити два нижніх параметра.

Перший з них «Враховувати геозалежні» буде корисний для регіонального просування. При відсутності галочки в одному кластері відобразяться назви різних населених пунктів, що може вплинути на ранжування.

Другий параметр дає можливість розподіляти по релевантним групам ключові фрази з некластерізованних, максимально точно збігаються з тематики. Це дозволить залучити тільки цільову аудиторію.

Після введення всіх необхідних даних натискання кнопки «Пошук» запускає процес кластеризації.

Для більшої наочності можна натиснути кнопку «Як це працює» і переглянути приклад правильного заповнення полів.

Тут же представлено приклад отриманого результату. У ньому можна, клікнувши на рядок «Група», відібрати необхідні кластери в відображуваних фільтрах.

Також даний сервіс має наступні особливості:

 • дозволяє відображати типи ключових фраз;
 • глибина кластеризації досягає 5 рівнів;
 • присутня функція збереження і подальшого завантаження будь-якого проекту.

2. Калькулятор заголовків

Для просування сайту також корисно буде використовувати калькулятор техніки Еверест . Адже чим привабливіше сниппет, тим більше шансів зацікавити користувачів.

Утиліта дозволяє візуально оцінити, наскільки потужним, емоційним і рідкісним є створений заголовок. Користуватися ним можна абсолютно безкоштовно і без реєстрації.

Калькулятор заголовків Seoquick дозволяє:

 • проаналізувати всі аспекти привабливості заголовка;
 • прорахувати правильне розташування продають фраз;
 • оцінити, чи відповідає кількість слів і довжина заголовка оптимальним вимогам пошукових систем і читання;
 • побачити, як написане буде відображено в повідомленнях e-mail і сніпеті.

Сервіс стане помічником при створенні Title, заголовків для статей і аналізі їх якості.

Працювати з сервісом просто. Спочатку слід придуманий заголовок вписати у відповідне поле. Тут же внизу утиліта видасть підказки, які допоможуть в його написанні.

Тут же внизу утиліта видасть підказки, які допоможуть в його написанні

Система оцінює його привабливість по чотирьом критеріям і визначає, наскільки він в процентному співвідношенні: потужний, емоційний, рідкісний або звичайний. Крім цього, буде показана загальна усереднена оцінка придуманого заголовка.

Крім цього, буде показана загальна усереднена оцінка придуманого заголовка

Також система вкаже знайдені при написанні заголовка помилки.

Також система вкаже знайдені при написанні заголовка помилки

Ще утиліта наочно покаже, наскільки позитивний заголовок і на які слова звернуть увагу користувачі.

Ще утиліта наочно покаже, наскільки позитивний заголовок і на які слова звернуть увагу користувачі

Ще ви побачите, як текст буде відображений в пошуковій видачі і e-mail. Це дозволить не побоюватися того, що сниппет виявиться урізаним і нечитабельним.

Це дозволить не побоюватися того, що сниппет виявиться урізаним і нечитабельним

Як видно з наведених вище скріншотів, це проста і корисна утиліта для тих, хто вирішив займатися самостійно просуванням свого ресурсу.

3. Утиліта для швидкого збору семантики

Ще один з сервісів мозкового штурму семантики , Що дозволяють спростити роботу зі збору ключових фраз. Він корисний для збору низькочастотної семантики, коли не потрібно збирати тисячі запитів. Потрібно лише зібрати підказки і прибрати непотрібні ключові слова. Ця утиліта дозволяє без реєстрації:

 • копіювати всі дані в буфер обміну одним кліком;
 • групувати перетину по черговості;
 • при випадковому закриття сервісу - запам'ятовувати результат;
 • оперувати значною кількістю ключових фраз.

Цей сервіс може бути корисний:

 • При генерації слів. Робота утиліти дає можливість зробити просту склейку будь-яких необхідних для семантики слів між собою.
 • Для створення семантики в контекстній рекламі.
 • У разі аналізу частотності слів в різній редакції.
 • При зборі семантики для SEO-просування.

Робота з утилітою не вимагає глибоких IT-знань. На першому етапі слід заповнити всі необхідні колонки.

 • В першу вводяться всі основні ключі, кожен з нового рядка.
 • Решта поля заповнюються гео-запитами, номенклатурними, що продають фразами, назвами брендів, іншими уточнюючими словами.
 • У нижньому рядку слід вписати через кому мінус-слова, які слід ігнорувати при зборі СЯ.

Після чого потрібно активувати кнопку «Отримати ключові слова». Для повного розуміння, як це працює, можна натиснути відповідне посилання.

Тут можна візуально побачити, як правильно заповнювати колонки.

Потім проаналізувати результат, який буде отриманий у вигляді підказки. Клікнувши по кожній із ключових фраз, можна переглянути у вікні, яка у неї частотність в Вордстат.

Фундаментом цього софта стали можливості програмних продуктів від Google AdWords, що дозволяють здійснювати перетинання за обраними списками.

Сервіс дає можливість по черзі перетинати з іншими слова з початкової колонки. Крім цього, функціонал утиліти оснащений оператором, що дозволяє здійснити підстановку фрази. Він необхідний, коли слід впровадити в запит одну додаткову фразу.

Розглянемо це на прикладі. Ви зайняті в сфері послуг ремонту електромоторів. У першій колонці вводиться запит «ремонт моторів», а вам необхідно в підсумку отримати «ремонт електричних моторів». Для цього слід використовувати оператор * (зірочку). Ось як це виглядає. У першій колонці введіть основний запит через зірочку (Ремонт * Моторов), а в номенклатурної пропишіть фразу (електричних).

В отриманому результаті слово з номенклатурної колонки буде підставлена ​​замість зірочки, а не в кінці запиту, як це відбувається зазвичай.

Утиліта також дає можливість знайти додаткові ключі до основного запиту. Якщо заповнені всі поля, а в першій колонці вписаний тільки один основний запит, то у вікні програми з'явитися додаткова кнопка «Знайти ключові слова».

При її активації утиліта перекине вас на сервіс Wordstat, де будуть представлені ключові запити, відсутні у вашій семантиці.

Як бачите, робота з цією програмою не викличе труднощів навіть у початківця сеошника.

Успішного просування!