Як отримати бізнес візу в США: покрокова інструкція

 1. Що таке бізнес віза в США Бізнес віза ставиться до неімміграційних (за винятком програми EB5) і є...
 2. Перелік документів та вимоги до одержувача візи
 3. Як пройти співбесіду на відкриття бізнес візи в США

Що таке бізнес віза в США

Бізнес віза ставиться до неімміграційних (за винятком програми EB5) і є дозволом на приїзд в країну. Вона діє протягом обмеженого терміну. Кількість в'їздів і час перебування за кожним окремим випадком може відрізнятися. Отримати бізнес-візу можна не в кожному посольстві або консульстві, наприклад, громадяни Білорусії зможуть зробити це лише в Україні, РФ або країнах Балтії.

Існує кілька категорій віз, які може отримати підприємець для здійснення ділових поїздок в Америку:

 • B1 - видається на запрошення з боку американських партнерів для здійснення короткострокових поїздок, ділових візитів, відвідування конференцій, ведення переговорів та укладання контрактів. Час перебування до 180 днів в ході однієї поїздки, але фактичний термін перебування визначається офіцером митниці при в'їзді. Ця віза також може бути видана обслуговуючому персоналу, який супроводжує підприємця, відвідуваного країну по іншим типам віз.
 • B2 - це гостьова або туристична віза, яка часто автоматично об'єднується з візою категорії B1.
 • E1 - категорія візи для трейдерів. Видається особам (ТОП менеджери) представляє компанію або володіє бізнесом, пов'язаним з торгівлею з США.
 • E2 - тип візи для інвесторів. Видається особам, що інвестують в США не менше 100000 $ і надають робочі місця для громадян США. Дозволяє перебування протягом нефіксованого строку, який визначається метою поїздки.
 • L1 - робоча ділова віза, що дозволяє перевести співробітника компанії з вітчизняної підрозділу до філії, що знаходиться в США.
Бізнес віза в США B1 / B2

Крім наведеного переліку також існує імміграційна бізнес-віза EB5 (що дає вид на проживання і право вести бізнес) - видається вона підприємцям, що інвестують в США не менше 1000000 $ (500000 $ для сільського господарства) і створив більше десятка робочих місць. Враховується загальна вартість фінансових і матеріальних інвестицій (обладнання, цінні папери). Отримати її вкрай складно і оформлення можливе лише вже для діючого підприємства, з документальним свідченням про проведені інвестиції. При оформленні інвестиційних віз, також необхідно підтвердження законності отримання коштів, що особливо важливо, якщо передбачається імміграція.

Терміни дії візи можуть відрізнятися, в залежності від вашого громадянства. Так, наприклад, візи B1 / B2 росіянин може отримати на термін до 3 років, а громадяни України або Молдови до 10 років. У свою чергу візи E1 / E2 зовсім не доступні для громадян РФ, оскільки вона не входить до переліку країн, які уклали з США спеціальну угоду. L1 відкривається на час дії контракту, але не більше шести років постійного перебування в країні, а EB5 є безстроковою.

Покрокова інструкція оформлення бізнес візи в США

Стандартна процедура для отримання американської бізнес-візи включає в себе наступні кроки:

 • Сплата консульського збору. Фіксована вартість бізнес візи в США на поточний 2018 рік представлена ​​наступними тарифами: 160 $ ​​(візи B1 / B2), 190 $ (L1) і 205 $ (E1 / E2). Оплата виконується в національній валюті країни, в якій подається заява за курсом центрального банку. Здійснити оплату можна не у всіх банківських організаціях, перелік яких для кожної країни свій. Так в РФ ви можете звернутися в Банк Русский Стандарт або скористатися послугами Пошти Росії, а при оформленні в Україні можна оплатити тільки через Райффайзен Банк. Оплата повинна відбуватися тільки в тій країні, де оформляються документи. Якщо ви громадянин РФ, але робите заявку на візу в Києві, то і оплачувати потрібно виключно в Україні.
 • Підготовка фотографії. Кольорове цифрове фото 3,5x4,5 см (формат JPEG), на якому особа звернено вперед і займає 70-80%. Воно повинно бути зроблено не раніше ніж за півроку до подачі документів і має відповідати вашому актуальному зовнішнім виглядом. Не допускається зйомка в окулярах, з електронними гаджетами або в головних уборах (за винятком визнаних релігійних атрибутів і слухових апаратів). Важливо щоб фото було у вас і в цифровому, і в паперовому вигляді.
 • Подача заяви за формою DS-160. Виконується онлайн англійською мовою на сайті держдепартаменту США ceac.state.gov/genniv/ . Після відправки форми необхідно обов'язково зберегти підтвердження про заповнення.
 • Запис на співбесіду. Цей етап також виконується онлайн на сайті cgifederal.secure.force.com . Тут вказуються номер основного закордонного паспорта, номер квитанції консульського збору, штрих-код (цифри) отриманого підтвердження про відправку (заповненні) форми DS-160. Після запису вам повинно прийти лист з підтвердженням і запрошенням на співбесіду. Час очікування співбесіди залежить від країни і загальної завантаження системи. Так, в РФ термін може затягнутися до 70 днів, тоді як у Варшаві це займає від 1 дня.
 • Відвідування співбесіди в призначений день, щоб подати основний пакет документів і отримати рішення.

Перелік документів та вимоги до одержувача візи

Необхідні документи для бізнес-візи в США подаються в консульство (посольство) при проходженні співбесіди. У базовий пакет входять (без цих документів заявка розглянута не буде):

 • Закордонний паспорт, дійсний мінімум 6 місяців, і інші видані раніше закордонні паспорти (якщо вони є). Варто звернути увагу, що знову видані чисті закордонні паспорти викликають недовіру у консулів США, і набагато більше шансів на позитивне рішення, якщо вже скоєно кілька поїздок в шенгенську зону.
 • Роздруковане запрошення на проходження співбесіди.
 • Роздруковану фотографію, аналогічну тій, що була прикріплена до заяви.
 • Внутрішній паспорт.
 • Роздруковане підтвердження про заповнення заявки на отримання візи.
 • Запрошення від бізнес-партнера. Якщо ви відправляєтеся на конференцію, можна прикласти брошуру з розкладом графіка заходів і переліком учасників (якщо ви в ньому заявлені).

Додатково для підтвердження мети поїздки і гарантій вашого повернення на батьківщину подаються:

 • Виписка за попередні 6 місяців за поточними рахунками і надходженням на них.
 • Довідка про доходи за півроку (необов'язковий документ). Якщо ви оформляєте інвестиційну візу, важливо щоб ваші доходи від підприємства, що відкривається в США не були вашим єдиним джерелом.
 • Установчі документи фірми або копію вашого свідоцтва про реєстрацію підприємницької діяльності (якщо ви власник бізнесу).
 • Проект контракту з американськими партнерами (якщо метою поїздки є його підписання).
 • Документи про володіння власністю на території вашої країни (виступають як підтвердження зацікавленості в поверненні, але є необов'язковими).
 • Свідоцтво про шлюб та склад сім'ї (також є необов'язковими і дуже рідко приймаються до розгляду).

Окремим моментом є підтвердження бронювання авіаквитків і готелю. Так, якщо практично кожна країна Європи вважає їх обов'язковою умовою, то для отримання бізнес візи в США вони можуть навпаки стати свідченням занадто активного бажання потрапити на територію. Такі документи будуть доречні, якщо метою ділової поїздки є масштабні ділові заходи, що проходять в строго фіксовані терміни (конференції, семінари, виставки). Всі додаткові документи варто скласти окремо і подавати їх візовому офіцерові тільки на вимогу.

Як пройти співбесіду на відкриття бізнес візи в США

Співбесіда на оформлення візи проводиться в консульстві або посольстві. Перелік приймають підрозділів можна дізнатися на сайті ustraveldocs.com , Вибравши країну в якій подаються документи. Приходити на зустріч слід вчасно, за 10-15 хвилин, щоб зібратися з думками. У призначений час з посольства (консульства) вийде службовець і назве час співбесіди, якщо воно збігається з вашим - вас запросять всередину. Ви повинні будете бути готові залишити біля входу годинник, мобільний телефон та інші предмети, що викликають підозру, а також виконати швидке сканування відбитків пальців. Дуже важливо триматися ввічливо і не говорити зайвого, а тим більше жартувати.

Спілкування з консулом може бути, як на англійській мові, так і на вашій рідній, якщо він є державним в тій країні, де оформляються документи. На відміну від туризму, для бізнес-візи добре знання англійської не стане підозрою на імміграцію, а лише підкреслить серйозність ділових намірів.

Єдиного переліку питань, які будуть задані не існує, але в обов'язковому порядку ви повинні чітко надати наступну інформацію:

 • Мета, з якою здійснюється поїздка;
 • Скільки часу вам потрібно на перебування;
 • Чи є фінансове забезпечення поїздки і за рахунок чого воно реалізується (якщо за рахунок компанії, необхідно документальне підтвердження);
 • Точна дата повернення (для неімміграційних віз).

При схваленні візи, у вас приймуть документи (закордонний паспорт і фото) і видадуть з вклеєною візою через три дні. Отримати документ можна особисто або поштовими службами, обумовленими правилами консульства для вашої країни. Після отримання візи, в залежності від її типу, вам може знадобитися оплатити додаткові збори, наприклад, відправку документів поштою.

Якщо за підсумком співбесіди вам повертають закордонний паспорт - це означає відмову. Він не є вироком і візу ви зможете отримати, просто виправивши помилки. Найбільш частими причинами відмови є неправильна підготовка документів або наявність контракту між американською компанією та заявником на в'їзд. У першому випадку, ви можете зібрати необхідні документи і відразу ж подати заяву повторно. Якщо ж відмова стався з другої причини, вам необхідно подавати заявку або на туристичну візу (приховавши наміри зробити ділову поїздку), або на робочу (надавши контракт в якості підтвердження мети).

Знаючи, як отримати бізнес візу в США, і зберігаючи спокій, ви зможете уникнути помилок і скоротити витрати на оформлення документів. Адже кожне нове заяву обійдеться вам в вартість консульського збору.