Як просунути сайт в пошукових системах самостійно і безкоштовно

 1. Як просувати сайт в пошукових системах: коротко про головне
 2. Як домен впливає на просування сайту в пошукових системах самостійно?
 3. Створення сайту: основні моменти
 4. Дизайн та оформлення
 5. Просування сайту в пошуку за допомогою SEO: теоретична частина
 6. Розкрутка сайту в пошукових системах за допомогою SEO: детально про практику

Просування сайту в пошукових системах - тема настільки велика, що охопити її в одному записі практично неможливо

Просування сайту в пошукових системах - тема настільки велика, що охопити її в одному записі практично неможливо. Але ми постараємося! Навіщо це потрібно? Щоб зрозуміти, як просунути сайт в пошукових системах своїми силами максимально швидко, максимально ефективно і з мінімальними витратами, щоб отримувати з нього реальний прибуток, популярність для свого продукту (товару / послуги) / компанії.

Але перш за все, варто зрозуміти, що таке взагалі розкрутка сайту в пошукових системах, як її оцінити. Відповідь на це питання проста до неможливості. Розкрутити - значить набрати популярність. А набрати популярність - це забезпечити веб-порталу трафік, тобто відвідувачів, потенційних клієнтів і читачів.

Як просувати сайт в пошукових системах: коротко про головне

Самостійне і безкоштовне просування сайту в пошукових системах реально і воно включає в себе масу способів. Не варто вибирати 1-2 і використовувати їх, адже хороший результат можливий тільки в разі комплексного підходу. Отже, якщо коротко, то просування сайту в пошукових системах безкоштовно включає в себе:

 • продуманий, що не рандомний вибір домену;
 • створення якісного сайту і його настроювання;
 • оптимізацію контенту;
 • наповнення сайту;
 • індексацію і переіндексацію після внесених змін.

Як домен впливає на просування сайту в пошукових системах самостійно?

У чому фішка: ключевик в доменному імені має велику вагу для пошукових систем і в рази збільшує ймовірність того, що ви будете в ТОПі над своїми конкурентами. Плюс, це збільшує впізнаваність серед споживачів. Погодьтеся, послуга сайту atelie-irina.com набагато зрозуміліша, ніж послуга загадкового ресурсу irina.com.

Якщо тематика ресурсу надто велика, щоб її можна було вмістити в 1-3 слова, варіант не підійде. У такому випадку варто заздалегідь продумати помітне, чіпляють ім'я, яке буде запам'ятовуватися і пізніше (робота на перспективу завжди актуальна) стане пізнаваним брендом. До речі, уникайте доменних імен кирилицею: з ними вас буде знайти набагато складніше, незважаючи на російськомовну аудиторію споживачів. Натомість використовуйте транслітерацію.

І головне правило: використовуйте URL, які будуть зрозумілі людям. Не пишіть рандомний набір ціфробукв, так як самостійне просування сайту в пошукових системах від цього простіше не стане.

Створення сайту: основні моменти

вибір CMS

Створення сайту - річ складна, яка включає в себе масу аспектів. Серед них - вибір відповідного CMS (системи керування вмістом). Вибирати варто SEO-friendly CMS, які полегшать оптимізацію ресурсу. Їх особливості:

 • можливості для ручного / автоматичного заповнення метатегов (title, description, keywords);
 • можливість використання Н1 ... Н4.
 • правильне застосування Rel = "Canonical при використанні ідентичного / схожого контенту;
 • автоматичне формування ЧПУ (человекопонятний URL);
 • можливість кешування, швидкість генерації сторінок веб;
 • чистота вихідного html-коду.

Це основні моменти, як просунути сайт в пошукових системах самому безкоштовно за допомогою правильного вибору CMS. До SEO-friendly движкам відносять:

 1. Wordpress.
 2. Бітрікс.
 3. MODx.
 4. Textpattern.

Дизайн та оформлення

Оптимізація і просування сайтів в пошукових системах - це відмінно, але про оформлення сайту забувати не потрібно. І важливо це не тільки для задоволення людських бажань, але і для пошукових систем, адже сучасні пошуковики можуть аналізувати цей параметр і впливати на ранжирування вашого сайту на основі цього.

Якщо на сторінці є занадто дрібний або великий шрифт, непропорційні блоки, інші незручні елементи - ваш сайт не сподобається ні людям, ні пошуковим системам.

А тому:

 • все повинно бути максимально просто: мінімалістичний дизайн (в тренді вже кілька років і позицій не здає, подивіться на лідерів ринку), всі сторінки можна відкрити в три кліка (загальне правило для всіх ресурсів);
 • необхідна навігація, корисною буде карта сайту, розділи та підрозділи теж актуальні;
 • приємна колірна гамма (незайвим, хоча і необов'язковим, буде розібрати психологію впливу кольорів);

Також не забувайте про створення логотипів, фавікона, слоганів - все повинно бути витримано в одному стилі з дизайном, дізнаватися і привертати увагу.

Вибрали движок, зробили сайт, налаштували його або довірили це професіоналу? Тепер просування сайту в пошукових системах виходить на новий етап: наповнення ресурсу контентом.

Тепер просування сайту в пошукових системах виходить на новий етап: наповнення ресурсу контентом

Просування сайту в пошуку за допомогою SEO: теоретична частина

SEO-оптимізація контенту, мабуть, це найефективніший безкоштовний метод для розкрутки свого ресурсу. І найпопулярнішим, відомим, поширеним і простим інструментів для оптимізації є впровадження ключів в медіаконтент, особливо - в текстову його частина.

Що це означає? Це означає, що вам не тільки потрібно регулярно наповнювати веб-ресурс новими матеріалами для залучення споживачів, але і робити ці матеріали зрозумілими для пошукової системи. Адже саме через пошукову систему до вас буде заходити 60-90 споживачів. Види контенту залежать від типу вашого порталу: інтернет-магазини вимагають одного, освітні ресурси іншого, інформаційно-корисні ресурси третього.

Але в основному контент може включати в себе інформаційні статті в розділ блог / новини, продають тексти для категорій товарів, навчальні матеріали (відео, фотоколажі з описами, текстові інструкції). На комерційних ресурсах важливо заповнення розділів «Про компанії», «Контакти» і інших. Ці тексти також можна і потрібно оптимізувати.

Рецепт гарного текстового контенту:

 • корисна і достовірна інформація;
 • виклад простою і доступною мовою;
 • грамотність і відсутність помилок будь-якого роду;
 • цифри і факти, докази, вигоди (для комерційних проектів);
 • ключові слова і фрази для індексації сторінки;
 • адекватні SEO-параметри тексту: вода, унікальність, заспамленності.
 • включення в текст назви проекту для підвищення впізнаваності;
 • внутрішня перелінковка на інші матеріали на сайті.

Текстовий контент варто доповнювати візуальним: інфографікою, ілюстраціями, відеоматеріалами. Інфографіка, наприклад, привертає на 60 більше уваги, ніж порожній текст. Медіаконтент дозволяє розбавити статтю-полотно, зробити її цікавішою, доступнішим для сприйняття.

Розкрутка сайту в пошукових системах за допомогою SEO: детально про практику

 1. Проаналізуйте свою нішу на ринку, оцініть роботу конкурентів, їх портали, наповнення цих порталів.
 2. Продумайте тематичні ключові слова / фрази, складіть приблизний список. Підберіть додаткові ключі, вибирайте конкурентні запити. Для підбору користуйтеся вордстат Яндекса. Хороший інструмент для роботи з ним представила студія, що займається просуванням сайтів в Москві http://semantica.in/ . Називається Вордстат хелпер - рекомендуємо!
 3. Перевірте частотність всіх обраних ключів вручну або за допомогою програми, для просування сайту в пошукових системах потрібні і низько-, і середньо-, і високочастотні варіанти.
 4. На основі отриманих результатів складіть семантичне ядро. Продумайте, чи актуально включати в нього геозалежні запити, топоніми. Структуруйте запити, відфільтруйте їх зручним для вас чином.
 5. Продумайте, які матеріали в які розділи на сайті потрібні, що ви хочете там бачити. Розподіліть ключові слова.
 6. Зберіть інформацію і приступайте до написання або замовте контент у професійних копірайтерів.

Все це допоможе вам розкрутити сайт в пошукових системах. Після створення сайт на час потрапить в «пісочницю» (фільтр для нових ресурсів). Після він буде автоматично знято, ресурс буде індексуватися пошуковою системою і сторінки з нього з'являться в пошуковій видачі. Вуаля, безкоштовне просування сайту в пошукових системах дає вам перші для вас: люди заходять на ваш сайт, купують товари / клікають на рекламу, здійснюють потрібні цільові дії.

Однак пам'ятайте: навіть якщо ви знаєте, як самостійно просунути сайт в пошукових системах, роботу краще довіряти професіоналам! Делегування обов'язків - це не тільки спосіб отримати краще, але і можливість заощадити свій час для більш важливих і складних завдань, які не може вирішити ніхто, крім вас. Не витрачайте час на те, що можна доручити іншим!

Навіщо це потрібно?
Як домен впливає на просування сайту в пошукових системах самостійно?
Вибрали движок, зробили сайт, налаштували його або довірили це професіоналу?
Що це означає?