Як просунути відео на YouTube?

  1. Ефективність внутрішньої оптимізації
  2. Проведення зовнішньої оптимізації
  3. Особливості платного просування
  4. Як залучити трафік на основний сайт?

Сьогодні відеоролики зустрічаються практично всюди і це не повинно нас дивувати: вони дозволяють ефективно доводити до користувачів інформацію, причому краще, ніж тексти та зображення. Такий контент краще розміщувати не на власному сайті, а на відеохостингу YouTube.

Чому саме тут? Звичайно, відеозйомка може бути викладена безпосередньо на сайт, і трафік не буде йти на YouTube, але в цьому випадку він буде вашим суперником в пошуковій видачі, причому досить серйозним суперником. До того ж цей відеохостинг володіє колосальною пропускною спроможністю, тому він дозволяє одночасно виробляти мільйони показів.

Коли ви розміщуєте ролики на хостингу YouTube, ви можете отримати досить якісні посилання з описів відео на ваш сайт з дуже авторитетного ресурсу. Вони дозволять також збирати трафік: чимало користувачів воліє клікнути по посиланню і перейти на сайт.

На сьогоднішній день YouTube справедливо вважають найбільшим місцем для розміщення відеофайлів, кількість переглядів на якому понад 4 мільярди! Alexa.com відводить йому третє місце серед усіх сайтів світу, а його популярність дозволяє лідирувати в за багатьма показниками.

Щоб завантажити на YouTube відео, потрібно створити собі аккаунт, для чого можна скористатися одним з двох методів: зробити його прив'язку у облікового запису Гугл або створити його безпосередньо на сайті. Після цього перед вами відкриється можливість завантажувати відеоролики. Інші користувачі зможуть підписатися на оновлення від вас і стати вашими постійними кіноглядачами.

Кожен з користувачів YouTube може натиснути на кнопку «Не подобається» або «Подобається», і його голос відобразитися безпосередньо під відео. Коли буде натиснута кнопка «Подобається», відео з'явиться у користувача в розділі «Фид», а його передплатникам в стрічці стане видна посилання на ролик. Крім того на YouTube прекрасно реалізована робота з додаванням коментарів до відоезапісям і можливість їх оцінки. Цікаво, що користувачі можуть залишити свої коментарі не тільки в текстовому форматі, а й записати відео є відповіддю. Він додається одним з трьох способів: записи з вебкамери, можна вибрати в ролі відповіді один з вже завантажених або додати нове відео. На тій сторінці, де знаходиться відеоролик, праворуч можна побачити схожі відео, які підбирають за назвою, що збігається ключовими словами та іншими характеристиками. У пошуках цікавого відео користувачі нерідко клацають по цих записів. Тому, якщо ваше відео буде виведено у вікні схожих, велика ймовірність, що воно трохи побуде в славі популярного ролика і отримає від нього невеликий відсоток трафіку.

Не так давно на YouTube існувала можливість додавати в друзі інших користувачів, але сьогодні розробники залишили лише можливість підписатися на канали.

Ефективність внутрішньої оптимізації

Легко побачити, що сьогодні для досягнення успіху мало лише зняти відео, яке буде мати успіх, його ще потрібно правильним чином оформити, щоб воно могло адекватно відображатися серед результатів пошуку. Давайте розглянемо найважливіші фактори внутрішньої оптимізації :

  • Назва повинна відображати не тільки суть ролика, але і вміщати одне з ключових слів, до того ж добре, якщо воно буде привабливим для людей. Якщо при першому ж погляді користувач зрозуміє, що це те, що йому потрібно, ви досягнете своєї мети.
  • Ключові слова вважаються важливим фактором, який впливає на ранжування відео. Необхідно додати ті ключові слова, які якимось чином відносяться до ролика, так ви допоможете користувачам знайти те, що їм потрібно.
  • Складіть опис відео із застосуванням ключових слів, нехай воно буде привабливим для користувачів і буде оформлено за всіма правилами текстового контенту. Довжина опису може бути різною, але в згорнутому стані буде доступно до читання лише двісті символів. Опис є тим полем, в якому оптимізаторові пропонується справжнє роздолля, як раз тут важливо встановити посилання на свій ресурс і придумати такий текст, який буде привабливим і для пошукових роботів, і для користувачів. Просування сайту в цьому випадку стане максимально ефективним.
  • Канал - шанси потрапляння відео в ТОП значно зростають, якщо воно було завантажено на кілька каналів. Пошукові боти розглядають в цілому канали та якщо в одному з них вони бачать кілька відео схожого змісту і тематики, саме вони і будуть пріоритетними.
  • При ранжируванні важливу роль відіграє транскрипція. На YouTube не так давно з'явилася функція для розпізнавання мови, а також для автоматичного створення субтитрів. Саме цей текст пошукові роботи використовують у своїй роботі, тому його потрібно використовувати для просування відео. Оскільки якість розпізнавання мови на YouTube просто жахливе, субтитри краще створити самому, пам'ятаючи про важливу роль ключових слів.

Проведення зовнішньої оптимізації

Навіть якщо ви досконало підете всім перерахованим вище порад, ймовірно, деякі відеоролики ранжируватимуться на порядок вище і наберуть більше переглядів, ніж ваш. У цьому випадку ясно проглядається аналогія з сайтами - якою б прекрасне не буде внутрішня оптимізація, без зовнішніх посилань потрапити за конкурентними запитами в ТОП практично неможливо.

Щоб завоювати визнання користувачів, необхідно збільшити аудиторію. Але як цього домогтися? Сьогодні існують різні прийоми, що дозволяють досягти цієї мети. Постарайтеся задіяти всі можливі ресурси, щоб ваше відео побачило якомога більше людей. Використовуйте для цього блоги, посилання на форумах, соціальні мережі тощо Якщо ви створили по-справжньому класний ролик, тоді користувачі будуть клікати по лайкам і виконувати перепис. Внутрішні алгоритми YouTube відстежують всі ці дії, серед яких використання відео на інших ресурсах.

призначені для користувача фактори теж відіграють певну роль при ранжируванні. Якщо протягом перших 10 секунд перегляду ролика користувач закриває вікно або перемикається на інший, тоді YouTube розуміє, що це відео слабке.

Проведення численних експериментів показало, що зовнішні посилання мають неабиякий вплив на ранжування відео на найбільшому відеохостингу. Іншими словами тут діє той же принцип, що і при традиційному просуванні сайтів. Що ще враховують внутрішні алгоритми YouTube? Відгук користувачів. Чим більша кількість відео є відповіддю і коментарів буде залишено, тим вище буде рейтинг вашого ролика. Тому намагайтеся залучати до себе користувачів, але уникайте спаму, адже подібні коментарі обчислюються і тільки заважають просуванню.

Особливості платного просування

Якщо збільшити число переглядів не вдається, ви можете використовувати платний метод просування відео від YouTube. В основному меню необхідно безпосередньо над роликом вибрати «Просування» і відкрити цей блок.

Будуватися просування на підставі контекстної реклами AdWords з невеликою поправкою на YouTube. Існує два способи показу оголошень: In-display - коли ваше відео буде показуватися вгорі стовпця зі схожими відео; In-stream на увазі показ фрагмента вашого ролика перед переглядом іншого, яке буде служити майданчиком для розміщення вашого оголошення.

Тут важливо вказати свій планований бюджет, вибрати тип оголошень і націлити. Після цього введіть заголовок і відповідне опис, після цього переходите до запуску реклами за допомогою свого облікового запису AdWords.

Але просування відео не обмежується засобами YouTube. Ви можете просто придбати передплатників на канал, причому ці послуги в мережі користуються величезною популярністю. Так ви зможете збільшити кількість переглядів, а також простимулювати інших користувачів на підписку - вони з більшою охотою додадуть популярний канал до себе на стрічку.

Як залучити трафік на основний сайт?

Найпростішим методом напрямку потоку відвідувачів YouTube на свій основний сайт є установка посилання в описі ролика. Найкраще помістити її на самому початку тексту, так вона не виявиться в прихованій частині, адже відомо, що далеко не кожен користувач клацає по напису «Розкрити».

Функціонал YouTube надає можливість додати клікабельні примітки безпосередньо у вікно ролика. Якраз тут ви зможете встановити посилання на свій сайт. Для установки подібних відміток потрібно перейти в розділ «Анотації».

Іншим методом збору трафіку є водяні знаки. Подібне рішення організовується досить просто - у багатьох редакторах потрібно просто встановити в відеоряд ролика посилання на свій сайт. Ті, хто цікавиться користувачі нерідко скористаються можливість відвідати ваш сайт. Цей метод має свої переваги навіть у тих випадках, коли відео розміщується на сторонньому ресурсі, на якому немає опису ролика з посиланням, але навіть в цьому випадку користувачі зможуть побачити URL вашого сайту. З цієї ж аналогії ви можете розмістити в відео бренд або логотип компанії.

Як видно, сервіс YouTube надає прекрасні можливість як для розміщення відеоконтенту, так і для залучення на свій сайт трафіку. Принципи просування досить прості, адже першорядне значення для оптимізації відео віддається його оформлення і контенту. До того ж необхідно приділити увагу активності користувачів, оскільки вона має вагу при ранжируванні.

Чому саме тут?
Але як цього домогтися?
Що ще враховують внутрішні алгоритми YouTube?
Як залучити трафік на основний сайт?