Дефрагментація жорсткого диска

  1. На яких носіях потрібно робити дефрагментацію?
  2. Як часто потрібно робити дефрагментацію жорсткого диска?
  3. Безкоштовні програми для дефрагментації жорсткого диска комп'ютера.
  4. 1. Defraggler.
  5. 2. Auslogics Disk Defrag.
  6. 3. PerfectDisk Pro.

Всім привіт Всім привіт. Сьогодні хочу розповісти про один важливий процесі оптимізації Windows XP, Vista, Seven (7) - це дефрагментація жорсткого диска. У даній статті буде огляд декількох кращих програм (утиліт) дефрагментаторів.

Дефрагментація, якщо пояснити простими словами, це очищення зайвих фрагментів на жорсткому диску. Після дефрагментації прискорюється швидкість запису і читання файлів на жорсткому диску. Фрагментація ж це коли файл розбивається на дрібні фрагменти при записі на диск. Також неприємністю фрагментації є те, що диск швидше виходить з ладу, за рахунок того, що зчитує голівка постійно переміщується випадковим чином.

На даному зображенні продемонстрована фрагментація і дефрагментація файлової системи FAT:

На даному зображенні продемонстрована фрагментація і дефрагментація файлової системи FAT:

Так, деяким чином, я спробував пояснити, що таке дефрагментація і мабуть питань таких як: чи потрібно робити дефрагментацію жорсткого диска? , Більше не буде, тому що вже було сказано, що фрагментація виводить з ладу жорсткий диск, не так швидко звичайно, але принаймні, з дефрагментацією жорсткий диск проживе довше, та й до того ж буде працювати швидше.

На яких носіях потрібно робити дефрагментацію?

На жорстких дисках (HDD) дефрагментацію робити потрібно, але абсолютно марно робити в SSD, та й до того ж не дуже позначається на користування диском, тобто для SSD дефрагментації не дасть ніякого ефекту в швидкості його роботи, а сам диск раніше вийде з ладу.

Як часто потрібно робити дефрагментацію жорсткого диска?

Це спірне думку, але я скажу так, в принципі дефрагментація раз на місяць цілком достатня.

Безкоштовні програми для дефрагментації жорсткого диска комп'ютера.

Взагалі, програм-дефрагментаторів безліч, але сьогодні я хочу виділити кілька кращих програм і поясню як за допомогою них очистити жорсткий диск. Мінусом, мабуть, цих програм (та й інших) є те, що вони довго виконують свою роботу, часом доводиться годинами чекати тільки аналізу. В операційній системі Windows (XP, Vista, Seven 7) є стандартна утиліта-дефрагментатор, але вона настільки марна, що навіть соромно нею користуватися, тому і будемо користуватися професійними, але безкоштовними утилітами.

1. Defraggler.

Defraggler - це програма-дефрагментатор. Розробниками даної утиліти є ті ж самі, що розробили такі прекрасні утиліти, як "CCleaner" для оптимізації комп'ютера і "Recuva" для відновлення видалених даних з жорсткого диска комп'ютера.

Для початку роботи, потрібно завантажити Defraggler. Далі запустити інсталяційний файл, при першому запуску установочніка, в низу, в випадаючому меню вибрати потрібну мову, далі вибрати потрібні пункти, місце для установки і т.д., загалом все зазвичай як при установці звичайних програм.

Для початку, відразу після запуску, потрібно натиснути кнопку "Аналіз". Програма аналізує диски, а після вже можна вибрати "Дефрагментація". Мінусом лише можна виділити одне, то що програма не вміє аналізувати і дефрагментувати всі диски відразу, якщо у вас кілька дисків, то доведеться кожну окремо.

2. Auslogics Disk Defrag.

Ще одна безкоштовна утиліта для дефрагментації жорсткого диска комп'ютера. Як і попередня програма, Auslogics Disk Defrag багатофункціональна зі зручним інтерфейсом і повністю безкоштовна. Завантажити Auslogics Disk Defrag можна тут. Далі відразу можна запустити (портейбл, portable версія) вона не вимагає установки. Як вже і було сказано, інтерфейс програми досить простий. Що б зробити аналіз на наявність фрагментів, досить вибрати потрібний диска, відразу після запуску, і вибрати - "Аналіз". Після аналізу же можна вже дефрагментировать, для цього так само просто потрібно вибрати потрібний диск і вибрати - "Дефрагментація".

Так само, програма цінується багатофункціональністю. Всі настройки можна знайти у вкладці "Налаштування", наприклад дуже зручна штука - автодефрагментація, тобто автоматичне розклад дефрагментації, в той час як комп'ютер відпочиває.

3. PerfectDisk Pro.

Не можу не згадати ще про одну хорошою програмою для дефрагментації жорсткого диска комп'ютера. Мінусом лише є її платність. Звичайно, як і годиться, все будуть качати безкоштовні, так і в принципі з такими потужними як Defraggler можна і не купувати, але все ж вирішуйте самі. Ця мабуть найкраща, платна, програма-дефрагментатор, але перші дві це кращі з усіх безкоштовних утиліт.

Дані утиліти для дефрагментації жорсткого диска комп'ютера, дуже корисні в плані оптимізації комп'ютера і прискорення Windows. Маю велику надію, що сьогоднішній пост Вам сподобався і думаю питань по дефрагментації диска або вибору кращої програми-дефрагментатора більше не буде. Звичайно, цих утиліт є ще сила-силенна, але як уже говорилося, тут перераховані кращі програми, ну а якими програмами для дефрагментації користуєтеся Ви, прошу розповісти в коментарях.

На яких носіях потрібно робити дефрагментацію?
Як часто потрібно робити дефрагментацію жорсткого диска?
На яких носіях потрібно робити дефрагментацію?
Як часто потрібно робити дефрагментацію жорсткого диска?