Головний секрет інтернет-просування або послати нахрен контент-маркетинг vs SEO

Цей пост у мене назрівав ще 3 місяці тому, але ніяк не було приводу його написати, що б не вийшла стаття в вакуумі. Для початку матеріал тим, хто не зрозумів про що заголовок:

http://bablorub.blogspot.ru/2015/06/seo.html

http://texterra.ru/blog/texterra-protiv-vsekh.html

Саме в такій послідовності.

Я не підтримую нічию сторону. Мій секрет, потрібно робити все якісно. І саме метрику якості повинен піднімати в собі успішний фахівець.

У конкурентних нішах технічне SEO вже працює слабо, але є необхідною умовою просуванням, а Посилальне не може продавити сайт, який належить тільки на текст сторінки і мета-теги. Така ситуація буде ускладнюватися далі на менш конкурентні ніші і тут якраз починається розвиток SEO, як інтеграція в інтернет-маркетингову стратегію і саме комплекс заходів дозволяє отримувати позиції і відвідувачів.

Як саме це називати вже особиста справа кожного, для мене це інтернет-просування, де технічне SEO необхідна частина, а контент-маркетинг перспективна, але теж лише частина заходів, які треба реалізувати.

  1. Основний контент. Я стикався коли готові вкладати і 30 і 50 і 100 тисяч в місяць на просування, а при цьому не давати докладної інформації про свої послуги, товари або інших контент-одиницях. Навіщо займатися SEO або контент-маркетингом, коли картка товару або послуги вдає із себе 1-3 фотографії та 3 рядки. Виправдання, що товарів (послуг) багато або у всіх так, давайте нам відвідувачів, самі розберемося, нерозумно.
  2. Технічна оптимізація. В якій немає ніяких супер секретів, просто зробити все добре за рекомендаціями Яндекса, прописати Title і перевірити стабільність роботи сайту. Заявляються вимоги пошукової системи більш ніж логічні і завжди будуть актуальні.
  3. Сервіс та юзабіліті. Що б бути на перших позиціях, є основний фактор - ви повинні бути краще у всьому. Кращим не в технічному плані, а для користувача. Тоді не ви будете переслідувати алгоритми пошукової системи, а вони будуть переслідувати вас, що б кращий сайт був в ТОПі. Це зміна ролей, до якої чомусь не здогадуються. Ви вже кращий і не в топі? Значить ви не кращий, а якщо ви впевнені що кращий, запитайте про це інших і якщо ви дійсно такий, то пошукові системи будуть самі прагнути вас вивести в топ. Все частіше в топі з'являються сайти з дійсно відмінним функціоналом зручним для користувачів і високим сервісом це радує, а не те що черговий говносайт вийшов в топ.
  4. Масштабування і поліпшення основного контенту. Не кажіть що у вас все покращено і зроблено, якщо ви не лідер, а якщо лідер завжди шукайте що можна зробити краще. Ви написали відмінні тексту? Викладіть більше якісних фото, якщо вони в тему. Фото є? Зніміть відео з виробництва, з вашою роботою, з оглядом вашого продукту. Відео є? Здобувайте відгуки (фото, відео та текстові), створюйте інформаційну підтримку (привіт контент-маркетинг), сформуйте експертну думку, поліпшите подачу матеріалу, створіть тематичні добірки, дайте супровідні рекомендації, формуйте кейси. Ви впевнені, що навігація по сайту ідеальна? (А навігація це теж основний контент) Перегляньте з позиції користувача, як йому зручніше шукати, той же ноутбук деяким зручніше шукати як «ноутбук для сина», ніж сортувати по купу характеристикам, подумайте над альтернативною навігацією. У вас все є і ви не в топі? Дивіться пункти вище, ви не дотримали правила якості.
  5. Інтернет маркетинг. Ось на цьому етапі вже закінчується «SEO» і починається контент-маркетинг, ведення соціальних мереж, отримання маркетингових посилань (які приносять трафік і ще додають ефект в пошукових системах), який привертає додаткову аудиторію, дає привід затриматися і постійно бути «в контакті» з вами, що підвищує в рази ефективності минулих пунктів. Всі ці речі доповнюють основний контент, але не замінюють його.

Для тематичного проекту правила ті ж, тільки замість товару і послуги у вас буде стаття, новина або пост.

Приклади якості в топі:

Топ-1 по постерам: Топ-1 по постерам:

Посилання, текст? Може бути. Зручність, навігація, контент? Точно так, а у конкурентів таких функцій немає і напевно ворожать, чому не вони на 1 місці.

Топ-1 вантажоперевезення:

http://www.transpark.ru/avtopark/gazel-meb-furgon/ - повна інформація про наданий транспорті

ru/avtopark/gazel-meb-furgon/ - повна інформація про наданий транспорті

Будь-який інший топ в конкурентній ніші займає сайт, який дає оригінальний контент, сверхудобство використання і якість у всьому.

Ви можете зайнятися цілеспрямованим пошуком порушення правила наведеного вище, але це лише доведе, що пошукові системи на шляху до пріоритету якості. Вам вирішувати, паразитувати на цьому або піти вперед.

Пост вийшов сумбурним, але так його і писав. А які у вас метрики якості?

Ви вже кращий і не в топі?
Ви написали відмінні тексту?
Фото є?
Відео є?
Ви впевнені, що навігація по сайту ідеальна?
У вас все є і ви не в топі?
Зручність, навігація, контент?
А які у вас метрики якості?