Google Play, давай, до побачення

  1. Олександр Носков У що перетвориться життя власника Android-смартфона або планшета, якщо обірвати...
  2. Google Play, Google+, Gmail, Talk і Hangouts
  3. Youtube
  4. Google Фото
  5. Google Chrome
  6. висновок

Олександр Носков

У що перетвориться життя власника Android-смартфона або планшета, якщо обірвати будь-який зв'язок з Google? Чи можна буде користуватися смартфоном або він перетвориться в красивий цегла?

Навесні цього року компанія Google відключила спокійне життя всім користувачам OS Android, які необачно купували несертифіковані пристрою і, більш того, мали необережність не знати про це.

Після нового року може відбутися «Googleddon», тобто масове, дистанційне і примусове відключення всіх сервісів Google в нелегальних смартфонах і планшетах, вироблених після початку хрестового походу Google. Неясно, яку точку відліку візьме на озброєння Google, де буде той вододіл «до і після», може бути момент активації пристрою в мережі (по IMEI)? Напишіть, якщо знаєте про це більше. Якими спецефектами це буде супроводжуватися невідомо, однак є побоювання, що в неправильному смартфоні може бути неправильне відключення, яке повністю паралізує пристрій. Власники смартфонів і планшетів з нелегальним Google Play залишаться один на один з лякаючою невідомістю, а тому краще підготуватися заздалегідь і нанести Google превентивний удар.

Теорія і підготовка

Майже всі ПЗ Google є частиною прошивки пристрою. Якщо його просто відключити через пункт «додатки» в настройках Android, то це нічого не змінить. Справа в тому, що глибоко в надрах системи мешкає малопомітний координатор-контролер додатків Google. Будучи по суті ще одним додатком, воно уникає користувача, на деяких прошивках знайти його можна тільки в загальному списку. Воно збирає в собі всю інформацію інших додатків Google і передає її на сервери Google, запускає Google Play у фоновому режимі і взагалі веде вкрай незалежний спосіб життя. Називається воно просто й невигадливо «Сервіси Google Play».

Спокійна життя після «Googleddon-а» неможлива без видалення цього додатка. У цій замітці НЕ буде інструкцій для отримання Root-доступу і розбору інструментарію для видалення системних додатків. Все це можна дізнатися на профільних ресурсах (наприклад 4pda). Але можна дати загальну рекомендацію - під час видалення системних додатків не бійтеся видаляти все, де зустрічається слово «Google». Операційна система Android в повному обсязі належить Google і буде працювати без його ПО. Досвідчені користувачі легко вийдуть з положення і поставлять на свій апарат AOSP-збірку (Android без Google), але для більшості все-таки краще вичистити від Google свою рідну прошивку. Адже в разі невдачі завжди можна скинути телефон на «заводські настройки» і повернути його до виду «тільки що з магазину». Отже, всі програми Google видалені, що далі? А далі будуть протестовані додатки Google, до яких ми так звикли, на предмет можливості їх роботи без «зв'язку з центром», тобто як незалежних додатків.

Google Play, Google+, Gmail, Talk і Hangouts

Google Play, Google+, Gmail, Talk і Hangouts

Зазначені додатки працювати не будуть, занадто міцно їх робота прив'язана до серверів Google. Але і без них можна вести повноцінний спосіб життя. Аналогів Google Play багато, починаючи від Яндекс.Store і закінчуючи Aptoide, Blackmart і багатьма іншими. Закривши легальний доступ до своїх продуктів, Google самі поставили себе поза законом, тому докори сумління мучити користувача не повинні. Месенджери теж не проблема, єдиний мінус - нові контакти доведеться вводити вручну, вони не будуть з'являтися автоматично при додаванні на іншому пристрої під вашим обліковим записом. Gmail замінюється універсальним агрегатором листів Bluemail, єдина незручність - push-повідомлення не будуть працювати без «Сервісів Google Play».

Youtube

Youtube

Youtube, по своїй суті, є монополістом мовлення потокового відео і життя без нього неможлива для більшості користувачів. Останні його версії вимагають встановлених «сервісів Google Play», але не все так погано. По-перше існують аналоги, які дуже легко знайти і поставити зі звичайного .apk.

apk

А по-друге додаток Youtube версії «v4.1.47» не прив'язане до цих сервісів, більш того, користувача ніхто не змусить його оновлювати, адже головного «обновлятора» ми вже видалили.

Google Фото

Google Фото

Додаток Google Фото прекрасно працює самостійно, але при цьому періодично виводить повідомлення в панель повідомлень про необхідність встановити «Сервіси Google Play». Втім, на це повідомлення можна просто не звертати уваги.

Google Chrome

Google Chrome

З невідомих причин, Google не поспішає посадити на ланцюг браузер Chrome. Додаток відмінно працює самостійно, а також дає можливість користуватися всіма іншими сервісами Google в WEB-режимі. Доведеться вводити паролі самостійно, якщо ви встановили браузер вже після видалення «Сервісів Google», втім, зробити це потрібно тільки один раз.

висновок

Сервісів Google занадто багато і докладний опис послуг, які вони надають користувачеві, зайняло б недозволено багато місця. Але, тим не менш, всіх їх можна замінити аналогами, а деякі змусити працювати без зв'язку з серверами Google. Відкритим залишається питання, чи усвідомлюють в компанії Google, що користувачі можуть взагалі відмовитися від їхніх послуг, якщо постраждають в ході фінансових розборок між софтверним гігантом і китайським NoNaMe продакшн? Залишається сподіватися, що виробники одумаються і скористаються пільговим періодом, яке їм надали в Google для вирішення проблем з сертифікацією.

Чи можна буде користуватися смартфоном або він перетвориться в красивий цегла?
Неясно, яку точку відліку візьме на озброєння Google, де буде той вододіл «до і після», може бути момент активації пристрою в мережі (по IMEI)?
Отже, всі програми Google видалені, що далі?