Навіщо потрібні SEO-плагіни для WordPress і які потрібно встановити

 1. Yoast SEO
 2. All in One SEO Pack
 3. Link Patrol
 4. SEO Friendly Images
 5. SEO Smart Link
 6. Google Keyword Planner

Знайомтеся - Петя

Знайомтеся - Петя. У Петі є дуже крутий блог - красивий, функціональний, повний самої корисної та цікавої інформації. Чи не блог, а просто казка. Але Гугл з цим не згоден, а значить відвідувачів у Петі - батьки і дівчина. І це тому, що Петя нічого не знає про СЕО.

СЕО - а точніше, SEO - це оптимізація для пошукових систем (Search Engine Optimization). І правильно впровадити СЕО на свій блог - завдання непросте. У неї входить оптимізація статей і постів під ключові слова, використання человекопонятний URL, робота над структурою сайту і детальний аналіз усіх зовнішніх посилань. В цілому, на рейтинг в Гуглі впливає більше 200 чинників - і це тільки ті, які опубліковані і доведені.

Звичайно, можна почати дотримуватися всіх 200 вручну, або ж спробувати написати код, який буде робити це за вас. Але набагато простіше і ефективніше використовувати SEO-плагіни і додатки.

Yoast SEO

Безкоштовний, але є платна версія

Безкоштовний, але є платна версія

Налаштування мета-тегів в Yoast

Якщо ви хочете встановити на свій блог тільки один плагін - нехай це буде Yoast. Yoast - це доповнення неймовірних масштабів для WordPress, яке повністю сфокусовано на оптимізацію вмісту блогу для пошукових систем.

Yoast SEO дозволяє:

 1. Управляти заголовками, ключовими словами і описами на кожній сторінці і в кожному пості блогу.
 2. Оптимізувати пости і сторінки для соціальних мереж, використовуючи протокол OpenGraph .
 3. Створювати карту сайту і карти Твіттера
 4. Інформувати пошукові системи про публікацію нових постів
 5. Використовувати свій RSS футер.

І багато, багато чого ще ...

В цілому, Yoast - SEO-плагін, який вміє дуже багато. Але далеко не все у нього виходить добре, тому варто підстрахуватися і встановити ще і інші плагіни зі списку нижче.

All in One SEO Pack

Безкоштовний, але є платна версія

Безкоштовний, але є платна версія

Верхні 5% головної сторінки налаштувань All in One SEO Pack

All in One SEO Pack - альтернатива для Yoast SEO. All in One SEO Pack теж пропонує величезну кількість налаштувань і опцій для поліпшення оптимізації сайту, але при цьому використовує інші принципи дизайну інтерфейсу.

Якщо Yoast дуже доброзичливий до новачків, з його організованими сторінками налаштувань і корисними підказками, то All in One SEO - система, спочатку розрахована на професіоналів. Тому число налаштувань на сторінці лякає, а багато що полегшують життя функції Yoast просто відсутні. З іншого боку, власне інструменти SEO у All in One SEO Pack більш потужні.

Перевага All in One SEO Pack - його можливість відключати непотрібні користувачеві функції. Це дозволяє оптимізувати роботу плагіна і користуватися ним навіть на слабкому хостингу. З мінусів - немає аналога інструментам Yoast для аналізу контенту. Російськомовні блогери навряд чи будуть по ним нудьгувати, але для SEO англійських текстів вони незамінні.

В цілому, ми рекомендуємо використовувати All in One SEO Pack тільки тоді, коли важливий кожен герц продуктивності. Але якщо вам важливіше банальна комфортність - вибирайте Yoast.

Link Patrol

платний

Ключові слова - це ще не все. Посилання на ваш сайт і з нього теж мають вагу, коли справа доходить до ранжирування в пошуковій системі. І LinkPatrol потрібен якраз для того, щоб дізнатися, як ці посилання впливають на рейтинг сайту.

Він дозволяє оцінити і оптимізувати посилання - наприклад, переконатися, що посилання не спамние, виглядають природно і в цілому сприяють розвитку сайту, а не заважають йому.

Плагін платний, але він працює набагато швидше безкоштовних редакцій і дозволяє вам добиватися хороших результатів не сповільнюючи блог до швидкості черепахи.

SEO Friendly Images

Безкоштовний, але є платна версія

Безкоштовний, але є платна версія

Головна сторінка налаштувань SEO Friendly Images

Додавати зображення в пост - просто. Але доведеться задурити, якщо ви хочете, щоб їх знайшов і додав в каталог пошуковий бот. Особливо, якщо ваш сайт націлений на візуальний контент, адже тоді часу на роботу з зображеннями буде йти дуже багато.

SEO Friendly Images автоматично заповнює всі потрібні теги, грунтуючись на контексті. При роботі з російськомовним контентом, є сенс спочатку подивитися на результати його роботи - все таки, правила російської та англійської мови сильно відрізняються і плагін цілком може підчепити союз або частку в якості тега.

SEO Smart Link

платний

Перелінковка статей і постів на сайті - відмінний спосіб допомогти читачам відвідати побільше сторінок. Проблема в тому, що коли на блозі багато статей, важко знайти ті, які підійдуть для перелинковки.

SEO Smart Link вирішує цю проблему. Використовуючи теги і ключові слова, він автоматично перелінковивают ваші сторінки і пости. У плагіна є труднощі з російською мовою, так що переглядати результати його роботи варто уважно. Але нічого кращого для автоматичної перелинковки поки ще не придумали.

Google Keyword Planner

Безкоштовний

Безкоштовний

Результати пошуку в Google Keyword Planner

Google Keyword Planner - інструмент для підбору ключових слів. Використовуючи безмежні можливості Гугла, він показує число пошукових запитів, відносну популярність і складність кожного ключового слова.

Кожен, хто хоче оптимізувати свій сайт, повинен користуватися Google Keyword Planner.

Безкоштовний

Головна сторінка KeywordTool.io

Якщо ви не довіряєте офіційним інструментів Гугл - KeywordTool.io саме для вас. Відповідно до заяв розробників, Google Keyword Planner приховує деякі ключові слова - на відміну від KeywordTool.io. Тому після запиту в Keyword Planner, є сенс повторити його на KeywordTool.io і перевірити, чи немає ще популярних ключів, які Keyword Planner не вказав.

сайт використовує Гугл Тренди - і автопідказки - для того, щоб допомогти вам вибрати ключові слова. Також можна переглянути запити на YouTube, Bing і App Store. Користувачам без ліцензії Pro недоступна більша частина статистики за ключовими словами.

Безкоштовний, але є платна версія

Приклад звіту SEMRush

Всі перераховані вище плагіни допоможуть оптимізувати ваш сайт, але тільки SEMRush розповімо вам про те, що саме потрібно зробити. З цим плагіном, ви зможете відстежити свою позицію в пошуковому рейтингу, оцінити стан сайтів конкурентів, а також оцінити їх СЕО стратегії.

SEMRush дозволяє:

 1. Проаналізувати свою поточну СЕО стратегію за допомогою оцінки трафіку. Головна інформація зібрана на приладовій панелі, але можна скачати і повний звіт на 30 сторінок.
 2. Отримати ті ж дані про сайти конкурентів
 3. Знайти нові ключові слова. SEMRush показує, які ключові слова використовуються іншими сайтами, разом з тими, що у вас вже є. Використовуючи інструменти аналітики, ви швидко зможете зрозуміти, чи варто їх використовувати.
 4. Знайти кращих рекламодавців. Ви можете швидко знайти рекламодавців, які зацікавлені в тих же ключових словах, які використовуються на вашому сайті і приєднатися до їх партнерській програмі.
 5. Відстежувати ваш рейтинг в пошукових системах.

SEMRush безкоштовний, але для більш-менш глибокого аналізу потрібні функції, які недоступні в безкоштовному акаунті. Тому, якщо ви серйозно займаєтеся SEO, є сенс придбати один з платних пакетів.

А які плагіни використовуєте ви? Діліться в коментарях! Також, підписуйтесь на розсилку нашого блогу і групи в соціальних мережах, щоб не пропустити нові статті!

А які плагіни використовуєте ви?