Оптимізація мета-тегів: title, description, keywords

  1. Що таке тег title
  2. Оптимізація тега title
  3. Що таке тег description
  4. SEO оптимізація тега description
  5. Правила складання description
  6. Що таке мета-тег keywords
  7. Ранжування тега keywords Яндексом

Оптимізація мета-тегів є одним з важливих етапів внутрішньої сео-оптимізації сайту . На сайті може бути розміщений хороший контент, але якщо при цьому теги оформлені неграмотно, це знизить відвідуваність сайту.

Що таке тег title

Оптимізація мета-тегів є одним з важливих етапів   внутрішньої сео-оптимізації сайту

приклад title

Title - це елемент сторінки, який виводиться в заголовку вікна, в якому відкривається сторінка. Він являє собою короткий, але максимально точне і містке опис вмісту сторінки. У обмежена кількість симоволом потрібно вмістити заголовок, який відображає суть написаного на сторінці, але при цьому чіпляє увагу користувачів. Поширена думка, що тайтл повинен бути 65-70 символів, і багато хто переживає, якщо не виходить вмістити текст в цю кількість. Розумним тайтлов можна вважати той, в якому більше сорока символів - щоб пошуковик не запідозрив сайт в неякісної подачі матеріалу, і не більше 140 (якщо буде більше, то пошуковий бот може вирішити, що з тайтлов вийшла якась помилка). Якщо title буде довшим, то пошуковик просто "обріже" його до потрібного розміру. Вписувати в нього потрібно важливу інформацію про сторінку з урахуванням того, щоб найголовніше розташовувалося спочатку.

Приклад тайтла можна побачити на малюнку. Ось що показує Google, якщо користувач шукає "СТО"

Ось що показує Google, якщо користувач шукає СТО

Title сайту у видачі за запитом СТО

Title є одним з найважливіших факторів для ранжирування сайту в пошукових системах. Він відображається в браузері, на сторінках пошукових систем як результат пошуку. Тайтл можна також побачити, якщо навести курсор на вкладку, яка відкрита в браузері

Title при наводимо курсор

Оптимізація тега title

Title повинен містити основний запит. Причому запит потрібно розміщувати спочатку тега, щоб його було відразу видно. Ідеальним тайтлов буде той, в якому спочатку йде основний запит, а решта символи включають в себе другорядні запити.

Приклад хорошого title: Купити гірський велосипед в Києві з доставкою за низькою ціною - Інтернет-магазин Великий

Приклад поганого title: Відмінні недорогі велосипеди, купити в Одесі, Києві, Харкові за низькою ціною

Для того, щоб скомпонувати ключові запити в читану фразу, правильно розставивши слова і поселившись в кількість знаків, необхідно докласти креативність та творчі здібності. Однак результат буде коштувати часу, який ви витратите на складання правильного title

Titlе НЕ МАЄ збігатися з заголовком сторінки (Н1)

Тег тайтл зобов'язаний бути унікальним на вашому сайті, а ще краще - і серед інших сайтів теж. Тут варіант копіювання вдалих заголовків у конкурентів - погана ідея. Якщо ж ви скопіюєте title для сторінок схожих товарів або послуг, тобто ймовірність того, що пошуковик google просто проігнорує сторінки з однаковим тайтлов. За "логікою" пошукових систем, всі ці сторінки будуть вважатися однаковими, незважаючи на різний контент.

В кінці потрібно прописати назву компанії. Його пишуть після основних 60-70 символів, поставивши дефіс. Назва повинна стояти в тайтли абсолютно всіх сторінок сайту. Це підвищить впізнаваність вашого магазину або бренду.

Ключові слова потрібно додавати в тайтл в «читається». Якщо ви напишете «Київ де ліжко», маючи на увазі магазин, де можна придбати цей предмет меблів, це буде помилкою. Хоча деякі користувачі саме так і шукають необхідне в рядку пошуку, в тайтл потрібно писати ключові слова зі збереженням сенсу.

Що таке тег description

приклад description

Description - це опис вмісту сторінки. Бачити його ви можете відразу після тайтла. У ньому детально, доступними виразами потрібно зробити короткий опис того, про що йде мова. Цей тег не повинен бути занадто коротким, але при цьому кожне слово цього тега потрібно ретельно продумати. З нього формується сниппет - то, що пошуковик показує після посилання на сторінку.

SEO оптимізація тега description

Раніше цей тег впливав на сео-просування сторінки прямо. Тепер правила змінилися, і дескріпшн лише побічно впливає на те, як ранжируватиметься пошукачем google сайт. Головне завдання оптимізації тега - зробити його таким, щоб люди кликали саме на сайт з вашим описом. Тобто дескріпшн повинен бути цікавим, що привертає увагу людини. В умовах маси інформації та дефіциту часу дуже важливо скласти description не тільки грамотно, але і зробити його таким, що запам'ятовується. В цей тег можна вставляти різноманітні символічні значки, які додатково "чіпляють" погляд користувача.

Якщо пошукачам не подобається те, як заповнений мета-тег description, то сниппет буде сформований в практично випадковому порядку з уривків фраз, які пошуковик знайшов на сторінці і вважав релевантними запиту. Розміщується це хаотично і псує враження користувача про сайт, знижуючи довіру до магазину або організації.

Правила складання description

Повинен відображати суть сторінки. Текст повинен бути написаний чітко, зі смисловим зв'язком пропозицій. Може складатися як з одного, так і з декількох пропозицій, розділених знаками пунктуації. При складанні цього тега не потрібно використовувати складні, закручені пропозиції, важкі для розуміння. Багато власників невеликих сайтів, починаючи діяльність, перераховують через кому величезна кількість самих різних ключових слів, які вдається знайти. Це є грубою помилкою - такі теги вже давно не викликають довіри у користувачів.

На початок тега вставляємо основний запит, про який йде мова на цій сторінці.

Користувачі більше уваги приділяють тим описам, які містять конкретні числа або цифри. Наприклад, для інтернет-магазину добре використовувати фрази типу "100500 товарів в наявності" або "гірський велосипед за 4000 грн". В кінці тега бажано розмістити заклик до дії - заходите, клікайте, телефонуйте, звертайтеся. Незважаючи на всю простоту цього прийому, він може бути досить ефективним.

Description повинен бути унікальним, не дублювати Title. Дуже важлива довжина - не менше 70 і не більше 270 символів.

У description потрібно дати концентровану інформацію про товар, послугу, компанію, постаравшись наділити її в форму привабливих заголовків.

І якщо title важливий пошуковикам, то дескріпшн орієнтується на людей. Сайт ранжируватиметься вище в топі, якщо на нього заходить багато людей, клікнувши в пошуковику google на пропоноване опис. Відповідно, чим цікавіше оформлений description, тим більше "подобається" сайт пошуковим системам. Уникайте вигадливих, кричущих описів - цим грішать багато інформаційні портали. Почасти такий спосіб привернути увагу працює, так як люди заходять прочитати гарячу новину, про яку йде мова. Однак при найближчому розгляді нічого цікавого і корисного на сторінці не знаходиться. Другий раз на такий сайт людина вже не зайде. В кінцевому підсумку, така «оптимізація» спрацює в протилежну сторону. даючи завдання копірайтер написати тлумачний дескріпшн, потрібно описувати всі вимоги чітко і конкретно.

Що таке мета-тег keywords

keywords є список ключових слів (key words), які відповідають вмісту сторінки сайту. При складанні цього тега слова з ключових запитів потрібно перерахувати через кому, не повторюючись.

Багато років тому, коли дерева були високими, мета-тег keywords використовувався майстрами для того, щоб підняти сайт в пошукових системах. Багато заливали в цей тег буквально все ключі, які вдавалося знаходити. Причому ці ключові слова були абсолютно не релевантними вмісту сторінки. Таким чином, шахрайство за допомогою «вигідних» ключових слів процвітало. Цьому поклав край Google, переставши після 2007 року враховувати keywords абсолютно.

Саме тому сьогодні немає необхідності витрачати дорогоцінний час і сили на те, щоб заповнити цей мета-тег. Крім того, замість очікуваного зльоту в ТОП пошукової системи, такі дії можуть призвести до протилежного результату. За Переспа ключовими словами в тезі keywords пошуковик Google карає сайти - навіть незважаючи на те, що в ранжуванні сайту цей тег не враховується. Але це те, що відбувається Google.

Ранжування тега keywords Яндексом

Після подій минулого року в нашій країні Яндекс втратив свої позиції як пошуковик. Проте, закривати очі на вимоги і правила цієї пошукової системи не потрібно. Яндекс може враховувати релевантні запитам користувачів ключові слова в тезі keywords. Може, але ніхто не дає гарантії, що саме так і буде. Користь від тега буде, якщо наповнити його кількома ретельно відібраними запитами, під які дійсно оптимізований текст. Якщо ж переборщити, то і Яндекс, «разобідевшісь», знизить сайт у видачі.

Для того, щоб оптимізувати мета-теги title description keywords, можна використовувати шаблони. У них варто проставити ту частину тега, яка буде повторяться - наприклад, назву магазину або бренду. Таким чином, ви заощадите масу часу.

Наприклад, можуть бути такі шаблони тегів:

Title: [Назва категорії] - купити в інтернет-магазині [Назва]

Description: [назва категорії] з безкоштовною доставкою по [Назва країни або міста] ✓ Великий асортимент ✓ Доступні ціни ☎ 000-000-00-00 Телефонуйте!

Грамотно зроблені мета-теги, оформлені з розумом, роблять сайт «правильним» як для користувачів, так і для пошукових систем. Вони допомагають ідентифікувати контент, з одного погляду знайти максимально релевантну інформацію і підвищити сайт у видачі.

Оптимізуючи теги, не забувайте і про зміст сторінок - зараз пошукові системи приділяють контенту багато уваги, стежачи за його якістю та користю для людей.

Підпишись на новини