оптимізація відеокарти

Відеокарта, як правило, надає найбільший вплив на продуктивність в іграх, тому оптимізація відеокарти може непогано підняти FPS.

BIOS

Ці поради будуть актуальні для власників AGP-відеокарт.

У Бівіс є параметр, що визначає, яку кількість оперативної пам'яті буде використовуватися для зберігання текстур при нестачі відеопам'яті У Бівіс є параметр, що визначає, яку кількість оперативної пам'яті буде використовуватися для зберігання текстур при нестачі відеопам'яті. Називається цей параметр "AGP Aperture size". Де точно він знаходиться, сказати не можу, так як у всіх Біосил різні. Коротше, входите в БІОС, довбаючи по кнопці Del відразу після включення компа, там шукайте щось на зразок Advanced BIOS Setup або CHIPSET FEATURES SETUP, заходите в цей розділ і шукайте потрібний параметр. Значення AGP Aperture size слід ставити рівним обсягом пам'яті вашої видюхи. Але не варто занадто на нього сподіватися, так як частота ОЗУ може бути значно нижче частоти відеопам'яті, тому при зверненні до оперативці будуть виникати ривки.

Будучи в Біосе, вимкніть параметр AGP Spread Spectrum, і обов'язково включите AGP Fast Write Capability Будучи в Біосе, вимкніть параметр AGP Spread Spectrum, і обов'язково включите AGP Fast Write Capability.

Можна ТРОХИ підняти значення AGP Frequency, який визначає пропускну здатність шини AGP Можна ТРОХИ підняти значення AGP Frequency, який визначає пропускну здатність шини AGP. За замовчуванням там стоїть 66, і якщо у вас AGP8х, то це означає швидкість приблизно 530 МГц, збільшивши AGP Frequency до 75, ви отримаєте вже 600 МГц шини. Піднімайте це значення тільки в тому випадку, якщо ваша мати може фіксувати частоту PCI, інакше при піднятті AGP збільшиться і PCI (її частота в 2 рази менше AGP, тобто, якщо AGP = 66, то PCI = 33), що може призвести до збоїв в роботі вінчестера, особливо чутливі до зміни PCI SATA-гвинти.

драйвер

Налаштувати режим роботи відеокарти можна через драйвер. До речі, не нехтуйте радою використовувати останні драйвери. ось тут можна завантажити свіжі драйвери для відеокарт. Користувачам карт на чіпах AMD-ATi рекомендую встановити драйвер N2O - він містить деякі оптимізації, та й важить набагато менше.

Для управління відеокартою краще використовувати утиліти ATI Tray Tools , ATI Tool , Якщо ваша карта AMD-ATi, для nVIDIA ж немає нічого кращого Riva Tuner . До складу драйвера Catalyst входить Catalyst Control Center, краще його взагалі не ставте, він такий неповороткий ... У драйвері nVIDIA ForceWare є досить нормальна Панель управління, але з Riva Tuner ніякого порівняння ... Основні настройки в ATI Tray Tools зосереджені в меню Direct3D / Налаштування і OpenGl / Налаштування. Отже, на які ж настройки слід звернути увагу.

Спочатку розглянемо настройки відеокарти на прикладі ATI Tray Tools Спочатку розглянемо настройки відеокарти на прикладі ATI Tray Tools. Основні настройки в ATI Tray Tools зосереджені в меню Direct3D / Налаштування і OpenGl / Налаштування. Отже, на які ж настройки слід звернути увагу.

Triple Buffering (Потрійна буферизація) потрібна, якщо ви використовуєте VSync в іграх. Коли ви ставите VSync в грі, ви отримаєте кращу якість картинки через вилучення «розриву зображення», але ваш FPS також падає іноді аж до 50% через очікування графічної карти, якою потрібно синхронізувати картинку перш, ніж відобразити її на вашому моніторі . Потрійна буферизація дозволяє не втрачати ФПС при включенні VSync, але вона доступна тільки в OpenGl. Щоб можна було активувати потрійну буферизацію в Direct3D іграх, можна скористатися прогой RivaTuner

Flip Queue Size визначає кількість кадрів, яке обчислюється заздалегідь. Ця опція може оберегти від різких провалів FPS. У різних іграх оптимальні різні його значення. У більшості випадків рекомендується ставити значення 2. Якщо ви маєте багатоядерний проц, то установка значення 0 може погіршити продуктивність.

Anisotropic / Trilinear Filtering Optimizations (оптимізації анизотропной і трилинейной фільтрації). При включенні підвищиться швидкість (якщо у вас гарна видюха, анізотропка буде даватися майже нахаляву), втрати якості картинки ви, швидше за все, не помітите.

Адаптивне згладжування - дозволяє застосовувати антіальясінг не до всієї зображенні, а тільки до країв об'єктів. У підсумку виглядає майже як повноцінне згладжування, а продуктивність вище.

Анізотропна фільтрація високої якості доступна на видюхи сімейства Х1000 і вище, помітно підвищує якість анізотропкі, але доводиться платити зниженням ФПС

Налаштування якості текстур і рівня деталізації MipMap - ну це зрозуміло, чим вище якість, тим нижче ФПС

VSync (вертикальна синхронізація) - рекомендую поставити Always Off

Підтримка стиснення DXT - стиснення текстур без втрат для економії пропускної здатності відеопам'яті, треба включати.

Geometry Instancing - прискорення «геометричних» розрахунків. Потрібно включати в більшості випадків, крім зовсім старих видюхи.

Catalyst AI - включає оптимізацію драйвера під конкретну гру. При виставленні значення «Високо» може знизитися якість картинки. Рекомендую «Низько».

LOD (Level of Detail) текстур. Вище - гірше. Установка високих значень підніме ФПС, але грати стане НЕМОЖЛИВО. Експериментуйте зі значеннями в проміжку від -1 до 1.

Один потрібний параметр ховається в розділі Розгін і управління картою / Основні настройки Один потрібний параметр ховається в розділі Розгін і управління картою / Основні настройки. Він називається PCI Latency. PCI Latency - це затримка конкретного AGP або PCI-пристрої до звернення до основної системної шини. Щоб його активувати, потрібно поставити галочку «Застосовувати налаштування при старті». Ця опція відноситься до відеокарт AGP, а не PCI :) і PCI-Express. При зниженні опції ваш середній FPS може зменшитися, але мінімальний зросте, і гра буде йти більш гладко. Рекомендується значення 128, але ви можете підібрати самі оптимальне значення для вашої відеокарти.

Важливі налаштування знаходяться також в меню Налаштування / Стандартні настройки Важливі налаштування знаходяться також в меню Налаштування / Стандартні настройки.

Версія шейдерів - це потрібно для емуляції відеокарти з більш низькими шейдерами. Наприклад, ваша видюха підтримує 3.0, але щоб підняти продуктивність, можна виставити 2.0, тоді карта буде врятована від розрахунків третє шейдеров і підніметься ФПС. Але майте на увазі, багато ігор вимагають наявності підтримки певної версії шейдеров, і якщо ви емуліруете старішу версію, ви не зможете грати в ці ігри.

Оптимізація коду шейдеров - Обов'язково вкажіть це, так як прискорить обробку шейдерів будь-якої версії.

Форсування MipMap-фільтра - в деяких іграх це може нахаляву поліпшити якість текстур, а десь, навпаки, погіршити.

Режим стиснення Z - Регулює стиснення текстур, що проходять через Z-Buffer. Встановлення більш високого значення може поліпшити швидкість, але призвести до спотворень картинки (хоча я ніяких спотворень ніколи не помічав, тільки артефакти від перерозгону :))

Fast Z Clear - ця опція обов'язково повинна бути включена, вона відповідає за швидке очищення Z-буфера.

Z Mask - оберігає Z-Buffer від заповнення необов'язковою інформацією. Начебто добре, але багато ігор краще працюють з відключеною цією опцією.

Z Top Disable - незрозуміло, що ця функція робить, але вона відключена за замовчуванням.

VPU Recover - дозволяє скинути частоти видюхи на дефолтні при перерозгоні, на ділі ж ця функція марна, вимкніть її.

Disable DMA Copy - активізація цієї опції може привести до зниження продуктивності.

Disable Block Write - У деяких випадках відключення цієї опції може підняти ФПС, але все ж не рекомендую її чіпати.

WMV Acceleration - дозволяє відеокарті обробляти WMV-відео, розвантажуючи процесор. Рекомендую включити цю опцію.

Тепер попрямуємо в Налаштування / Розширені налаштування / Advanced Direct3D Tweaks Тепер попрямуємо в Налаштування / Розширені налаштування / Advanced Direct3D Tweaks. Ці настройки працюють в DirectX іграх, але не працюють в OpenGl. Зверніть увагу на наступні параметри.

Fast Color Clear - включення цієї опції підвищить продуктивність без втрати якості

VoltxEnable - підтримка об'ємних текстур, повинна бути включена.

Color Compression - стиснення інформації для економії відеопам'яті без втрати якості. Потрібно включити.

Export MipMap Cube Maps - Включення цього має забезпечити підтримку для текстур Mipmap на кубічних Картах. Кубічні Карти потрібні, щоб показувати відображення середовища на статичних поверхнях з мінімальною втратою продуктивності. Ця опція повинна бути включена за замовчуванням, але ви можете включити її і тут, щоб остаточно переконатися в працездатності :).

Line AA Enable - Включає згладжування для «лінееподобних» об'єктів (всякі лінії електропередачі, лазерні промені). Ціною деякої втрати продуктивності можна зробити такі об'єкти менш зубчастими.

Enable Raster Guardband - Це елемент технології Hardware T & L Guard Band Clipping, що дозволяє видаляти з 3D-карт невидимі об'єкти. Ця опція повинна бути включена за замовчуванням, але ви можете включити її і тут, щоб остаточно переконатися в працездатності.

Force Compressed Stencil Buffer - Включення стиснення стенсільного буфера тіней. Активувавши опцію, ви отримаєте приріст ФПС, але в деяких іграх можуть виникнути якісь артефакти.

Support for Non power of two size textures - підтримка текстур нестандартного розміру, це треба включити

Support for Displacement Maps - Displacement Maps використовуються в нових іграх, тому опція повинна бути включена.

Adaptive NPatch Support - Npatch - це розроблена ATi технологія, що дозволяє отримати більш реалістичні криві поверхні без зайвої витрати полігонів, а отже, без втрати ФПС. Рекомендую включити це, адже NPatch використовується в таких мега-іграх, як Oblivion і NWN2.

Tiling Settings - це параметри для управління поверхнями об'єктів. Додайте всі параметри з цієї групи, так як вони можуть бути використані в деяких іграх для підняття картинки або швидкодії.

Тепер зверніть увагу на Advanced OGL Tweaks, це працює тільки в іграх OpenGl Тепер зверніть увагу на Advanced OGL Tweaks, це працює тільки в іграх OpenGl.

DitherAlpha - Якщо включити, то колірні переходи будуть більш плавними. Якщо відключити, то швидкість зросте, але колірна градація буде більш помітна.

Export OpenGL 2.0 Procedures - забезпечує підтримку OpenGL 2.0, має бути включено.

Основні параметри налаштування видюхи через Riva Tuner аналогічні розглянутим, але деякі відмінності є Основні параметри налаштування видюхи через Riva Tuner аналогічні розглянутим, але деякі відмінності є. Отримати доступ до налаштувань можна за адресою: Налаштування драйвера / Налаштування Direct3D / або OpenGL. Думаю, ви без праці розберетеся, тільки зверніть увагу на деякі відмінності.
Закладка "Міпмеппінг". Тут можна заборонити негативний УД, щоб підняти якість картинки в режііме з AF.
Закладка "LMA". "Компресія Z-буфера" повинна бути включена для деякого підняття швидкості без втрати якості.
На закладці "Вертикальна синхронізація" можна, по-перше, відключити VSync, а по-друге - підняти ліміт пререндерінга до 2 - 3.
На закладці Текстура все можна залишити без змін, крім рівня анізотропної фільтрації, який можна поставити 16, якщо у вас сучасна гарна відеокарта.
Закладка "Згладжування" містить опцію "Прозоре згладжування", т. Е. Згладжування прозорих текстур. Рекомендую поставити тут "мультісемплінг". Тепер в режимі зі згладжуванням добре буде видно поліпшення якості зображення, по продуктивності це вдарить несильно.

розгін

Розгін - ось кращий спосіб підняти продуктивність відеокарти Розгін - ось кращий спосіб підняти продуктивність відеокарти! Про це можна докладно дізнатися на овер, я ж напишу тут найголовніше. Як приклад розглянемо розгін за допомогою ATI Tray Tools. Отже, покрокове керівництво вдумливого користувача:

1. Ставимо ATI Tray Tools.

2. Заходимо в вікно Налаштування розгону.

3. Натискаємо кнопку «Показати 3D вікно». Милуємося на картинку хвилин п'ять, не забуваючи стежити за температурою GPU (ядро). Якщо вона зашкалює за 80, то про розгін можна забути до зміни системи охолодження. Якщо температура прийнятна, то продовжуємо справу.

4. Вибираємо зміна частот 3D, якщо ваша карта має роздільні частоти.

5. Перед вами два повзунки - частота ядра і пам'яті. Обидві ці частоти впливають на продуктивність карти.

6. Вибираємо за допомогою дитячої лічилки, яку частоту підвищувати першої (ядро або пам'ять).

7. Піднімаємо частоту відразу відсотків на 10. Не бійтеся, видюха не згорить, в крайньому випадку повисне, що лікується чарівної кнопкою Reset. Натискаємо «Застосувати».

8. Натискаємо кнопку «Показати 3D вікно», а потім кнопку «Сканувати на Артефакти». Чекаємо хвилин 10, весь цей час артефактів бути не повинно! Якщо лічильник не доходить до 10 хвилин і скидається, знайшовши артефакти, трохи знижуємо частоту і проходимо перевірку заново.

9. Якщо перевірка успішна, підвищуємо частоту з кроком в 5-10 МГц, після кожного підвищення проходимо перевірку, таким чином знаходимо максимально можливу частоту, на якій і зупиняємося.

10. Повторюємо кроки 7 - 9 для другого компонента.

11. Все, видюха розігнана, тиснемо ОК і запускаємо якусь вимогливу гру. Граємо години дві, весь цей час артефактів бути не повинно (якщо ви не в курсі, що це таке, артефакти - це різні чорні смужки на екрані, білі точки, мерехтіння текстур і інші аномалії), інакше знижуємо частоти.

12. Якщо пункт 12 виконаний успішно, то знову заходимо в меню розгону, тиснемо на кнопку «Запис профілю», зберігаємо профіль під яким-небудь ім'ям. Ставимо галочки навпроти пунктів «Завантажувати профіль разом з АТТ» і «Відновлювати після сплячого режиму».

13. Перевірте в Програми та налаштування / Основні настройки програми, чи варто автозапуск ATI Tray Tools. Якщо немає, то поставте галочку «завантажуватися з Windows».

Усе! Ваша відеокарта розігнана, насолоджуйтеся збільшеною продуктивністю!

Розгін через Riva Tuner має кілька відмінностей, про все по порядку: Розгін через Riva Tuner має кілька відмінностей, про все по порядку:

1. Ставимо Riva Tuner.

2. Відкриваємо вікно програми і переходимо за адресою "Налаштування драйвера / системні налаштування".

3. Ставимо галочку навпроти пункту "Включити розгін на рівні драйвера".

4. Вибираємо зміна частот 3D, якщо ваша карта має роздільні частоти.

5. Перед вами два повзунки - частота ядра і пам'яті. Обидві ці частоти впливають на продуктивність карти. Якщо у вашій видюхи окрема частота блоку шейдерів, то повзунок буде 3. Частота блоку шейдерів буде підвищуватися сама при піднятті частоти ядра, якщо стоїть галочка "Зв'язати частоти"

6. Вибираємо за допомогою дитячої лічилки, яку частоту підвищувати першої (ядро або пам'ять).

7. Піднімаємо частоту відразу відсотків на 10. Не бійтеся, видюха не згорить, в крайньому випадку повисне, що лікується чарівної кнопкою Reset. Натискаємо «Застосувати».

8. Тепер запускаємо якусь програму для пошуку артефактів. Рекомендую скористатися тестом з програми ATI Tool ( "Волосатий куб"). Час тестування - 10 хвилин, якщо тест проходить вдало, переходите до наступного пункту, а якщо виводиться яке-небудь повідомлення, або є артефакти, трохи знижуємо частоту і проходимо перевірку заново.

9. Якщо перевірка успішна, підвищуємо частоту з кроком в 5-10 МГц, після кожного підвищення проходимо перевірку, таким чином знаходимо максимально можливу частоту, на якій і зупиняємося.

10. Повторюємо кроки 7 - 9 для другого компонента.

11. Якщо у вашої картки окрема частота блоку шейдерів, то можна тепер зняти галочку "Зв'язати частоти" і спробувати ще підняти окремо ядро ​​або шейдерні процесори.

12. Все, видюха розігнана, тиснемо ОК і запускаємо якусь вимогливу гру. Граємо години дві, весь цей час артефактів бути не повинно, інакше знижуємо частоти.

13. Якщо пункт 12 виконаний успішно, то ставимо галочки "Завантажувати налаштування з Windows" і "Відновлювати частоти після сплячого режиму", натискаємо ОК.

14. Тепер в головному вікні програми на закладці "Налаштування" помічаємо галочкою «Завантажувати з Windows», тиснемо ОК.

Готово!