PR в інтернеті

Технології в мережі інтернет постійно розвиваються, на арену виходить наймолодше на сьогоднішній день напрямок - PR в інтернеті. У нього без сумніву є великі перспективи для розвитку вже зараз.

Сама суть PR в інтернеті має на увазі звернення зацікавленої особи до своєї аудиторії, яке переслідує такі цілі:

 • нагадати про своє існування;
 • показати своєї цільової аудиторії, що справи йдуть добре / скоро підуть ще краще / є, що запропонувати саме вам / вам вигідно брати це саме у нас і т.д.
 • мотивувати своїх потенційних клієнтів придбати щось прямо зараз.

PR - це те ж спілкування зі своєю аудиторією, але, в ідеалі, ми знаємо, яким повинен бути результат цього спілкування. Створюючи PR в інтернеті, ми несемо якесь «повідомлення» нашому потенційному споживачеві або просто прихильникові. За допомогою «повідомлення» ми доносимо нашої цільової аудиторії думку, яка повинна закрастися в голови і піти на підсвідомість, що б при згадці, що просувається нами об'єкта, будь то якась важлива персона або організація, в голові спливало то-саме «повідомлення». Таким «повідомленням» може стати, наприклад, заяву на кшталт «Ми з відповідальністю ставимося до того, що робимо», або «Ми вчасно виконуємо свої зобов'язання перед партнерами». У чистому вигляді ці заяви не є новими, але створивши закодований вид за допомогою креативу, ми отримуємо «правильний» ефект в головах нашої ключової аудиторії.

Однак при використанні PR є свої підводні камені. Людина, яка отримує закодоване «повідомлення», повинен самостійно і правильно його розкрити, щоб ми отримали потрібний нам ефект від PR-кампанії. Завдання фахівця закодувати повідомлення так, щоб все-таки не загубився початковий сенс. Тут потрібно і майстерність, і досвід.

Інтернет-сайти стають потужним інструментом продажів. Реклама в інтернет завойовує все нові і нові рубежі. Важливе місце відводиться і PR. Як інструмент PR в інтернеті є не лише зручним каналом інформування цільової аудиторії, а й її вивчення. Тут ми можемо зібрати статистику по відвідувачах, наприклад, надаючи доступ до певної інформації тільки зареєстрованим користувачам; намалювати портрет своєї аудиторії і багато іншого. Це дозволяє більш ефективно взаємодіяти зі своїми потенційними клієнтами або прихильниками.

PR в інтернеті можна умовно розділити на три напрямки:

 • масовий засіб взаємодії (МСВ)
 • взаємодія з групами (ВСГ)
 • взаємодія зі ЗМІ (ВСС)

Кожне з цих напрямків переслідує свої завдання. Розглянемо детальніше.

МСВ

Тут має місце просування товару або послуги, визначеного бренду шляхом залучення уваги цільової аудиторії до сайту і створення на ньому активної спільноти постійних відвідувачів. Мої друзі мають доступ до інформаційних матеріалів сайту, можуть отримувати оперативні консультації, та й просто спілкуватися один з одним. Таким чином, до нашого сайту залучаються професіонали бізнесу.

ВСГ

В даному напрямку робиться акцент на сегментування своєї цільової аудиторії на певні групи і проведення з ними специфічних для кожного сегмента заходів. Такими заходами може бути як розсилка інформації про зміни для постійних клієнтів, так і поздоровлення зі святами і запрошення на презентації.

ВСС

Тут маються на увазі будь-які відносини із засобами масової інформації за допомогою мережі інтернет. Створення спеціального розділу для преси, написання замовних статей і т.д. На сьогоднішній день відносини із засобами масової інформації є найбільш часто використовуваним видом PR в інтернеті.

І все-таки PR в інтернет - це всього лише один гвинтик у величезній системі рекламної кампанії, необхідної для просування продуктів або послуг до потенційних споживачів.

Будь-яка PR-кампанія повинна носити індивідуальний характер, навіть в тому випадку, якщо фірми, що потребують якісному піарі, мають схожу цільову аудиторію. Такий суворий індивідуалізм пояснюється тим, що результатом проведеної PR-акції завжди має бути виділення певної компанії з широкого ряду конкурентів, які в своєму звичайному поданні мало чим відрізняються один від одного. Шляхом ефективного PR-просування досягається впізнаваність компанії, оскільки перед цільовою аудиторією виникає унікальний образ, неповторний імідж «просунутої» організації. Способи просування компаній або брендів можуть бути різними, тому дуже важливо обрати правильну тактику для «розкрутки» назви і продукції вашої організації з урахуванням всіх індивідуальних особливостей.

PR-просування в мережі інтернет

Технології в мережі інтернет постійно розвиваються, на арену виходить наймолодше на сьогоднішній день напрямок - PR в інтернеті
Використання прес-релізів

вважається найбільш поширеним способом піару в інтернеті. Найважливіші риси, якими повинен володіти кожен прес-реліз, - це цікава інформація, своєчасність і унікальність публікується тексту. Тільки таким чином прес-реліз зможе по-справжньому зацікавити представників цільової аудиторії. Щоб ім'я вашої компанії (або бренду) регулярно миготіло на сторінках інтернету, слід подбати про те, щоб прес-релізи створювалися як можна частіше і мали завжди новим цікавим змістом. Але що робити, якщо у вашій компанії відбувається не так багато змін і подій, про які можна було б розповісти публіці? Відповідь напрошується сам собою: необхідно самостійно (або за допомогою PR-менеджерів) формувати нові інформаційні приводи для подальших прес-релізів.
Як правило, прес-релізи пишуть спеціальні веб-райтери чи PR-менеджери, що володіють необхідним досвідом написання PR-статей з урахуванням особливостей пошукової оптимізації тексту. З розвитком інформаційних технологій багато публікацій з традиційних ЗМІ стали дублюватися в інтернеті. Отже, прес-релізи з добре оптимізованим вмістом можуть стати більш помітними для цільових користувачів, які шукають інформацію з даної тематики в мережі інтернет.
Формування інформаційних приводів має велике значення для підтримки іміджу і статусу вашої організації. Новим інформаційним приводом може послужити відкриття власного інтернет-проекту, створення сервісу унікальних послуг, проведення онлайн-конференцій та ін.
Публікація статей в інтернеті дозволяє не тільки ефективно просунути найменування бренду або компанії в мережі, але і підвищити індекс цитування текстів в пошукових системах. Однак гарантувати успіх піар-кампанії може не кількість статей, а їх якість. Тільки цікаві, оптимізовані і актуальні статті можуть залучити вашу цільову аудиторію і підвищити довіру до вашої компанії серед потенційних клієнтів.
Проникнення в середу блогів може відбуватися декількома шляхами. По-перше, можна вести блог на корпоративному сайті вашої компанії. По-друге, досить престижним і корисним є замовлення авторського блогу з власним доменним ім'ям у професійних веб-студій. По-третє, можна завести аккаунт на популярних сервісах російської блогосфери - Livejournal.com і Liveinternet.ru
Слід зазначити, що набагато простіше «розкрутити» свій блог в ЖЖ (Livejournal.com), ніж блог на вашому корпоративному сайті, однак при правильному підході до змісту і публікації матеріалів на сторінках вашого корпоративного блогу можна домогтися пильної уваги цільової аудиторії, по-справжньому зацікавити потенційних клієнтів і підвищити відвідуваність вашого сайту.
Розробка власних контент-проектів має на увазі створення різних новинних або освітніх порталів, веб-довідників, тематичних онлайн-ЗМІ. Дійсно цікавий і корисний інтернет-проект забезпечить постійний приплив цільової аудиторії на ваш ресурс і підвищить рівень довіри користувачів до вашої організації. Крім того, хороша статистика відвідуваності вашого сайту дозволить отримувати додатковий прибуток від співпраці з партнерськими проектами або від рекламних матеріалів, розміщених на сайті.
Розсилки повинні являти собою не докучливий спам, а корисний інформаційний матеріал. В даному випадку потенційні клієнти (відвідувачі вашого сайту) добровільно вирішують, отримувати їм розсилки про вашу діяльність чи ні. Якщо клієнт підписався на ваші розсилки, то він зможе регулярно отримувати новини про вашу компанію шляхом електронної пошти, SMS або RSS, що буде додатковим плюсом для підтримки іміджу вашої організації.
Поширення чуток і участь в скандалах не завжди носить позитивний характер. Найчастіше «скандальна» популярність не приносить користі і довіри клієнтів до компанії, а зростання такої популярності не гарантує підвищення продажів і товарообігу. Отже, перш ніж займатися скандальним PR-просуванням, вам слід проконсультуватися з фахівцями.
Моніторинг і робота з думками необхідні для того, щоб оцінити роботу вашої компанії і ефективність PR-просування. Завдяки високій інтерактивності інтернету стало можливим миттєве отримання відгуків та коментарів від ваших клієнтів з приводу опублікованої в Мережі інформації або діяльності вашої організації. На основі публічних думок і побажань можна провести необхідні коригування в методах PR-кампанії.
Негативні відгуки користувачів також можуть сприяти позитивному результату, їх слід лише правильно нейтралізувати або перетворити в плюс для вашої компанії. Є два методи нейтралізації негативних думок:

 • Діалог з автором відкликання. Вступивши у відкритий діалог з користувачем, можна з'ясувати причини невдоволення і запропонувати поліпшення сервісу або невелику компенсацію. Завдяки цьому відношення цього користувача до Вас відразу зміниться, а інші відвідувачі сайту оцінять при цьому ваше сумлінне ставлення до роботи і клієнтам.
 • Зробити негативні відгуки менш доступними. Для цього використовуються принципи пошукової оптимізації. В даному випадку можна написати спростування цієї ситуації або викласти ваше особливе бачення події конфлікту на різних інтернет-ресурсах, а завдяки пошуковому просуванню користувачі будуть бачити новини саме з цієї теми.

PR в інтернеті

PR на просторах інтернету сприяє ефективному підвищенню індексу цитованості компанії в онлайнових ЗМІ. Виходячи з цього його можна використовувати для вирішення питань анонсування та для початкового посіву вірусного контенту.
Технологія і етапи робіт:

 • Формування інформаційних приводів
 • Написання прес-релізів з урахуванням розроблених приводів і цільової аудиторії
 • Визначення бази ЗМІ для публікації прес-релізів (інформаційні портали, системи обміну тизерами, агрегатори і т.д.)
 • Публікація прес-релізів на обраних майданчиках.
вигоди:
 • Широка аудиторія
 • Швидке залучення аудиторії після розміщення прес-релізу
 • Велика кількість інформаційних ресурсів з високою відвідуваністю дозволяє вибрати майданчики для будь-якого виду PR
 • Високий рівень довіри до інформації, отриманої з офіційного джерела або підкріпленої відповідними спостереженнями

Але що робити, якщо у вашій компанії відбувається не так багато змін і подій, про які можна було б розповісти публіці?