SEO для односторінкових сайтів секрети і хитрості

  1. Навіщо використовувати односторінкові сайти?
  2. Секрети і хитрощі SEO для односторінкових сайтів
  3. Оптимізація по розділах
  4. Оптимізація швидкості завантаження сторінки
  5. Свіжий контент - шлях до перемоги
  6. Ще один момент: аналітика

76

Односторінкові сайти популярні вже не перший рік. Фактично це сайт, який повністю знаходиться на головній сторінці. Це незвично, це елегантно. Розділивши головну сторінку на розділи і додавши меню для переходу між ними, ви створюєте досвід взаємодії користувачів з цілим сайтом в межах єдиної сторінки.

Використання однієї сторінки також означає, що вам, ймовірно, доведеться просувати її за кількома ключовими словами відразу. І в цьому полягає відмінність оптимізації односторінкового сайту від багатосторінкового: у вашому розпорядженні не так багато елементів, які можна оптимізувати.

І в цьому полягає відмінність оптимізації односторінкового сайту від багатосторінкового: у вашому розпорядженні не так багато елементів, які можна оптимізувати

Навіщо використовувати односторінкові сайти?

Багато хто віддає перевагу звалити весь контент на одну сторінку, не замислюючись про те, чи буде від цього якась користь чи ні. В результаті сторінка вантажиться повільно, увагу користувачів розпорошується, скрипти JavaScript запускають незрозумілі анімовані елементи і непотрібний автоскроллінг.

Не зрозумійте неправильно - в односторінкових сайтах немає нічого поганого. Але вони повинні бути сфокусовані на чомусь одному.

Секрети і хитрощі SEO для односторінкових сайтів

Невже є щось, що можна оптимізувати на односторінковому сайті? Звичайно є. Завжди є. Але навряд чи вам в результаті сподобається цей формат для корпоративного сайту. Оптимізація такого ресурсу є важким.

Єдина причина витрачати час на створення одностранічнік - необхідність швидко створити рекламний майданчик для конкретного продукту або колаборації з іншим брендом. В цьому випадку трафік буде йти з телереклами, друкованих флаєрів і інших активностей, не сильно залежать від пошукових систем.

Якщо ви налаштовані на використання односторінкового сайту, то повинні приділити особливу увагу таким моментам.

Оптимізація по розділах

Перш, ніж братися за написання контенту, вам потрібно зробити якусь карту ключових слів . Так як у вас є тільки одна сторінка, щоб розповісти відвідувачам свою історію, згрупуйте однотипну інформацію.

Створіть <div> або <section> для кожного ключового слова і призначте відповідний ідентифікатор. Наприклад, якщо розділ присвячений триммінг собак, використовуйте в якості ідентифікатора триммінг-собак (або trim-dogs), так як він буде схожий на описову частину конкретного розділу.

Ваші внутрішні посилання на цій сторінці будуть вказувати на example.com/#trim-dogs. Проявіть далекоглядність при виборі описової частини.

Розділу потрібен контент і заголовок. Так як ми думаємо про всіх розділах як про «сторінках», до них потрібно додавати тег <h1>. Фактично це означає кілька тегів <h1> в межах однієї сторінки, але ви ж хотіли несфокусованого веб-сайт.

Якщо ви використовуєте зображення, оптимізуйте імена файлів з картинками і використовуйте ALT-теги в кожному розділі.

Оптимізація швидкості завантаження сторінки

Оптимізація швидкості завантаження сторінки життєво важлива для односторінкових сайтів. Цей пункт стає ще важливіше, якщо ви використовуєте різні види розділів з різноманітними типами шарів і елементів дизайну.

Адже ваша сторінка не схожа на текст в документі Word? Більшість таких елементів збільшує час завантаження, так що без оптимізації тут не обійтися. В інтернеті є багато хороших статей, присвячених даному аспекту односторінкових сайтів.

Свіжий контент - шлях до перемоги

Ви ще не передумали відмовитися від одностранічнік на користь багатосторінкового сайту? Як вже повинно бути зрозуміло, пошукова оптимізація односторінкового сайту досить складна і обмежена жорсткими рамками.

У вас є тільки одна сторінка в результатах пошукової видачі, одна канонічна посилання, одна сторінка для просування по всім словам, які ви вибрали.

Час від часу оновлюйте інформацію в розділах, щоб вона відповідала поточним подіям, наприклад. Якщо ви один раз налаштували свій сайт і більше його НЕ освіжаєте, у вас залишається статична сторінка, яка повинна відпрацьовувати всі, що тільки можна уявити.

Регулярне зміна інформації, звичайно, допоможе уявити ваш одностранічнік перед пошуковими системами в кращому світлі.

Ще один момент: аналітика

За допомогою засобів є можливість відстежувати внутрішні посилання на одній сторінці. Але звичайному користувачеві це зробити досить важко, так як стандартні методи Google Analytics не покажуть такі переходи по розділах.

Складнощі при втіленні рекомендацій Google, а потім при аналізі ефективності вжитих заходів - ще один аргумент не на користь одностранічнік. Подумайте кілька разів, перш ніж вибрати такий формат.

Але якщо ви абсолютно впевнені в його необхідності, перевірте свій утворять єдиний сайт на відповідність рекомендаціям вище.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Навіщо використовувати односторінкові сайти?
Навіщо використовувати односторінкові сайти?
Адже ваша сторінка не схожа на текст в документі Word?