Скільки заробляє менеджер по туризму в Москві

 1. Вибір професії
 2. суть роботи
 3. Місце роботи
 4. Звичайний робочий день
 5. Ще один випадок
 6. підробітку
 7. доходи
 8. витрати
 9. економія
 10. фінансові цілі
 11. майбутнє

Наші читачі регулярно розповідають про свої професії та про те, який дохід вони їм приносять. Наші читачі регулярно  розповідають  про свої професії та про те, який дохід вони їм приносять

Катя Прокудіна

задавала навідні запитання

У новому випуску менеджер по туризму з Москви розповів, чим йому допоміг диплом вчителя іноземних мов, як планувати подорожі від Північного полюса до Антарктиди, навіщо потрібні туроператори, коли є «Букинг» і «Скайсканер», а також чим відрізняється відпустку турменеджера від відпустки звичайного людини.

У новому випуску менеджер по туризму з Москви розповів, чим йому допоміг диплом вчителя іноземних мов, як планувати подорожі від Північного полюса до Антарктиди, навіщо потрібні туроператори, коли є «Букинг» і «Скайсканер», а також чим відрізняється відпустку турменеджера від відпустки звичайного людини

Вибір професії

Батьки хотіли від мене скоринки про вищу освіту, але вступити на безкоштовне не вийшло. Пішов на платне очне за фахом «викладач іноземних мов (англійська та німецька)». Під час навчання підробляв репетитором. Гроші були несерйозні - 10 тисяч рублів на місяць, але цього вистачало на особисті потреби без особливого шику.

Кілька разів у мене була практика в школі, навіть дали хорошу рекомендацію. Багато розповідали, що чоловіки швидше, ніж жінки, піднімаються кар'єрними сходами в школах - аж до директорів. Але я не хотів йти працювати вчителем - здавалося, що досвіду і харизми ще не вистачає.

Думав, куди податися з філологічною освітою (не в «Макдональдс» ж) і бажанням подорожувати. Були варіанти піти в готель на ресепшен, гідом, стюардом, але всі вони припускають спілкування з людьми, що на той момент мене відлякувало.

З дитинства мене цікавила тема дайвінгу - багато хлопців мого покоління і старше виросли на фільмах Кусто і його «Підвідний одіссею». Це допомогло визначитися зі специфікою, і я став шукати вакансію в дайвінг-клубі. Практично відразу після випуску влаштувався менеджером в туроператорської відділ одного з них.

Роботодавцю важливу роль відігравали мої навички розмовного та письмового англійської, вміння користуватися комп'ютером і залученість в тему, тому складнощів не було, а мовний диплом викладача тільки допоміг.

Не впевнений, що тут обов'язково мати профільну освіту, - ця професія підходить посидючим людям, уважним до деталей і знаючим мову. Просунуті навички роботи в екселя і системах бронювання на кшталт «Амадеус», безсумнівно, будуть плюсом. Але їм можна швидко навчитися на практиці.

Щоб повністю влитися в ритм і почати самостійно планувати поїздки, мені знадобилося 3-4 місяці під чуйним наглядом досвідчених колег. Перший місяць був випробувальним терміном, потім мене влаштували офіційно і підняли зарплату, а десь через три роки підвищили до старшого менеджера - це дає прибавку до ставки і відсотку, який отримуєш від продажів.

До цього я часто їздив з батьками з пляжних курортів і Європі, змінив два закордонні паспорти, але ніякого відношення до планування поїздок не мав. Коли почав заробляти самостійно, подорожувати виходило набагато рідше, буквально два-три рази за час навчання в інституті. І тільки на роботі я став розбиратися, як все це влаштовано.

суть роботи

Моє завдання - правильно спланувати групове або індивідуальне подорож: візова підтримка, переліт, трансфер, розміщення і дайвінг-послуги.

Ідеї ​​поїздок в основному пропонує сам клуб - менеджери і Турлідер (це інструктори з дайвінгу, які супроводжують групу по всьому маршруту). Іноді вони прив'язані до святкових дат або дитячим канікулам, іноді - до подій або сезону. Але і будь-які ідеї клієнтів можливо втілити.

Є регулярні поїздки, які повторюються кожен місяць або два. Кожен раз зробити щось унікальне важко, але потрібно відстежувати нові цікаві місця, човни, готелі, щоб трохи оновлювати програму. Складання плану для рідкісних поїздок зі складною логістикою може зайняти і пару тижнів: треба вивчити купу матеріалу, знайти нових партнерів. Це мені подобається найбільше - дізнаватися, читати, планувати новий маршрут. Наприклад, дайвінг в Ірландії з наземної програмою і концертом U2 в Дубліні в честь 30-річчя альбому The Joshua Tree - мимоволі уявляєш, як сам би там опинився.

Звичайно, сервіси типу «Скайсканера» і «букінг» помітно полегшили планування самостійних подорожей. Однак бюджетний відпочинок все ж нагадує побутової квест, тому іноді краще звернутися до людей, які вже вивчили маршрут і знають всі його деталі. Природно, це виходить трохи дорожче, але час і досвід коштують грошей. Все ж дайвінг пов'язаний з ризиками для здоров'я і навіть життя.

На жаль, в мережі достатньо сумних історій, пов'язаних з недотриманням норм занурень. Тому важливий момент - з ким ти будеш в поїздці. Турлідер не тільки проводить курси з дайвінгу, але і вирішує всі проблеми на місці. У багатьох з них вже сформувався постійний кістяк клієнтів, яким разом комфортно, вони навіть дружать сім'ями. Ті, хто їде без групи, теж отримують всілякі поради і підтримку під час поїздки.

Бувають у нас і дивні випадки.

І залишила шрам на нозі, який можна буде потім усім показувати. Якщо коротко, він отримав те, що хотів.

Ми теж використовуємо сервіси, але тільки для інформації: на «букінг» порівнюємо вартість готелів, а на агрегаторах квитків зручно дивитися варіанти перельотів зі стиковками. Однак бронюємо з їх допомогою досить рідко. Набагато надійніше працювати з готелем або авіакомпанією безпосередньо, щоб, якщо виникне проблема, її можна було швидко вирішити.

Так як спілкуватися безпосередньо з усіма контрагентами на світлі вкрай складно, іноді ми вдаємося до допомоги. Наприклад, співпрацюємо з великими туроператорами, які постійно працюють з різними готелями, їх ціни можуть бути порівняні з «букінг». Знайти їх і відстежувати зміни у вартості, щоб пропонувати кращі варіанти, - теж моя робота.

Але універсальне правило: чим менше посередників, тим дешевше і якісніше продукт або результат. Так що в ідеалі під час підготовки поїздки я завжди хочу знати джерело послуги - людини, що оформляє візи при в'їзді, що відповідає за трансфери, відповідального за бронь номерів в готелі і на човні і так далі.

Місце роботи

Географія нашого клубу - від Північного полюса до Антарктиди. Не завжди поїздки пов'язані тільки з дайвінгом, бувають ще цікаві і складні наземні програми. Пакетні туроператори, які займаються пляжним відпочинком, як правило, такого не роблять, наші напрямки не перетинаються. Наприклад, дайвінг в Туреччині і Греції досить посередній порівняно з Галапагосскими островами або островом Кокос. Хоча є винятки на кшталт Мальдівських островів і Єгипту, точніше всій акваторії Червоного моря - унікального по флорі і фауні місця, де популярний і пляжний туризм.

Одна з різновидів дайвінг-туризму - це сафарі. Воно передбачає проживання на кораблі і занурення з перервами на сон та їжу.

Кораблі можуть бути як дірявими баняками, так і люксовими яхтами з усіма зручностями: міні-кінотеатром, приставками і масажем.

Багато власників при наборі групи відкрито пропонують кілька безкоштовних місць як для клубів, так і для компанії друзів, колег і так далі. Як правило, на групу з 18-20 осіб таких місць не більше двох і їх займають наші Турлідер (відрядження - їх основна робота). Але іноді другий Турлідер не потрібно або є додаткове третє місце, яке може зайняти співробітник на зразок мене. Повна вартість тижневої поїздки на пристойному сафарі-кораблі, наприклад, на Мальдівах - 2000 $, і це може бути для мене безкоштовно. А ось квиток і інші витрати потрібно оплачувати самому. Хороша ціна за прямий переліт «Аерофлотом» туди і назад - в районі 500 $. Місцевий інтернет, сервісні збори - ще приблизно 100 $. На сувеніри, алкоголь, спорядження для дайвінгу все витрачають по-різному.

Ще, якщо познайомитися з власником або піар-відділу човни, вони можуть запросити на борт, щоб вивчити корабель і дізнатися всі деталі організації на місці. За таким же принципом влаштовані рекламні тури для пакетних туроператорів, коли їх представники їдуть оглядати готелі і всю логістику.

Рідко, але трапляється, що у клубу оплачений повний фрахт корабля, а люди не набираються до заповнення. Тоді, якщо є можливість і гроші, співробітник може поїхати в цю поїздку як у відпустку. Але моя робота в тому числі не допускати такі моменти, щоб не втрачати гроші на недобір.

У співробітників нашої компанії є знижки на занурення і на тури інших операторів. Ми можемо купувати їх за собівартістю, якщо виходить вигідно. Я в основному користувався ресурсом бронювання квитків на чартерні рейси до Єгипту, коли це було актуально.

Може скластися враження, що на такій роботі все постійно подорожують, але в моєму випадку це не так. Раніше міг собі дозволити раптово зірватися, але тепер треба вести сімейний бюджет, не кожну поїздку можна собі дозволити, а з підвищенням курсу долара можливостей подорожувати стало ще менше.

Звичайно, у мене є більш успішні колеги, які частіше подорожують, до цього варто прагнути. Робота відкрила очі на світ з дайвінгом і без нього - після закінчення вузу я побував в місцях, в які просто так навряд чи поїхав би. З самих екзотичних, напевно, подорожі в одну з бухт Японського моря в 5 годинах від Владивостока - був там зі знайомими і колегами - і в північний Судан - туди поїхав зовсім один і жив на кораблі в компанії французів, майже не розмовляють англійською. Мрію потрапити в Антарктиду або Арктику.

Звичайний робочий день

Алгоритм нашої роботи приблизно такий: на сайті є форма замовлення з потрібними графами, але частіше нам телефонують - менеджери продажів проходяться по такому ж опитувальником і приймають замовлення. Ми, якщо треба, ставимо уточнюючі питання і шукаємо варіанти, дізнаємося, чи є місця, після чого складаємо пропозицію в листі для відділу продажів з двома-трьома на вибір. На це йде не більше 20-30 хвилин. На другому етапі, якщо потрібно, коригуємо запит, далі чекаємо оплати і підтверджуємо бронювання, платимо постачальнику і готуємо документи до поїздки. На третьому етапі залишається тільки зворотний зв'язок - під час поїздки або після неї, через відділ продажів.

З клієнтами я перетинаюся рідко, так як все-таки в першу чергу не продаю поїздки, а створюю. Якщо весь цикл проводити самостійно, бонус при продажу буде вище. В середньому мій профіт від однієї успішної заявки 1000-2000 Р, але залежить від загальної вартості туру.

Робота на 60% складається з листування поштою і спілкування в скайпі з партнерами і колегами, ще 30% - це розрахунок і опис групових поїздок або індивідуальних заявок, і тільки 10% - спілкування з клієнтами по пошті, телефону або в офісі. Так що пошту з календарем і нагадуваннями я не закриваю ні на хвилину.

У моєму графіку немає нічого надприродного: підйом о 9 годині, пішки до офісу (так співпало, що живу у власній квартирі в 25 хвилинах від роботи), за комп'ютером з 10:00 до 19:00, з перервами.

Можу зрідка затриматися на 10-20 хвилин, але вже з вимкненим комп'ютером і обговорюючи справи з колегами, які приходять і йдуть трохи пізніше, ніж я.

Трапляються і форс-мажори. Не з усіма Турлідер може впоратися сам, і йому, буває, потрібна наша допомога. У нас є черговий телефон, який постійно знаходиться у одного з менеджерів, але за 5 років, що я працюю, на нього не дзвонили ні разу. Якщо потрібно щось підказати або допомогти, Турлідер самі пишуть в месенджери.

Наприклад, був випадок, коли на зворотному шляху загубився один з туристів. Він повинен був вилітати на наступний день після основної групи, але вже в Москві не з'явився на приліт і, як виявилося, навіть не з'явився на свій рейс. Це були травневі свята - найбільш напружений час для нашої роботи, як і інші свята. Я телефонував місцеву поліцію, консульський відділ, підключав до пошуків знайомих гідів, розмовляв з сім'єю, так як першим дізнавався все новости. У підсумку він з'явився через пару днів сам - п'яний, без гаманця і телефону, але цілком живий і щасливий.

Ще один випадок

Одного разу я помилився з датами бронювання корабля для сафарі в Єгипті. Люди хотіли провести травневі свята в море, а через помилки їх могли прямо 9 травня висадити на берег і буквально залишити на вулиці. Довелося вмовляти власника корабля, араба, продовжити фрахт. Він наш старий знайомий і поставився з розумінням, але відмовлявся з фінансових міркувань: потрібно як мінімум оплатити роботу команди корабля і харчування за зайвий день. Ми це швидко вирішили: я чесно зізнався, що зробив помилку, і його додаткові витрати запропонував відшкодувати знижкою на рекламу в нашому каталозі судів. Але погодився він тільки після обіцянки випити з ним, коли наступного разу потраплю на його корабель.

підробітку

У вихідні та іноді буднях беру підробіток в дайв-центрі. Вони є в Підмосков'ї і ще в декількох басейнах Москви. Досить запитати завуча з навчання, чи потрібна допомога, або вони самі мені пропонують попрацювати. Як правило, треба зустрічати гостей, підбирати спорядження, тягати балони, допомагати при вході і виході з води і так далі. Так що це, скоріше, для зміни обстановки. По грошах виходить близько 5 тисяч на місяць.

Звичайно, репетиторством можна заробляти більше, але і готуватися до занять теж потрібно більше. Мені якось пропонували проводити заняття для співробітників в нашому навчальному класі за додаткову плату, але я відмовився якраз через це.

доходи

Зараз мій заробіток - це фіксована ставка в 32 тисячі рублів і відсоток від продажів. В місяць виходить дуже по-різному, від 35 тисяч до 100. Завдяки Т-Ж я вже другий рік веду таблицю витрат по кожному місяцю , З її допомогою обчислив середній місячний дохід з бонусами і Кешбек - 65 тисяч.

Заздалегідь обчислити, якою буде бонус, можливо, але я не відстежую його підрахунок. Якщо знати свій рівень витрат на місяць, цілеспрямовано відкладати можливі суми на дорогі покупки і дотримуватися рамки - все стає просто.

Моя зарплата вважається сумірною з ринком, але продають менеджери можуть робити і більше, тому що більше продажів - більше прибуток. Ймовірно, мені варто частіше спілкуватися з клієнтами і продавати, але потрібно навчитися це робити не на шкоду основній роботі.

Я теж весь цей час намагався рости: почав брати на себе спілкування з невеликою кількістю клієнтів, потім редагування нашого сайту. В теорії можу взяти обов'язки енікейщік по нашого офісу, але поки думаю, як це запропонувати начальству.

витрати

Зараз я веду бюджет за двох - себе і свою дівчину. В середньому в місяць ми витрачаємо 45-50 тисяч, якщо немає ніяких великих покупок. Скидаємося по 20 тисяч - це наш загальний бюджет. За все, що виходить за нього, начебто одягу, поламаної техніки або чогось ще, я плачу сам.

Близько 25 тисяч (половина бюджету) йде на їжу, не тільки в супермаркетах, але і в кафе, ще 5 тисяч - на ЖКГ, стільки ж - на транспорт, зв'язок, інтернет, 5-10 тисяч йде на розваги і дрібні покупки ( « Аліекспресс », аптеки і щось таке), а з недавнього часу ще 2 тисячі на кота.

економія

Якщо мені потрібна якась річ, спочатку шукаю її на ринку б / у. Так я, наприклад, купив топову відеокарту, незважаючи на бум кріптомайнінга, за 6 тисяч замість 15, а ще давно - хороший ламповий підсилювач за 50 тисяч замість 90.

У магазині в першу чергу беру акційні товари. Користуюся різними акціями банків: обов'язково дивлюся в розділі спецпропозицій, де і з якою карти щось вигідніше купити, щоб не переплатити. Намагаюся купувати продукти з підвищеним Кешбек - в середньому в місяць може вийти 3-4 тисячі, заношу їх у прибуток.

Моя надздібності в організації власної відпустки нічим особливо не відрізняється від того, що робить будь-яка людина, що бажає отримати максимальну вигоду: дізнатися заздалегідь, що найдешевший проїзний на поїздах в Бельгії можна купити тільки в касі (і заповнювати поїздки треба від руки!) Або де в Берліні краще орендувати велосипеди. Ще мені важливо чітко уявляти план маршруту по днях і значущим тимчасовим відрізкам на кшталт прильоту або наступного поїзда, заселення і виселення і так далі. Уже в кількох європейських поїздках у нас виходить бюджет на двох близько 60 тисяч.

фінансові цілі

Так як дохід дуже непостійний, то і можливість збирати теж. Один місяць вдалий - наприклад, в липні я зумів відкласти 28 тисяч, але так рідко виходить, на жаль. А інший може бути в мінус, тоді як могли більше економлю на собі і частіше підробляю. В середньому намагаюся відкладати 5-10 тисяч.

Зараз пробую витрачати кредитні кошти банку, поки основні суми лежать під відсотки. Поглядаю на інвестиції, але вкладати поки не зважився - немає такої суми, яку не шкода втратити або забути про неї на пару років.

Намагаюся збирати на якусь конкретну мету. Наприклад, недавно встановив будинку кондиціонери за 100 тисяч, збирав року 1,5-2. Тепер хочу зробити ремонт у ванній, на це теж треба до 100 тисяч.

Хочу навчити себе планувати і відносно недорогі витрати на кшталт навушників за 5 тисяч. Мені і без них зараз добре, але якщо буду відкладати 5-6 місяців, порадую себе корисною річчю.

майбутнє

Професія турменеджера Досить нудна, я хочу до 30 років Изменить рід ДІЯЛЬНОСТІ. Відміннім варіантом здається робота інструктором з дайвінгу, від якої мене відокремлює лишь пара курсів Підвищення кваліфікації. На них мені нужно около 50 тисяч або немного более. І ще приблизно стільки ж на поїздку, щоб здати там іспит.

Коли я починав, я погано уявляв, що професія дайвінг-інструктора вкрай відповідальна і швидко їй не навчитися. За стандартами для отримання заповітного статусу потрібно мати не менше 100 зареєстрованих занурень. А це як мінімум 5 поїздок звичайної тривалості і просування по спеціалізаціями з іспитами і атестаціями в процесі. І це все ж мінімальний поріг входження. Щоб стати хорошим інструктором, необхідно набагато більше. Я зараз Rescue Diver зі 120 зануреннями.

Робота менеджером в турвідділу дозволяє набиратися досвіду в зануреннях за рахунок знижок, знайти роботу інструктором теж простіше, якщо тебе вже знають. Стандартна практика: отримавши всі знання про внутрішню кухню, відкрити свій клуб або дайв-центр в будь-якому куточку світу, де можна занурюватися.

Поки я вирішив трохи вкластися в себе: виправляю прикус, планую отримати права, підвищити навик зйомки відео і фото в першу чергу для себе, але є шанси стати оператором, попит на цю роботу зараз досить великий.

Загалом, поки я в пошуку, але знаю напевно, що майбутня професія повинна бути пов'язана з подорожами і давати можливість працювати і заробляти звідки і де завгодно.

Ви теж можете розповісти про свою професію. Заповніть анкету і станьте героєм нашого нового матеріалу