Що таке мета теги

 1. Вступ
 2. Що дає правильно складений мета-тег
 3. 1. Високі позиції у видачі
 4. 2. Привабливий сниппет
 5. 3. Підвищення кликабельности
 6. Як грамотно прописати мета теги
 7. Title
 8. приклади title
 9. Descriptions
 10. приклади description
 11. Keywords
 12. Заголовки H1 H2 H3 H4
 13. Н2 ... Нх
 14. Приклад структури тексту:

Сьогодні ми з вами поговоримо про тегах і мета тегах. Для чого вони потрібні в процесі просування? І чи потрібні взагалі? Яку користь - а кому-то і шкоди - можуть принести?

Отже, починаємо наші розборки.

Я не буду забивати вам голову історією появи тегів, для чого вони служили і відмінностями між тегами і мета-тегами - зараз вам це ні до чого. Давати буду тільки корисну конкретику.

зміст:

 1. Вступ
 2. Що дає правильно складений мета-тег
 3. Як грамотно прописати мета-теги
 4. тег Title
 5. тег Descriptions
 6. тег Keywords
 7. Заголовки H1-H6

Вступ

Мета-тегів існує безліч - тільки основних я нарахував 24. Але зараз нас цікавлять лише ті, які впливають на просування сайту - titile, descriptions, keywords, H1-H6. Відразу обмовлюся - прямого впливу на оптимізацію ресурсу вони не роблять. Теги не є обов'язковими елементами інтернет-сторінки. Але без них про місця в ТОПі пошукових систем можна забути.

Що дає правильно складений мета-тег

Грамотні мета-теги вам забезпечать:

1. Високі позиції у видачі

Якщо зовсім коротко - мета-теги допомагають пошуковим роботам визначити зміст вашої сторінки: про що тут йде мова і наскільки інформація на ній відповідає запиту користувача, тобто наскільки вона релевантна запиту. Якщо title, descriptionsі ключові слова прописані грамотно - користувач, а слідом за ним і пошуковик це обов'язково оцінить. І поступово підніме сайт до зоряних вершин видачі.

2. Привабливий сниппет

Сніппет - невеликий опис вмісту сайту, розташовується відразу під посиланням на сторінку. Це зроблено для зручності користувачів - щоб відвідувач міг ознайомитися з інформацією ресурсу, не переходячи на нього. Сніппет формується автоматично, слідуючи алгоритму пошукової системи. Це може бути як фрагмент тексту з сайту, так і дескріпшен, особливо при збігу його вмісту з введенням запитом користувача.

Порівняйте:

Порівняйте:

Не найкраща ідея - відразу запропонувати відвідувачеві ознайомитися з реквізитами компанії. Наприклад, мені, як клієнту, було б цікавіше побачити інформацію про ціни і терміни будівництва, інші важливі характеристики. Наприклад, як тут:

Звичайно, це теж далеко не ідеальний варіант, але в порівнянні з попереднім набагато більш інформатівний.В першому випадку descriptionбил просто заповнений першими попалися під руку даними - груба помилка, яка призводить до миттєвої втрати топових місць.

3. Підвищення кликабельности

Якщо в мета-тегах прописати свої самі привабливі пропозиції це підвищить CTR і відвідувач швидко їх побачить. Припустимо, мені критично отримати замовлення протягом 3 робочих днів. В цьому випадку я з ймовірністю 99,99% зайду на сайт, в сніпеті якого побачу влаштовують мене терміни доставки.

Правильно складені мета-теги відразу ж привертають увагу відвідувача, і з великою часткою ймовірності від скористається пропонованими на сайті продуктом. Тому плавно перетікає в інший розділ.

Як грамотно прописати мета теги

До написання мета-тегів слід підійти відповідально і виділити на цей процес якесь кількість часу. Якщо ви - особистість творча і буквально кількома словами умовте будь-якого користувача на покупку, то легко зможете скласти і захоплююче пропозицію для title і description. Якщо ж ще зі школи твори - це не ваш коник, то краще звернутися за допомогою до професіоналом - сподіваюся, ви вже переконалися, наскільки важливі грамотно прописані мета-теги.

Адже певним чином складене пропозицію вашого продукту може як залучити відвідувача, так і відштовхнути його. На повне, зрозуміле і докладний опис клієнт обов'язково зайде, а ось безграмотне, незрозуміле і безглузде - швидше за все, проігнорує.

Хочу звернути вашу увагу на кілька загальних вимог до складання будь-яких мета-тегів:

 • точки в кінці речення не ставлять. Виняток - якщо компонент складається з декількох пропозицій (найчастіше це відноситься до description);
 • формулювання повинні бути ідеально грамотні - інакше знизиться релевантність (відповідність запиту користувача). Виняток - жаргонізми і обороти, що стали загальновживаними (наприклад, посудомийна машина - посудомийка);
 • кожен мета-тег повинен бути унікальний-це збільшує цінність сторінки в очах пошуковика, і, отже, рейтинг сайту.

Title

Мабуть, найголовніший тег - title. Заголовок сторінки.

При його складанні сміливо користуйтеся наступними рекомендаціями:

 • починайте фразу з основного ключового запиту (його можна уточнити в Яндекс.Wordstat);
 • довжина тега не повинна перевищувати 60-80 символів без пробілів. Правда, в деяких джерелах можна зустріти і 100 як допустиму кількість знаків, і навіть 150. Але більше 80 символів пошукач не покаже - недовго думаючи, він відріже фразу і покаже її фрагмент. Воно вам треба?
 • пишіть коротко, зрозуміло, привабливо - без характеризують прикметників типу «чудовий», «кращий» і т.п. Вони вже давно не працюють - відвідувач на таке «Не клює»;
 • уникайте шаблонів: «індивідуальний підхід», «гнучкі знижки» і т.п. - вони займають місце, але не дають клієнту ніякої корисної інформації;
 • задійте читабельні ключові запити - «криві ключі» вже давно табу. Забудьте як страшний сон фрази типу «троянда садові купити Москва». Використовуйте синоніми ключових слів, міняйте відмінки, переставляйте слова в реченні - пошуковик оцінить вас словниковий запас і прекрасно зрозуміє, що саме ви хотіли сказати;
 • не використовуйте в title зайві знаки - це можуть бути вигуки, прийменники, займенники. У реченні допустимо поставити максимум 2 ком, двокрапка і тире. Ні в якому разі не застосовуйте ці знаки: /! ? * »: <> | + _

Як я вже згадував, title кожної окремої сторінки сайту повинен бути унікальним Як я вже згадував, title кожної окремої сторінки сайту повинен бути унікальним. Виняток - картки товару. В цьому випадку можна скористатися автоматичним заповненням. Тоді отримаємо різні варіанти title-наприклад, <товар> + <ціна> + <місто>, <товар> + доставка в <місто> + <ціна »,« товар> + <характеристика> + <ціна>

Напевно, зайве нагадувати, що titleдолжен відповідати вмісту сторінки. Якщо користувач не побачить того, що було йому обіцяно заголовком, він відразу закриє сторінку і буде шукати потрібну інформацію в іншому місці. Це здорово впливає на поведінковий фактор. За такі витівки пошуковий робот легко може знизити сайт в видачі за невідповідність заголовка і вмісту або нерелевантні ключових запитах.

Чим загрожує відсутність title? Так, самої малістю - сторінка просто не потрапить в видачу. Робот не "прочитає», про що ваш сайт і проігнорує його. Якщо ж ви швиденько, буквально на коліні, вирішили скласти title, просто перерахувавши ключі - готуйтеся до санкцій за Переспа.

Невеликий лайфхак - скористайтеся оголошеннями контекстної реклами, вже вони стежать за CTR, так як це безпосередньо впливає на їхні гроші.

приклади title

правильно:

 • 120 варіантів дизайну приватного будинку;
 • Створення, розробка і просування сайтів в Москві;
 • Продаж і установка кондиціонерів в Нижньому Новгороді;
 • Мікропозик від компанії MoneyMan

неправильно:

 • Психолог (занадто коротко);
 • Виробництво упаковки, виробництво картонної упаковки, технологія виробництва упаковки, упаковка виробів виробництва (просте перерахування ключових запитів);
 • Автоцентр «Ромашка» - простора парковка, затишне кафе і зал очікування замовлень (непотрібні для просування фрази).

Descriptions

Другий за значимістю мета-тег Другий за значимістю мета-тег. Як і title, descriptions може залучити - або відлякати - користувача. Я рекомендую завжди ретельно обмірковувати і прописувати цей елемент - він дає користувачеві вичерпну інформацію про ваш продукт.

Без descriptions пошуковик для формування сниппета насмиканими фраз з тексту сторінки - і вам ще пощастить, якщо це буде просто якийсь уривок. Бувало, що обрізаний фрагмент не могли дізнатися самі власники сайту - користувач тим більше нічого не зрозуміє. І просто пройде мимо сайту.

Не варто прописувати description величезних розмірів - зрозуміло, що ви хочете повідомити якомога більше корисного і потрібного про свій продукт. Але фахівці радять все ж обійтися 100-140 символами без пробілів. Досить буде декількох коротких, зрозумілих та інформативних пропозицій. Постарайтеся якомога привабливіше розповісти про свій продукт.

І знову хочу нагадати про унікальність - для кожної сторінки по можливості прописуйте свій мета-тег. Виняток - ті ж картки товару. Але тепер автоматична версія буде виглядати інакше - наприклад, інтернет магазин <назва магазину> + пропонує купити <товар> + за доступною ціною від <ціна> + з доставкою по <місто> безкоштовно. В наявності. Швидка збірка. Гарантії. В кінці можна залишити заклик - приходьте, телефонуйте і т.д.

приклади description

правильно:

 • Розробка дизайну інтер'єру будинків, квартир та нежитлових приміщень. Тарифи і склад проектів. Портфоліо. Відгуки клієнтів;
 • Інтернет-магазин «Дивани і Ліжка» пропонує купити ліжко з доставкою в м Казань. Ми пропонуємо широкий асортимент двоспальних ліжок від кращих виробників Росії;
 • Професійні юридичні послуги в Краснодарі щодо захисту інтересів фізичних і юридичних осіб: консультації, складання документів та позовів, представництво в судах всіх інстанцій.

неправильно:

 • Борський скляний завод (немає ключових слів, занадто короткий);
 • ... організуємо - розробляємо сценарії - підбираємо артистів - проводимо. ... Корпоратив в Іжевську. МАЙСТЕРНЯ ЦЕРЕМОНІЙ, Іжевськ, Росія. ... Якщо Ви ще не знаєте, де відзначити наступ нового року, запрошую Вас в Новий ... (згенеровано автоматично, вирване кілька фраз з контексту);
 • Манікюр, педикюр, нігті, shellac, шелак, шелак, шілак, шіллак, гель-лак, гель, лак, манікюрний салон, майстер манікюру вдома, нігтьової сервіс, nail, дизайн, Нижній Новгород, НиНо, НН, в Нижньому Новгороді, в НиНо, Автозавод ... (просто набір ключових фраз).

Keywords

Раніше цей мета-тег використовувався ну дуже активно Раніше цей мета-тег використовувався ну дуже активно. Навіть занадто, здивувати його можна в html коді. У період, коли пошукові системи були нетями дитячого віку, і просування було дуже примітивно. Досить було натякають якомога більше «ключів» в текст - і вуаля, сайт в самому топовом ТОПі. Зараз роботи навчилися, стали розумні - і за Переспа активно і з задоволенням відправляють в бан.

Хоча представники Яндекс і Google і натякають, що, мовляв, не враховують наші алгоритми цей мета-тег - а місце-то для нього залишили. Тому keywordsлучше прописати - часу багато не займе, а кашу маслом, як то кажуть, не зіпсуєш. На війні як на війні - в безжальної боротьби за ТОП видачі всі засоби хороші.

При цьому не варто розходитися і вписувати сюди все 200 000 знайдених «ключів». Оптимально - 1-3 ключових запиту через кому, максимум 20 слів.

Заголовки H1 H2 H3 H4

Н1

Ну і в кінці поговоримо про заголовках: Н1 Ну і в кінці поговоримо про заголовках: Н1 ... НХ - це вони самі і є. В 99,9999% випадків використовують мета-теги H1, H2, H3. За всю мою практику заголовки нижче рівня H3 мені не траплялися.

Н1 - основний заголовок сторінки. Він містить головний ключовий запит, по якому просувається сторінка. В ідеалі Н1 починається з ключового запиту (наприклад, Як вибрати SEO компанію - поради і рекомендації) .Тут же можна вказати найважливіші характеристики пропонованого продукту - його розмір, колір, смак, запах і т.д.

Н2 ... Нх

Тема другого і наступних рівнів також повинні містити ключові запити. Намагайтеся їх розміщувати якомога ближче до початку фрази. Але і багато ключів в один заголовок запихати не варто - роботи вважатимуть за Переспа.

Я не раджу використовувати в реченні посилання, різні типи шрифтів (напівжирний, курсив, підкреслення та ін.).

Зрозуміло, вимоги унікальності також не варто ігнорувати - однакові заголовки на різних сторінках пошуковик не фіксує.

При використанні цих мета-тегів дотримуйтесь ієрархію: спочатку Н1, потім Н2, Н3 і т.д. Неприпустимо ставити менш важливий тег перед кодом попереднього рівня - наприклад, Н3 перед Н2.

Приклад структури тексту:

 1. Тема першого рівня Н1 - завжди тільки один
 2. Тема другого рівня Н2
 3. Тема другого рівня Н2

3.1. Тема третього рівня Н3

3.2. Тема третього рівня Н3

3.3. Тема третього рівня Н3

 1. Тема другого рівня Н2

Сподіваюся, моя стаття допомогла вам розкрити черговий секрет успішного СЕО просування. Якщо ж залишилися якісь «темні плями» - пишіть в коментарях, я обов'язково відповім на ваше запитання.

Для чого вони потрібні в процесі просування?
І чи потрібні взагалі?
Яку користь - а кому-то і шкоди - можуть принести?
Воно вам треба?
Чим загрожує відсутність title?