Український стартап запустив Kickstarter-кампанію, але її зупинили, а кошти обнулили.

Український стартап-виробник рюкзаків Pleatpack design   вийшов   на Kickstarter на початку травня і встиг зібрати в два рази більше необхідної суми за кілька днів

Український стартап-виробник рюкзаків Pleatpack design вийшов на Kickstarter на початку травня і встиг зібрати в два рази більше необхідної суми за кілька днів. Втім, платформа призупинила кампанію через порушення одного з правил сервісу. Засновник Pleatpack design Дмитро Грядунов розповів AIN.UA про причини зупинки кампанії і дав поради, як уникнути повторення проблеми стартапам, які збираються виходити на Kickstarter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проведено чергове успішне випробування космоплана компанії Virgin Galactic

Грядунов зазначає, що його стартап, як і багато українських компаній, запускався на Kickstarter за допомогою партнера, що має в США зареєстровану компанію, а також американського громадянина в якості представника. Команда хотіла залучити кошти на виробництво рюкзака-трансформера. Його головна особливість - можливість збільшити його обсяг з 6 літрів до 26,7 літрів.

Pleatpack design за перші чотири дні встиг зібрати $ 19 000 - майже в два рази більше необхідної суми. Але потім стартап отримав лист від Kickstarter, де представники сервісу повідомили про замороження кампанії і обнулення зібраних коштів.

Але потім стартап отримав лист від Kickstarter, де представники сервісу повідомили про замороження кампанії і обнулення зібраних коштів

Грядунов зазначає, що спочатку платформа відправила стандартне повідомлення, де вказала лише найпоширеніші причини зупинки кампаній: незрозуміле опис проекту, залучення коштів на благодійність або на заборонені продукти. Будь-якому з цих правил випадок Pleatpack design не підпадав, тому підприємець написав в Kickstarter з проханням прояснити ситуацію.

Представники сервісу відповіли Грядунова, що платформа не дозволяє вести дві і більше кампанії одночасно. Підприємець зауважує, що американський партнер стартапу не знав про це: «Він зареєстрував нашу і свою кампанії на одну особу. Ми запустилися на 20 хвилин пізніше, тому заблокували саме нас », - каже засновник Pleatpack design.

Грядунов згадує, що після цього одразу зв'язався з Kickstarter, щоб вирішити проблему: «Ми відправили всю необхідну інформацію і нам дали зелене світло: ви можете перезапуститися, тільки не порушуйте правил». Американський партнер стартапу знайшов іншого представника і зараз він проходить перевірку особистості і документів.

За словами підприємця, перше, що потрібно робити в таких випадках - розповісти про те, що трапилося Бекер: «Саме завдяки їм проект може отримати шанс на життя. Треба якомога швидше пояснити їм що сталося і як ви плануєте вирішувати проблему. Якщо все зробити правильно, велика частина вже наявних Бекер підтримає ваш перезапущена проект. Це означає, що в перший же день вашої кампанії, ви отримаєте підтримку значно перевищує ваш попередній результат. А це, в свою чергу, підніме вас в рейтингу на Kickstarter, що сприяє приходу значно більшого органічного трафіку з самої платформи ».

Бекер - це ті люди, які повірили в вас і вашу ідею, побачивши вас уперше в житті. Поважайте їх довіру.

Грядунов зазначає, що другий аспект, на який варто звернути увагу - це, звичайно, рішення самої проблеми: «Тут все залежить від природи цієї складності. У нашому випадку потрібно було просто все пояснити команді Kickstarter - нам нема чого приховувати перед ними, а за довіру наших Бекер ми хвилюємося навіть більше, ніж сама платформа ».

Підприємець підкреслює, що платформа зазвичай надсилає повідомлення про скаргу або порушення правил, а тільки потім блокує проект, якщо команда відразу не надала необхідну інформацію або не змінила проект, щоб відповідати вимогам. «Але ми порушили серйозне правило, тому заздалегідь нам нічого не прислали», - звертає увагу засновник Pleatpack design.

Кожна така блокування після скарги дуже індивідуальна. У деяких випадках потрібно більше доказів, в деяких менше. Якщо з'являється хоч натяк на скаргу з чиєїсь сторони - наприклад, вам можуть надіслати особистий лист конкуренти про те, що ви щось порушуєте - відразу готуйте всі документи, які допоможуть довести, що ваш проект унікальний і ви використовували тільки свої ідеї та технології

Грядунов звертає увагу також на той факт, що служба підтримки Kickstarter не завжди працює оперативно, а у вихідні дні взагалі не відповідає: «Якщо навіть написати їм в четвер, цілком ймовірно, що відповідь ви отримаєте тільки в понеділок. Ми відправили їм запит в п'ятницю і про графік їх роботи не знали, тому довго і болісно чекали, поки не отримали відповідь ».

Команда Pleatpack design планує запустити нову кампанію вже 5 червня. Грядунов визнається, що цей інцидент неодмінно обернеться в втрату потенційних прихильників, але вірить в позитивний результат:

«Багато Бекер НЕ будуть розбиратися в тому, що трапилося. Заблокували - значить щось тут не чисто. І нам дуже шкода, якщо ми викликали такі побоювання у кого-то. Але наскільки велика це буде втрата ніхто зараз сказати не зможе ».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Співзасновник компанії Ugears Геннадій Шестак: «Нам не вірили, що Україна може виробляти класний і дорогий товар»

Підприємець розповідає: щоб не втрачати довіру, команда не переставала вести активне спілкування з усіма, хто цікавився інцидентом: «Ми відповідали на кожне приватне повідомлення, на кожен коментар дуже розгорнуто і відкрито. Я навіть записав приватне відеозвернення до Бекер! Вийшло так собі, але ми сподіваємося, що це в достатній мірі показує наскільки ми цінуємо проектом, а також почуттями та сподіваннями наших Бекер. Якщо у нас вийшло це передати, старт буде більш успішним, ніж минулий ». [via ain ]